Резултати от 1 до 4 от общо 4

Отново проблем с TV Tuner Aver TV Studio 303...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #1

    Отново проблем с TV Tuner Aver TV Studio 303...

    Здравейте. Вчера поставих тази тема но по непонятни причини днес липсва, затова я пиша на ново и се надявам този път да не бъде изтрита!
    Тунера е Аver TV studio 303, с последни драйвери! ОС - WinXP Pro SP2. Работи идеално. Проблема ми е при запис с него в AVI формат. Ползвам кодеци DIVX 6.4 Pro и MPEG layer 3 за звука!
    Записът става перфектен, но при гледане се появява едно изоставане на звука от картината, като след 10 минути, звука и картината се разминават абсолютно и нищо не се разбира! Явно имам проблем с Interleaving на видео материала при запис.
    По време на запис се появява в system tray edin direct show filter - AVI MUX, като щракна на него за настройка е избрано - interleaving - none. Като го сменя и дам APPLY, приема новите настройки. Но при нов запис отново INterleaving е изключено.
    Проверих и се окзаза, че AVI MUX e direct show филтър, който идва с директ X 9c i e нa Microsoft т.е. е вграден!

    Въпросът ми е как да променя настройките на този direct show филтър че записания материал да се гледа нормално?Опитах всичко, пипах в регистрите и нищо!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #2

    Re: Отново проблем с TV Tuner Aver TV Studio 303...

    Бях отговорил на предишният ти пост,но сега пак:
    Имам същият ТВ-тунер и същата ОС.Нямам такива пробреми при запис,в какъвто и формат да избера да записвам.Винаги записва перфектно,не се появява такава иконка в трея(direct show filter  - AVI MUX).
    Имам инсталирани следните кодеци:
    GordianKnot.CodecPack.1.5(без DivX)
    ffdshow-20040424(без аудио-филтъра)
    Разбрах,че са ми напълно достатъчни.
    Правя запис в AVI формат като използвам MPEG layer-3 за звук и XviD MPEG-4 codec за видео.
    Дано тази информация ти е от полза.

    p.s.Сега се сетих - случвало ми се е такова нещо(изоставане на звука),но се оказа,че е само при възпроизвеждането с някой от плеерите в компютъра(нещо беше станало с кодеците).Възможно е и при тебе да е същото,провери после записа не само с един плеер.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #3

    Re: Отново проблем с TV Tuner Aver TV Studio 303...

    благодаря, ще проверя това

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #4

    Re: Отново проблем с TV Tuner Aver TV Studio 303...

    Zдравейте отново!
    wiseacre благодаря изключително за съвета. Оказа се, че в GordianKnot.CodecPack има специален direct show филтър който извършва interleaving(muxer) при сваляне директно в AVI. Вграденият такъв във windows XP SP2 - AVI MUX не работи коректно и се оказа че не може да се настрои за моите цели!
    След като иснатлирах този кодек пакет всичко заспа(пакета е направен точно за Capturing и Кодиране на видео съвместно с Gordian Knot rip pack).

    Благоадаря отново!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. проблем с ulead video studio 9
    От jemeson във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 09-07-06, 00:45
  2. Problem sus tuner AverTV studio 303
    От surbin във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 9
    Последно: 14-06-06, 19:36
  3. Отговори: 0
    Последно: 22-08-05, 19:25
  4. ПРОБЛЕМ С TV TUNER AVER MEDIA TV GO 007
    От Jogo_1 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 18-08-05, 12:47
  5. AVer MEDIA Studio Capture TV card
    От Ivory® във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 16-07-02, 14:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе