Резултати от 1 до 11 от общо 11

GeForce 2 MX 400 - вентилатора спира по време на работа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #1

    GeForce 2 MX 400 - вентилатора спира по време на работа

    Здравейте, проблема е следния: вентилатора на видеокартата работи около 2 часа, след което в продължение на около 5 минути оборотите му спадат и накрая спира. Не помагат нито рестартиране, нито изкл./вкл. на компютъра (дори и с изваждане на захр. кабел.). На ръка се върти леко, има инерция, т. е., не е запрашен или заседнал. След изваждане на картата от гнездото и поставянето и обратно вентилатора отново работи нормално 2 часа и спира. Компютъра е в офис, не се използват 3D приложения, така, че проблема не е фатален... засега. Основните характеристики на системата са:
    MB: ASUS P4B533-M
    CPU: Intel Pentium 4 1.8GHz
    RAM: 256Mb, DDR. 133MHz
    HDD: IC35L040AVVN07-0 (40 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)
    Напреженията и температурите са в нормата.
    Системата работи под управлението на WindowsXP Pro SP2, но описаният проблем се наблюдава и при работа без операционна система - при изваден хард диск например.
    Моля за предложения относно вероятните причини за проблема и възможните начини за отстраняването му.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: GeForce 2 MX 400 - вентилатора спира по време на работа

    когато спира, усеща ли се вече нещо да е загряло по картата?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    23
    #3

    Re: GeForce 2 MX 400 - вентилатора спира по време на работа

    Вентилатора е дефектен.

  5. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #4

    Re: GeForce 2 MX 400 - вентилатора спира по време на работа

    FearMe, в момента на спирането картата е студена, иначе досега да съм "набедил" някой елемент за повредата. В момента, в който вентилатора спре, изключвам компютъра и опипвам цялата карта, но всичко е със стайна температура.
    chokov, и аз се съмнявам във вентилатора, но нямам под ръка друг такъв, за да ги разменя.
    В случая ме озадачава това, че вентилатора тръгва единствено след изваждане на картата от slot-а; чудя се дали проблемът не е в някой кондензатор или електрониката на вентилатора се е повредила.
    fanta orange, това не бях се сетил да направя. Знаеш ли какво е номиналното напрежение на тези вентилатори, колко волта да му подам?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    23
    #5

    Re: GeForce 2 MX 400 - вентилатора спира по време на работа

    Ами те са жълт и черен - значи 12v

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: GeForce 2 MX 400 - вентилатора спира по време на работа

    само размърдване не помага ли? защото може пък да не контактува самата карта в слота си баш на захранващите контакти

    можеш да я почистиш, като обърнеш специално внимание на въпросните захранващи, съгласно тази схема:
    http://www.interfacebus.com/Design_Connector_AGP.html

  8.  
     
  9. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #7

    Re: GeForce 2 MX 400 - вентилатора спира по време на работа

    С размърдване и почистване не става, почистил съм контактите до блясък - използвам мека гума, но няма положителен резултат. В понеделник ще включа вентилатора към някой свободен захранващ куплунг и ще видя как ще се държи.

  10. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #8

    Re: GeForce 2 MX 400 - вентилатора спира по време на работа

    Мисля, че проблема е в електрониката на вентилатора. Видеокартата подава 12V напрежение към него, освен това при свързване към 12V напрежение от захранващите молекси поведението му е абсолютно същото - работи около 2 часа, след което постепенно спира.
    Засега охлаждам видеокартата с радиатор, по-нататък ще намеря подходящ вентилатор за по-голяма сигурност.
    Благодаря на всички, които се включиха в темата.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #9

    Re: GeForce 2 MX 400 - вентилатора спира по време на работа

    Промий го хубаво с чист спирт.Остави го да се изпари и изсъхне. Махни му лепенката и през отвора капни високотемпературно масло / 240 градуса и нагоре/.Остави малко да попие във втулките и тогава го поставяй. Моя така го лекувам вече 3 години / през 7-8 месеца/. Като му поизсъхнат втулките почва леко да ръмжи.
    Имам нов вентилатор от поне3 месеца , ама пусти мързел.

  12. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #10

    Re: GeForce 2 MX 400 - вентилатора спира по време на работа

    Смазвал съм го, даже го отварях веднъж - извадих с игла пластмасовата скоба, която придържа оста и почистих с памук цилиндричния канал, в който влиза оста, както и самата ос. Освен това почистих и вътрешната страна на перката - съмнявах се, че може ламелите на статора да опират там при нагряване. Нямаше промяна в работата на вентилатора. Предполагам, че се е повредил чипа, който е на платката на самия вентилатор, но нямам намерение да го ремонтирам - сложил съм пасивен радиатор.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re: GeForce 2 MX 400 - вентилатора спира по време на работа

    тия карти изобщо не греят !
    с пасивния си решил проблема завинаги!

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Пералня AEG Lavamat 74740-W спира по време на работа
    От ccanev във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 26-08-13, 11:52
  2. Отговори: 7
    Последно: 29-10-12, 20:07
  3. Midea MSG-18HR - спира след известно време
    От shimavon във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 24-11-09, 14:16
  4. Отговори: 2
    Последно: 13-11-09, 22:15
  5. Твърд диск IBM Deskstar - спира след 2ч. работа
    От panevdd във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 26-09-05, 13:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе