Резултати от 1 до 8 от общо 8

OSAKA CH-12-CN -вентилатора не спира, когатосе стигне желаната температура при отопление

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    17
    #1

    OSAKA CH-12-CN -вентилатора не спира, когатосе стигне желаната температура при отопление

    Здравейте!Имаме климатик Осака CH-12-CN.Не е инверторен, а е обикновен.Проблемът е,че когато в режим на отопление го настроим примерно на 22 градуса и в помещението се стигне тази Т, той не спира да работи, а почва да духа студено, макар и при почти затворени жалузи.Искаме когато се стигне до съответната Т, той просто да спре да работи, а не знаем как да го настроим.Досега не сме имали проблеми с него, а го имамеот 3г.Сложихме да духа на автоматичен режим, но пак си духа студено

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Отговор: OSAKA CH-12-CN -вентилатора не спира, когатосе стигне желаната температура при отопление

    Препорграмирайте му софтуера.Това е начина, друг начин няма.

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #3

    Отговор: OSAKA CH-12-CN -вентилатора не спира, когатосе стигне желаната температура при отопление

    До сега, през тези 3 години на ползване климатика някога правил ли е това, което сега искаш да прави? Има промяна в работата му ли или на вас ви се иска да е по друг начин?
    Този пост е редактиран от valen1; 29-10-12 в 05:42.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    17
    #4

    Отговор: OSAKA CH-12-CN -вентилатора не спира, когатосе стигне желаната температура при отопление

    Цитат Първоначално публикувано от valen1 Виж публикацията
    До сега, през тези 3 години на ползване климатика някога правил ли е това, което сега искаш да прави? Има промяна в работата му ли или на вас ви се иска да е по друг начин?
    Честно казано нямаме спомен дали е имало такъв проблем.Първата година го ползва съпруга ми основно, защото стаята в която е беше като офис.Миналата година изобщо не сме го ползвали, само го включвахме от време на време.Направи ни впечатление обаче, че дори при минус 15-минус 20 си тръгваше и работеше без проблем, а нали не е инвертор.....Тази година обаче решихме да ги включим климатиците вкъщи,да отваряме вратите и да не ги спираме изобщо.Имаме още един,който е осака инвертор, много сме доволни от него досега, имаме го вече 5години.Само че имаме и малко дете, което все се навира на компа до тати , а въпросния климатик си духа студено, когато стигне до желаната Т........та се опасявам да не би детето да се разболее, защото си е наистина гадно, особено в краката Стаята е малка, около 8-10 квадрата.Отваряме вратата, за да се уеднакви Т, но какъв е смисъла, като той работи нонстоп, а нали уж,когато не ги спираме трябва да е по-икономично.Миналата година, като спирахме вечерта инверторния и ползвахме конвектор Енсто в спалнята, сметките ни бяха около 380-400 лв.януари и февруари,ужас..... Оказа се, че е и заради бойлера, но това е друга тема.Затова тази година искаме да пробваме така - климатиците на нонстоп.Нямаме изолация, но апартамента е само с една външна стена и по принцип е мн топъл.Зимата поддържа без отопление 16-17 градуса при минус 10 навън.Дограмата е хубава.....

  6. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #5

    Отговор: OSAKA CH-12-CN -вентилатора не спира, когатосе стигне желаната температура при отопление

    Те Осаките май не спират, и аз бях питал за това, и то е за да следят температурата в помещението като въртят въздуха през датчика. Иначе ако не върти въздуха климатика няма да разбере дали не е станало необходимо да затопли пак. Така ми бяха казали на мен, не знам истината ли е или не.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    17
    #6

    Отговор: OSAKA CH-12-CN -вентилатора не спира, когатосе стигне желаната температура при отопление

    Цитат Първоначално публикувано от blekota Виж публикацията
    Те Осаките май не спират, и аз бях питал за това, и то е за да следят температурата в помещението като въртят въздуха през датчика. Иначе ако не върти въздуха климатика няма да разбере дали не е станало необходимо да затопли пак. Така ми бяха казали на мен, не знам истината ли е или не.
    Абе не е точно така, защото имаме и осака инвертор и той си спира, когато е настроен на автоматичен режим и стигне до желаната Т.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #7

    Отговор: OSAKA CH-12-CN -вентилатора не спира, когатосе стигне желаната температура при отопление

    Колега , при някои модели вътрешните тела изключват вентилатора.Но от по старите Осаки не го излкючват а преминават в много бавен режим на обдухване.Което е направено за температурния датчик,да следи по прецизно температурата...това е по добрия вариант.При другите модели като изключи,забравя да включи(от 15 до 30 мин.)и става доста хладно.Така че си купувайте инвертори....и то Made in Japan да ви е комфортно и приятно

  10. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #8

    Отговор: OSAKA CH-12-CN -вентилатора не спира, когатосе стигне желаната температура при отопление

    Точно този модел при достигане на темп. намаля скоростта на турбината ,но не спира напълно.Така си е създаден с цел обдухване на датчика.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 13-11-12, 20:39
  2. Отговори: 10
    Последно: 27-05-11, 10:25
  3. Отговори: 2
    Последно: 13-11-09, 22:15
  4. Отговори: 17
    Последно: 18-09-08, 12:00
  5. GeForce 2 MX 400 - вентилатора спира по време на работа
    От panevdd във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 10
    Последно: 13-10-06, 09:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе