Резултати от 1 до 15 от общо 15

проблем с видео картата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    396
    #1

    проблем с видео картата

    значи купих си нова рам и отворих компа да я инсталирам. обаче видях, че доста е прашясал отвътре и реших да го почистя. извадих видеокартата и с една клечка с памуче почистих вентилаторите, че имаше много прах по тях. духнах 2 -3 пъти и я поставих обратно. пускам компа и опа... изненада монитора не светва Харда си върти, но няма никаква картина. Вентилаторите на картата се въртят все едно си работи нормално.

    Ако някой може да помогне да върна картината ще съм много благодарен.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re: проблем с видео картата

    извади пак картата и с една гума за триене на молив почисти добре медните конектори на картата които влизат в АГП слота ........издухай добре и самият АГП слот и сложи картата ....................и да почерпиш !

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    396
    #3

    Re: проблем с видео картата

    пробвах, но пак същото. също забелязах,че и мишката не работи(понеже има разни светлинки по нея, които светят, когато включа компа). да не съм изгорил нещо картата, като съм я пипал....

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4

    Re: проблем с видео картата

    Не бива да си мислиш чак толкоз лоши неща, освен ако не си вандалствал върху видеокартата докато си я чистил.
    Пробвай да включиш компютъра без картата и без новата памет - ако причината е в картата, ще се чуе много специфичен звук (бипкане, не гърмежи). И мишката би трябвало да светне.
    И ако това наистина стане, сложи обратно картата, ама я намести добре на слота, "да щракне". Най-вероятно в момента не е добре сложена и ти окъсява нещо по шината. Това не значи непременно, че вече си изгорил нещо.

    // И ако дотук всичко е наред, чак сега опитай да сложиш новата памет

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #5

    Re: проблем с видео картата

    А може би картата и слота са си наред - да не би да си счупил (изкривил) някое "краче" на куплунга на кабела на монитора?

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    396
    #6

    Re: проблем с видео картата

    какво значи краче на куплунга на монитора?

    ПС Значи махнах картата и включих компа-не се чу никакво бипкане и мишката не светна.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7

    Re: проблем с видео картата

    А махна ли новата памет ? И каква е мишката - USB, PS/2 или серийна ?
    Като че ли по някаква причина, ти се губят +5V

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    396
    #8

    Re: проблем с видео картата

    значи сложих пак картата, махнах новата памет и го пуснах-тоя път чух бипкането и мишката светна- монитора не работи още, казва NOSignal, ако му натисна копчето за включване.
    иначе всичко работи-чувам как харда зарежда и тн

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #9

    Re: проблем с видео картата

    Кое бипкане - това еднократното което се чува всеки път при включване, или многократно повтарящо се ?

    Виж сега, допреди малко проблема е бил в новата памет - или е дефектна или просто е била лошо поставена, така или иначе, там е била причината компютъра да не пали. А сега внимателно извади и сложи видеоплатката - все още няма причини да се притесняваш че нещо си изгорил. И когато възстановиш изходното положение (компютъра да заработи нормално), пробвай пак с новата памет. Ама ако мишката не светне, гаси бързо, махни новата памет и я връщай ако е гаранционна.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    396
    #10

    Re: проблем с видео картата

    ами не тръгва монитора за жалост-може ли ако паметта е била дефектна или не за това дъно, да изгори картата от това?

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #11

    Re: проблем с видео картата

    Цитат Първоначално публикувано от user25
    какво значи краче на куплунга на монитора?
    Кабела на монитора, който свързваш с видео-картата, нали завършва с мъжки куплунг (ако не греша), мисля че 15-пинов [pin - игла, краче] - виж дали всички "пинове" са налице и в изправност. Може да се види и с просто око.



    P.S. Но вече ме съмнява там да е проблема...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    396
    #12

    Re: проблем с видео картата

    кабелът е наред. нищо не е счупено.

    пс Ами видеото е. Сложих една стара карта и тръгна без проблем. После сложих мойта на друг комп-пак не тръгва. Сега ми е интересно, дали аз като съм чистил картата съм я развалил или рам-а, който добавих е проблемът?

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #13

    Re: проблем с видео картата

    Цитат Първоначално публикувано от user25
    ... Сега ми е интересно, дали аз като съм чистил картата съм я развалил или рам-а, който добавих е проблемът?
    В РАМКИТЕ НА ШЕГАТА - ами сложи пак паметта и то ще си покаже

    А сега сериозно - огледай картата за видими механични повреди получени докато си я чистил и евентулно дали са поправими. Не е нормално при внимателно чистене, да повредиш картата.

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #14

    Re: проблем с видео картата

    И още нещо: Дръпна ли захранващият кабел на компа, преди да извадиш картата от слота?

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    396
    #15

    Re: проблем с видео картата

    Абе хората са го казали, ама аз все си бързам. Първо дъното не поддържа 3 пръчки рам, а само 1, 2 или 4 и ако са 4, като в моя случай, да са еднаква марка и модел(моите бяха 3 кингстън и един промос) Оттам проблема със старта на компа. А картата явно съм я прецакал, като съм я вадил(поопънах я малко, докато видя, че има още един болт, който я държи). Май и захранващия кабел не бях дръпнал...
    Добре поне , че е с lifetime warranty, та след 30 минути разговор с BFG Customer Support, ми пратиха имейл и в понеделник им я пращам за смяна.
    Благодаря на всички, които ми помогнаха тука и май ще трябва да прочета как да си чистя компа и как да сменям компонентите от него без да дам накъсо

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Windows 8 - проблем с видео картата
    От brankod във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 11-12-14, 13:49
  2. Ужасен проблем с видео картата
    От rusnako96 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 01-08-13, 09:24
  3. Странен Проблем с Видео картата.
    От Angel Svalqcha във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 33
    Последно: 08-01-13, 03:18
  4. Проблем с видео картата
    От hotcool8 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 04-05-10, 15:02
  5. Проблем с вентилатора на видео картата
    От azis във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 20-01-05, 08:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе