Резултати от 1 до 12 от общо 12

TV out настройка - въпрос

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #1

    TV out настройка - въпрос

    Здравейте!

    Изчетох всички теми в този раздел, но не намерих отговор на въпроса си, затова пиша.

    Имам следния казус - АТI X 1300/512МВ Saphire. ОС - XPSP2, драйвери от диска към картата. Плеъри - Windows media player, Media player classic, BS player. Всичко си излиза нормално.

    Опитах различни варианти - и клониране, и екстендване... но точно това не успях да постигна...
    Въпроса е следния:
    Може ли да се настрои така TV изхода, че като се пусне клип (филм) да се отвори в прозорец на монитора и в същото време да излезе на Full screen на телевизора? Без да е нужно да се цъка с мишката да е на цял екран? И после при желание да се минимизира прозореца на монитора, да се работи нещо друго на компютъра, например да се пише в Word, а в същото време филма да се "търкаля" на цял екран на телевизора?

    Надявам се да съм обяснил ясно какъв е въпроса ми....
    Предварително благодаря на отзовалите се...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #2

    Re: TV out настройка - въпрос

    Ето как го правя аз и според мен лично няма начин да не стане и при теб! Още повече че моето ати е доста по-старо ЕАХ-600.

    първо, десен бутон на десктопа и "properties". на екрана "Display settings" се избира "settings." В прозореца "Display" от падащото меню се избира . 2.Plug and play Monitor on RAdeon X 1300 series. . След това се избира резолюция 1024x768(при мен е толкова и на основния монитор) и Color quality:Highes(32bit). , на края се чеква "Extend my Windows desktop onto this monitor"\
    Даваш Apply и OK. Затваряш Display settings

    Като резултат, на телевизора трябва да ти се появи празен десктоп без икони, а десктопа на монитора да си остане както е бил.
    Пускаш кой да е плеър и филм и с мишката влачиш отворения, но не максимизиран екран на филма надясно(един вид го мяташ на телевизора отдясно), след това го максимизираш и той си остава само на телевизора, като на компютъра можеш да си вършиш работа. После по обратния начин!
    п.с. опитах се да го обясня по най лесния начин !
    Айде пиши какво си направил!

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #3

    Re: TV out настройка - въпрос

    g_velev ,
    всичко това го правя и така работи. това с "екстенднатия" десктоп става, но ако нямаш пряка видимост към телевизора, не е в става... ако са един до друг, е лесно.
    При "клонирането" проблема с видимостта на телевизора не стои, защото образа е идентичен с този на монитора, но тогава не можеш да работиш докато върви филма.
    Идеята ми е като пуснеш филма, той да се отвори на цял екран директно на телевизора (без значение с кой плеър) , а на монитора да е в малък прозорец, който да минимизираш при нужда и желание и това да не се отразява на сигнала към телевизора...

    Дано успях да уточня въпроса си

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    123
    #4

    Re: TV out настройка - въпрос

    Мисля, че има една настройка (май в менюто OVERLAY или при него) наричаща се "THEATRE MODE"). При включена тази настройка и EXTENDED DESKTOP се получава следното - малък видео прозорец на основния монитор + макс видео прозорец на допълнителния. Само виж как ще си решиш проблема с титрите - дали с G400 (май така беше) или през FFDshow.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #5

    Re: TV out настройка - въпрос

    е, да има си недостатъци, но се свиква с тях, не мисля че при видеокартите на Nvidia TV out-a по-лесно се конфигурира

    При мен Extended desktop го ползвам, като ТВ и PC са в различни стаи, просто съм свикнал как да командвам плеъра, а и съм си направил дистанционно управление с помощта на което от стаята с ТВ командвам PCто в съседната стая, имам в предвид TV out-a, BS player, Winamp и всичко което ми трябва!


    2) Аз препоръчвам BS Player, и не се налага да се слага FFDshow, нито G400. А за Медиа плаър G400 става, но медиа плеъра не може да опъва филма на целия екран и винаги остават черните ленти отгоре и отдолу което много ме дразни!

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: TV out настройка - въпрос

    1. Активираш телевизора в "Clone Mode"
    2. Търсиш опцията "Overlay display mode" - незнам с какви драйвери си точно, затова не давам конкретни насоки.
    3. В горната опция търсиш "Theater mode" (избираш нея).
    3.1. В "Theater mode" можете да активирате "Full Screen Video". Като минус може да бъдат вертикалните или хоризонталните черни линии до видеото
    3.2. "Aspect ratio" можете да посочите дали телевизорът е със стандартен размер (4:3) или широкоекранен (16:9)

    ПП. Откакто ползвам компютър да гледам филми, използвам този режим в комбинация с WMP. Някой версии позволят като се минимизира, на телевизора продължава да си върви видеото. При други версии (или нещо друго което ми убягва до момента) като се минимизира плеара и видеото на ТВ-то също се минимизира и се показва десктопа. В такива случаи просто оставям плеара да си работи в малълкпрозорец на десктопа (без да го минимизирам), а върху него отварям другите прозорци в които желая да работя. В този режим ("Clone Mode") не може едновременно да се гледа видео и да се играе игра. За такава комбинация е нужно "Extend my Windows desktop".

    По подразбиране превключването м/у дисплеите става с "Alt+F5". Може да се конфигурира и друга комбинация.


  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #7

    Re: TV out настройка - въпрос

    гаден бъг на АТИ драйверите е, че не можеш да гледаш на тели-то при минимизиран прозорец на player-а на монитора.

    точно затова на домашният комп съм с nvidia5200 вместо с radeon9600xt

    може и да има начин, но още не съм го открил....

    възможните варианти според мен са 2 :

    1. използваш "extended desktop" и просто "хвърляш" с мишката player-a някъде в дясно извън монитора..
    2. "resize-ваш" player-а до прозорче с размери 2-3 см. ...


  10. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #8

    Re: TV out настройка - въпрос

    Благодаря на всички за съветите!!

    Довечера като се прибера ще пробвам всичко и ще споделя резултата!

    Zaphod B: не съм го виждал, но ми казаха, че ставало със сигурност с този модел АТИ карта.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #9

    Re: TV out настройка - въпрос

    Да споделя как реших проблема.
    Оказа се, че драйверите на диска, който върви с картата не се оказаха най-удачните.
    Свалих други грайвери от някакъв немски сайт, тъй като драйверите в официалния сайт на АТI са недостъпни от известно време (не знам дали само при мен е така, но пробвах и от служебния, и от домашния и все същото...)
    Та скед подмяната на драйверите се появиха всички подменюта за настройки и всичко си дойде на място, даже не съм качвал Catalist-a.

    Смятам темата за приключена.
    Благодаря на всички!

    Весели празници!!!

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #10

    Re: TV out настройка - въпрос

    ТУК има малко старички указания, но може да се ориентира човек.


    Весели празници!

  13. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #11

    Re: TV out настройка - въпрос

    А как се активира extend опцията на карти с чип на nVidia...видял съм се в чудо с моята 7600...питал съм в повечето хардуерни форуми и така и така не съм решил проблема...достъпни ми са само 4 опции -сингъл,клоне,вертикал и хоризонтал спан...при клонето няма проблеми, но тъй като повечето филми са 16:9 ,видео прозореца е много тесен на височина,всеки опит за разпъване води до деформации на картината,а пан скана(увеличаване размера на картината чрез изрязване на краищата) през плеарите не работи...най ме устройва разширяването на десктопа в/у екрана на тв-то, но не мога да намеря откъде се включва...
    Някой ако знае как се включва екстенд(Extend my Windows desktop) при нВидиа картите чрез моля да пише...пробвал съм повечето драйвъри форс уеър и от 8. .. и от 9. .. серия, но никъде не виждам тази опция(дуал вю или екстед).
    Моля за помощ.

  14.  
     
  15. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #12

    Re: TV out настройка - въпрос

    Та да споделя как се активира dual view при nVidia-чеква се в Tools-Force TV detection ,рестарт и готово,вече може да се ползва Extend my Windows desktop.


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. PANASONIC UE9HKE - Въпрос за настройка на таймер
    От DaGa във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 4
    Последно: 18-12-14, 17:46
  2. Настройка на телевизор - ламерски въпрос :)
    От polok във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 03-10-12, 11:41
  3. DFL настройка
    От MrMyr във форум Мрежи
    Отговори: 0
    Последно: 26-06-09, 15:10
  4. Рутер Linksys WRT150N - въпрос за настройка WiFi - LAN
    От joro1 във форум Технологии
    Отговори: 10
    Последно: 10-01-09, 19:30
  5. Отговори: 4
    Последно: 04-04-04, 10:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе