Резултати от 1 до 5 от общо 5
Like Tree7Одобрявам
  • 2 Post By zla gad
  • 1 Post By SPSt
  • 3 Post By zla gad
  • 1 Post By SPSt

PANASONIC UE9HKE - Въпрос за настройка на таймер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    81
    #1

    PANASONIC UE9HKE - Въпрос за настройка на таймер

    Здравейте,
    искам да попитам след като настроя таймера примерно да се изключи климатика след 2 часа и да се стартира след 7 часа - всеки ден ли трябва да му настройвам таймера ? Питам понеже на този модел доколкото знам е 12 часов таймера, за разлика от Е9НКЕ при който е 24 часов ?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #2

    Отговор: PANASONIC UE9HKE - Въпрос за настройка на таймер

    Да, всеки път.И сега да попитам:Защо са тези включвания и изключвания?Просто променяй температурата с 2-3 градуса.В това студено време ти живееш в "стаята на ветровете.Още повече нямаш никакъв нормален комфорт и икономия на ток.В режима в, който поставяш машината, ти го полчваш като духалка и го скапваш.Рискуваш хидравлични удари, недобро смазване в началото и работа на макс при нулеви температури, което меко казано е вредно за агрегата.Личен съвет-пуск през ноември, стоп през април.Сигурен съм, че даже ще изгориш по-малко ток така, отколкото по настоящата система.Поздрави.
    VeleV.Klima и Mega харесват това.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3

    Отговор: PANASONIC UE9HKE - Въпрос за настройка на таймер

    Много, ама много спорни твърдения? Правил ли си изчисления, имаш ли личен опит или го научи от агенция "Една жена каза"?
    dodo_pv одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #4

    Отговор: PANASONIC UE9HKE - Въпрос за настройка на таймер

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Много, ама много спорни твърдения? Правил ли си изчисления, имаш ли личен опит или го научи от агенция "Една жена каза"?
    @SPSt,т.к. не Ви познавам, ще ползвам учтивата форма на езика ни.Ако смятате, че ще започна да вадя от ръкавите си формули и сметки и ще Ви целя с тях с цел да Ви победя в този диспут, който започвате-няма да го направя!Имам лични наблюдения от 2007г. от вече 6 добри машини, които в никой момент не са ме предали.С цел "икономийка" и по-ниски сметчици и аз в началото спирах климатиците.Познайте кой живееше във ветрове и студен под,мебели и всичко останало, което може да е студено?Всеки има естественото право да си ползва жилището и техниката както си иска.Не забравяйте, че говорим за комфорт, кеф и удобство!Няма кой да ме убеди, че се стопля в истинският приятен смисъл на думата ТОПЛИНА за 20-30 минути след като е пуснал климатика!При температура на изходящият въздух max 60 градуса и ветрове при мощните машини-доста силни, за какъв комфорт говорим?
    Съветвам Ви да продължите Вашите изследвания в темата "колко и как ми харчи климатика" или примерно "на коя скорост на вентилатора е най-икономичен", но в мое лице не търсете опонент.Личният ми опит или агенция "Една жена каза", казва:Добрите инверторни климатици са по-икономични, когато работят непрекъснато от края на октомври до средата на април.Благодаря за вниманието и поздрави на всички! P.S.-Видях, че сте имали проблем с Мидея някаква.Това ми обяснява защо сте толкова скептичен към моите твърдения.Да!Тази Мидея не се вписва в определението ми-добър инверторен климатик.
    Този пост е редактиран от zla gad; 18-12-14 в 15:30.
    VeleV.Klima, Mega и mirandi харесват това.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #5

    Отговор: PANASONIC UE9HKE - Въпрос за настройка на таймер

    Изобщо нямам намерение да влизам в диспут с когото и да било! Аз за себе си отдавна съм си направил и наблюденията и сметките. Идеята ми беше, че режима на работа зависи от твърде много условия, за да се правят такива категорични заключения. Няма да Ви убеждавам в нищо, още повече, че във форума има доста изписано по въпроса.
    P.S.1 Не знам какво сте видели, но аз с инверторни Мидеи досег не съм имал. Имам известни наблюдения върху една служебна конвенционална машина от тази марка.
    P.S.2 Все пак благодаря за учтивата форма на обръщение и си вземам бележка.
    zla gad одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Настройка на телевизор - ламерски въпрос :)
    От polok във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 03-10-12, 10:41
  2. Panasonic L32C2EA и анаглифни очила - настройка ?!
    От Enties във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 24-01-12, 19:52
  3. Panasonic CS/CU-UE9HKE - не работи компресора
    От soki във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 5
    Последно: 26-03-10, 14:01
  4. Panasonic CS/CU-UE9HKE - за посоката на издухваният въздух
    От saint056a във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 12
    Последно: 25-06-09, 19:19
  5. TV out настройка - въпрос
    От boishin във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 11
    Последно: 01-05-07, 07:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе