Резултати от 1 до 11 от общо 11

Препоръчайте ми по-безшумен вариант от GF 6800XT

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    98
    #1

    Препоръчайте ми по-безшумен вариант от GF 6800XT

    Здр колеги!
    Посъветвайте ме как да намаля малко децибелите на моята конфигурация, последно време много ме дразни шума (явно остарявам
    Та от всички вентилатори в кутията най-голям шум вдига този на видео картата GF 6800XT. Опитвах с почистване, смазване и т.н. резултата е нулев. Дайте ми някакъв приблизителен по качества аналог на тази карта но да е по-безшумен , ако може. Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    98
    #2

    Re: Препоръчайте ми по-безшумен вариант от GF 6800XT

    Това е добра идея но един такъв охладител дали няма да струва колкото една нова карта в средния ценови клас ?
    И как става изчислението за неоходимото топлоотдаване - много съм скаран с хардуеъра!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #3

    Re: Препоръчайте ми по-безшумен вариант от GF 6800XT

    а защо смяташ че като купиш нова карта "супер марковият" му вентилатор няма да се разбръмчи за 6-7 месеца.

    по добре ново охлаждане марково, поне после може да си го сложиш на някоя нова карта

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re: Препоръчайте ми по-безшумен вариант от GF 6800XT

    По принцип 6800 серията са едни от най-горещите карти на nVidia, аз също не бих инвестирал пари във ново охлаждане за нея а бих си взел някоя нова карта без вентилатор или поне с регулируем такъв.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    98
    #5

    Re: Препоръчайте ми по-безшумен вариант от GF 6800XT

    Май ще се спра на по-евтиния за момента вариант със Залмана(40лв). Поне за сега 6800-та ми задоволява потребностите.
    Благодаря за всички за съветите

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    98
    #6

    Re: Препоръчайте ми по-безшумен вариант от GF 6800XT

    Варианта със Залмана не стана защото компа е гаранционен и не пожелаха да сложат такъв. Но поработиха за обешумяването като смениха захранването с такова с по голяма перка, вентилатора на CPU-то го свързали някак си към дъното, че да му се управляват оборотите спрямо темп. и ми сложиха един потенциометър на вентилатора на видеото с който му регулирам оборотите ръчно. И сега най-високия шум, който се чува е от "поскърцването " на харда. Много съм доволен

  8.  
     
  9. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #7

    Re: Препоръчайте ми по-безшумен вариант от GF 6800XT

    Така е, провери какви са температурите на картата, когато вентилаторът е намален и гледай да не превишават 60-70 градуса. За целта можеш да използваш RivaTuner.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    98
    #8

    Re: Препоръчайте ми по-безшумен вариант от GF 6800XT

    Цитат Първоначално публикувано от Cko
    Така е, провери какви са температурите на картата, когато вентилаторът е намален и гледай да не превишават 60-70 градуса. За целта можеш да използваш RivaTuner.
    Инсталирах си Riva Tuner но немога да открия показанията за температурата на картата. Има някакъв мониторинг но на честотата на ядрото и паметта и VID ядрото. Да не би тази карта да няма датчик за температура?

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #9

    Re: Препоръчайте ми по-безшумен вариант от GF 6800XT

    може да няма такъв датчик, при по-старите карти е нормално

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re: Препоръчайте ми по-безшумен вариант от GF 6800XT

    имал съм 6800XT, нямаше датчик
    по-старата ми 6600GT обаче имаше, така че не е въпрос нито на клас, нито на време на производство, а на решение на производителя

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #11

    Re: Препоръчайте ми по-безшумен вариант от GF 6800XT

    6600GT Axle имат температурни датчици, 6600 - безвентилаторна Gigabyte и 6800 Gigabyte и някоя от по-измислените марки, не я помня вече нямаха. Поне при моите карти е така.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Кое е по-добрият вариант за CD
    От vencifcl във форум Аудиотехника
    Отговори: 10
    Последно: 26-03-13, 17:05
  2. Помощ за избор на безшумен вентилатор
    От jordan23bg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 17-12-11, 16:04
  3. безшумен охладител за процесор Intel Pentium 4
    От konchetooo във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 02-04-08, 19:59
  4. нов вариант на Opasoft
    От Ha във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 17-06-03, 13:32
  5. Предоложете вариант за ...
    От hipo във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 14-03-02, 00:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе