Резултати от 1 до 9 от общо 9

Laptop -> 32" LCD ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #1

    Laptop -> 32" LCD ?

    Здравейте.
    Не знам дали темата е за тука, ако някой сметне за необходимо да мести.
    Имам следния проблем :

    Дадох този лаптоп на един приятел :
    ----
    Моделът е Compaq (HP) Presario 2500 DU590E

    Ето малко инфо и как изглежда :

    http://www.notebook.hu/notebook/comp...ario2504_renew

    и малко данни :

    MB: Ati RS200MB/Uli ?
    CPU: Intel Celeron 2600MHz
    RAM: 512 DDR
    HDD: 80GB 5400rpm
    CD: DVD/CD-RW
    Video: ATI RADEON IGP 345M / 64MB
    IR, 3x USB 2.0, LAN, Modem, Ps/2, LPT, Fireware, PCMCIA x2, TV-OUT
    ------

    Той иска да си го пуска директно към 32" LCD Samsung.
    Пускаме го, получава се, но на голямото LCD излиза 1024х768... и съответно LCD на лаптопа също си работи, т.е. и на двете показва едно и също.
    Има ли вариант да се измисли нещо, за да може да се пуска на голямото LCD на 1360х768, или там каквато му е разделителната ?
    Пробвах да изтрия засечения монитор (засича Default monitor+Plug and Play monitor) и да адна нещо друго за монитор, от стандартните там в уиндоуса, ама не ми дава такава разделителна...
    Пробвахме и с комбинацията Функ + Мон от клавиатурата, работи си, т.е. има положение и двете работят, само малкото LCD и само голямото LCD да работи по едно и също време, но пак не се променят разделителните...

    Някакво решение от някой ?

  2.  
     
  3. aad
    aad е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    87
    #2

    Re: Laptop -> 32" LCD ?

    при мен е същата ситуация.не може да го подкарам на1360х768.просто на лаптопа няма такава резолюция.има по-голяма има по-малка но такава няма и лсдито тръгва само на 1024х768.лаптопа e MSI lsd-samsung

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #3

    Re: Laptop -> 32" LCD ?

    Същото се получава и при мен.
    Евентуално си мисля, ако има даден монитор от базата на windows, да го сложа и той да има поддържана такава разделителна способност, или с други драйвери на видеото, ама ме съмнява...

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #4

    Re: Laptop -> 32" LCD ?

    Display Options -> Settings -> там давате идентифай и ако на ТВ-то светне 2 цъкане на него и от там нагласяте резолюцията....поне при мен има 1366х768 което е що годе близко....това го гледам без реално да ми е възан лаптоп-а към нещо така че може и да не съм прав ама поне си заслужава опита...

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #5

    Re: Laptop -> 32" LCD ?

    и това пробвах... и на двете светва "1"..., т.е. не са 1-ви и 2-ри дисплей...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    66
    #6

    Re: Laptop -> 32" LCD ?

    Щом и на двата излиза "1" значи си клонирал десктопа на лаптопа, т.е. каквото показва на лаптопа, такова и на ТВ и разделителните способности са еднакви. Забрани от настройките втория монитор и след това го активирай отново като Екстендед десктоп! Тогава двата ще бъдат независими един от друг и би трябвало да можеш да задаваш различни разделителни способности, а ТВ-то да бъде открито като десктоп "2".

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #7

    Re: Laptop -> 32" LCD ?

    Ще го пробвам, да видя, но малко ме съмнява, понеже това не ползвам TV-OUT-а, а D-SUB на лаптопа...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #8

    Re: Laptop -> 32" LCD ?

    Ами какво да ви кажа, проблема е общ, не е само при вас. Значи при Шарп и Самсунг, ако се ползва VGA вързване от компютър независимо какъв е той, то максималната резолюзия е 1024х768. За по-големи резолюции трябва DVI-HDMI кабел и тогава работите ще се оправят. Освен това трябва да се клонира образа, а не е да е продължение на основният. Друг проблем е АТИ. При NV всичко си е наред(почти де).

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    3
    #9

    Re: Laptop -> 32" LCD ?

    По голяма глупост не бях чувал. Имам два samsunga 23" и 40".Втория е FULL HD. Към книжката на всеки си пише по кой вход каква резолюция и на каква честота поддържа. И на двата пускам близка до максималната с минус няколко пиксела по хоризонтала. За ШАРП може да си прав но за samsung си далеч от истината. Жалко мислех те за по компетентен. И това е с вградената в лаптопа карта- GMA 900. Така че проблема е в лаптопа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 17:48
  2. Laptop <-> Laptop - Wireless ??
    От nikolin във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 28-01-12, 18:03
  3. Отговори: 4
    Последно: 16-01-12, 00:07
  4. GPS receiver+SH Laptop SONY VAIO PCG-6116+Ext.case 3.5"HDD&CR&USB2.0 Hub
    От tyo във форум Приключили продажби
    Отговори: 7
    Последно: 08-05-11, 14:36
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 11:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе