Резултати от 1 до 6 от общо 6

Въпрос за видеокарта

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #1

    Въпрос за видеокарта

    здравейте,
    въпросът ми е възможно ли е тази видеокарта Zotac GeForce 8800GT, 1024MB DDR3,256bit,660/1800MHz,TVOut,2x DVI,HDTV,SLI,Fan да има проблем , когато работи при температура над 60 градуса. При достигане на температура от 60 градуса и повече компютъра започва да пищи, но продължава да си работи без проблем.
    Кутията ми има LED индикатор за температурите на CPU,VGA и Motherboard, което взема данните от съответните елементи.Не открих някъде в биоса или софтуера на видеокартата да се регулира температурата, при която да се алармира за проблем.
    Ако някой знае къде.
    Между другото освен индикатори, на този LED панел имам и бутони за нагласяне на час,дата,година,аларма за часовника.
    Когато започне да пищи алармата при температура по-голяма от 60 градуса, с натискане на някой от бутоните спира пищенето, но индикацията за проблем във VGA остава.
    Картата е нова на 1 седмица.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re: Въпрос за видеокарта

    Според мен просто алармата на датчиците(на кутията) е направена да пропищява от 60 градуса нагоре. Виж дали има настройка и вдигни прага. Иначе за видеокартата ти температурата под товар си е съвсем нормална. Аз бих изключил пищялката.

  4. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #3

    Re: Въпрос за видеокарта

    и аз така си мисля, само че не открих откъде мога да вдигна прага на алармата на датчиците на кутията.
    Ето изглед на дисплея на кутията
    http://anchev.hit.bg/images/S2020017.JPG

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1
    #4

    Re:Въпрос за видеокарта

    Би трябвало да имаш софтуер за овърклок към дъното чрез тази програмка вдигаш долната граница на температурата при която да алармира пищялката

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    190
    #5

    Re:Въпрос за видеокарта

    ...
    Цитат Първоначално публикувано от shanto
    и аз така си мисля, само че не открих откъде мога да вдигна прага на алармата на датчиците на кутията.
    От биоса, търси "Temp, alarm" нещо от сорта.

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re:Въпрос за видеокарта

    Хора, датчиците на кутията нямат нищо общо с датчиците на дъното. Не бъркайте двете понятия. Кутията си е с собствени сонди и електроника на дисплея.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за видеокарта и ТВ
    От beretta92sd във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 9
    Последно: 15-06-12, 00:01
  2. Въпрос за видеокарта на Тошиба-Сателит P100-347
    От djany_111 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 04-06-12, 08:56
  3. ЯКА видеокарта АТИ
    От get във форум Купува
    Отговори: 2
    Последно: 13-02-12, 10:56
  4. Въпрос за видеокарта
    От zorbata във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 07-01-11, 23:20
  5. Въпрос: 350 W захранване и видеокарта?
    От m_zen във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 29-01-07, 16:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе