Резултати от 1 до 9 от общо 9

Свързване на PC със TV

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    35
    #1

    Свързване на PC със TV

    Здравейте на всички,имам следният въпрос,който може да ви се стори малко странен,но такава е реалноста.. .Телевизора е без дистанционно управление,а там са настройките за каналите и цялото меню,тоест,нямам достъп до почти никакви настройки с изключение на тези които са на предния панел на ТВ-то-звук,смяна на каналите,включване и изключване.Иначе има настроени AV1 и AV2 и няколко канала,които аз не ползвам.Самият телевизор е взет от улицата,което е честа практика тук в Лондон и е в перфектно състояние.Има композитен моно вход отпред и скарт вход на задния панел.В скарта със пъхнал един дигитален сет бокс на Freeview с който гледам сателитна телевизия и смятам да използвам композитния вход отпред за връзка с видео картата..Дали това ще е възможно с това което разполагам или да си търся друг телевизор?(просто не желая да изхвърлям този,не само защото е направо чисто нов,а и защото ще трябва да плащам такса за това )Благодаря ви предварително!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    45
    #2

    Re:Свързване на PC със TV

    едно универсално дистанционно колко струва в Лондон ?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #3

    Re:Свързване на PC със TV

    Напиши подробности за модела на ТВ и номера на шасито. До тогава не се сещам за друго решение освен да търсиш Пилот или някакво подобно универсално дистанционно. От друга страна щом имаш два АВ канала композитният вход би трябвало да излезе на един от тях но гаранция няма.
    Успех.

  5. geriko
    Guest
    #4

    Re:Свързване на PC със TV

    Здравейте . Виждам че тук сте разисквали въпрос който и мен в момента ме итересува. Купих си TV Panasonic plasma на PC имам видео карта Ge Force FX 5500 има изход DVI и TV Out дали ще мога да изкарам картина и звук със кабел DVI-HDMI или да ползвам TV Out изхода но тогава с какъв кабел ще трябва да направя връзката.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re:Свързване на PC със TV

    Цитат Първоначално публикувано от geriko
    Здравейте . Виждам че тук сте разисквали въпрос който и мен в момента ме итересува. Купих си TV Panasonic plasma на PC имам видео карта Ge Force FX 5500 има изход DVI и TV Out дали ще мога да изкарам картина и звук със кабел DVI-HDMI или да ползвам TV Out изхода но тогава с какъв кабел ще трябва да направя връзката.
    FX 5500 няма HDMI изход.
    имаш обикновен S-videо и той може да се ползва по много лесен начин, стига да имаш преходник-а, а ако нямаш си намираш и си купуваш S-VIDEO кабел, колкото метра са ти нужни, после го слагаш на телевизора и на видеокартата и малко ще трябва да си поиграеш с настройките за да си пуснеш образа на телевизора.
    След това и един аудио кабел - мини стерео жак към 2 чинча и си изкарваш и звука на тв-то, но на AV1&AV2

    въпрос ?
    Има ли някой който пътува зада ти вземе едно универсално remote control за 10лв от тук и да ти го прати ?

  7. geriko
    Guest
    #6

    Re:Свързване на PC със TV

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    FX 5500 няма HDMI изход.
    имаш обикновен S-videо и той може да се ползва по много лесен начин, стига да имаш преходник-а, а ако нямаш си намираш и си купуваш S-VIDEO кабел, колкото метра са ти нужни, после го слагаш на телевизора и на видеокартата и малко ще трябва да си поиграеш с настройките за да си пуснеш образа на телевизора.
    След това и един аудио кабел - мини стерео жак към 2 чинча и си изкарваш и звука на тв-то, но на AV1&AV2

    въпрос ?
    Има ли някой който пътува зада ти вземе едно универсално remote control за 10лв от тук и да ти го прати ?
    Нямам HDMI но имам DVI и четох па темите ,че можело с преход DVI-HDMI. Имам преходника към него с S-VIDEO кабел към ТВ ще стане нали.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re:Свързване на PC със TV

    Сори , не може.
    Образ ще изкараш , но не и звук.
    качеството ще е същото като на S-video , но ще се оръсиш повече пари.
    Стига си пускал няколко теми за едно и също нещо.

  10. geriko
    Guest
    #8

    Re:Свързване на PC със TV

    Имам преходника към него с S-VIDEO кабел към ТВ ще стане нали. И звукът както си ми писал жак към 2 чинча.

    Пуснах едномременно на няколко места щото не знаех къде ще ми отговорят по-бързо за което се извинявам.

  11. geriko
    Guest
    #9

    Re:Свързване на PC със TV

    Аз отново съм тук. Купих кабел S-VIDEO-S-VIDEO от видео картата до телевизора и жак към два чинча за звука може ли някой да ме упъти стъпка по стъпка как да си настроя видеокартата Ge Force FX 5500

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Свързване на xbox 360
    От Torres във форум Конзоли за игра
    Отговори: 2
    Последно: 05-01-14, 12:25
  2. Помощ за свързване.
    От Bobsano във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 5
    Последно: 29-09-13, 19:36
  3. HDMI свързване ПС3-ТВ
    От Inoel във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 14
    Последно: 13-03-13, 17:12
  4. Свързване на лаптоп към TV ?
    От Muko във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 1
    Последно: 18-11-08, 22:22
  5. USB свързване
    От todor_l във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 27-01-08, 14:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе