Резултати от 1 до 6 от общо 6

Помощ за свързване.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Перник
    Мнения
    96
    #1

    Smile Помощ за свързване.

    Здравейте, колеги. Значи. Надявам се, че не бъркам подфорума и раздела на тази тема. Ако бъркам, обаче, се извинявам предварително на екипа и модераторите на форума. Та, преди няколко седмици си взех нов тв, а именно - Samsung UE32EH6030. Искам да попитам няколко въпроса, които ще напиша като подточки. Ето ги и тях:

    1. Има ли някакъв начин, да свържа тв - то със настолния ми компютър чрез рутер, за да ползвам DLNA!? Иначе телевизора има WiFi готовност и поддържа DLNA.
    2. Ако има начин да ги свържа, какво трябва да направя? В смисъл, ще ми е необходимо ли някакво друго устройство, за да мога да ползвам DLNA?!
    3. Какъв софтуер, ще е необходим, за тази процедура?? Четох нещо за някакви програми AllShare и PC Share, но не съм много наясно.
    4. Имат ли значение, разстоянията между отделните устройства?!?

    Еми... Това са в общи линии, нещата, които искам да знам. Също така, трябва да спомена, че говорих и с Техноверигите - ТМ и ТП, но и от двете фирми ми дадоха различни обяснения, като от ТМ ми казаха, че ще стане номера, но не ми обясниха точно как, а от ТП казаха, че няма да стане, освен ако не си закупя някакво устройство под формата на флашка - специален WiFi донгъл. И така, вече съм объркан отвсякъде. Та, затова ви моля, да се притечете на помощ. Ок. Ще чакам отговори.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #2

    Отговор: Помощ за свързване.

    https://forum.setcombg.com/dlna-%D0%...%BD%D0%B5.html
    https://forum.setcombg.com/dlna-%D0%...%86%D0%B0.html

    Накратко:
    1.Да
    2.Да, ако искаш да ползваш DLNA през Wi-Fi (при наличен такъв рутер) трябва да си осигуриш съвместим Wi-Fi адаптер (донгъл). Не, ако връзката на тв с рутера е посредством LAN кабел.
    3.AllShare или друг медиен сървър, инсталира се на компютъра.
    4.Има значение само при
    Wi-Fi до рутера.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Перник
    Мнения
    96
    #3

    Post Отговор: Помощ за свързване.

    Цитат Първоначално публикувано от podredko Виж публикацията
    https://forum.setcombg.com/dlna-%D0%...%BD%D0%B5.html
    https://forum.setcombg.com/dlna-%D0%...%86%D0%B0.html

    Накратко:
    1.Да
    2.Да, ако искаш да ползваш DLNA през Wi-Fi (при наличен такъв рутер) трябва да си осигуриш съвместим Wi-Fi адаптер (донгъл). Не, ако връзката на тв с рутера е посредством LAN кабел.
    3.AllShare или друг медиен сървър, инсталира се на компютъра.
    4.Има значение само при
    Wi-Fi до рутера.
    Ахам. Ясно. Мда. Четох и двете теми тези дни, но що годе, още не схващам начина на свързване. Иначе, доколкото разбрах, трябва да свържа главния кабел на интернета в рутера, а късия кабел от комплекта на рутера във компа и след това от рутера до тв - то да прокарам един LAN кабел. Обаче, разстоянието от рутера до тв - то, ще е някъде около 15 метра, при положение, че го скрия зад мебели и под прозорци. Та, това ли е начина? Дано съм разбрал правилно.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Отговор: Помощ за свързване.

    Кабела може да е с дължина до 100м.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Живее в
    Перник
    Мнения
    96
    #5

    Отговор: Помощ за свързване.

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Кабела може да е с дължина до 100м.
    Аха. Ок. Добре. Мерси, колега. Значи, най - вероятно няма да имам проблеми с разстоянието. Още веднъж, благодаря.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    софия
    Мнения
    52
    #6

    Отговор: Помощ за свързване.

    така да ползвам темата че и аз съм със същия проблем.главния кабел на интернета влиза в някаква кутия на близу,от там в рутера.рутера безжично е намерил телевизора.и е до него.имам лап топ и компютар от каде да пускам кабели та да се запознаят в мрежа DNLA.и дали да пусна един лан кабел от рутера до телевизора , компютара има wi-fi адаптер и е намерил рутера също.
    Този пост е редактиран от mladen76; 30-09-13 в 07:58.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ със свързване на тонколони и телевизор.
    От ikrassi във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 25-03-14, 17:13
  2. Помощ за избор на laptop за свързване с TV
    От Az_sum_bre_ombre във форум Мобилни устройства
    Отговори: 22
    Последно: 21-12-12, 08:18
  3. Помощ с настройки за свързване на пс с ТВ
    От G0ld във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 19-07-09, 19:10
  4. помощ за свързване към ТВ!
    От profusion във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 29-11-08, 20:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе