Резултати от 1 до 15 от общо 15

HDMI свързване ПС3-ТВ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    39
    #1

    Question HDMI свързване ПС3-ТВ

    Здравейте, сдобих се с един ПС3, но нещо не можем да се разберем с него. Досега не съм имал досег с подобни конзоли и не съм никак наясно...
    Та когато вляза в сетингс ми излиписва:
    System software: 4.31;
    Като заредя Мултиман пише: 04.18.00, System Firmware 4.30 (SC-36 ! Hermes)
    Та предполагам,че след като имам няколко вече качени игри и наличието на Мултиман означава че ПС3-то е хакнато.
    Проблема се състои в следното: опитах се да свържа ПС3-ката с ТВ Самсунг - ТВ-то изобщо не отчита нищо включено, пробвах на ТВ Сони - отчита включено ПС3, но само черен екран.
    Включване през СКАРТ - няма никакъв проблем.
    Опитах със задържането на на бутона за включване за 5 сек - резултат никакъв.
    Включих я през скарт-а влязох в менюто и смених на хдми, превключих ТВ-то на ХДМИ и отново нищо.
    Такмо когато се бях отчаял пробвах да я вържа и на един стар Филипс на 7 години и каква ми беше изненадата когато ПС3 тръгна от раз.
    Моля кажете в какво е проблема и как бих могъл да го реша?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #2

    Отговор: HDMI свързване ПС3-ТВ

    Първо, и основно правило, като включваш HDMI кабела, устройствата трябва да са изключени, в противен случаи може да доведеш до изгаряне на портовете на телевизора/ устройството.
    Второ - пробвай с друг HDMI кабел, или друг HDMI порт на телевизора. Пробвай да включиш друго HDMI устройство в телевизора, за да изключиш повреда там. Успех!

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Отговор: HDMI свързване ПС3-ТВ

    Възможно е HDMI порта на конзолата да не работи. Както regned писа, пробвайте я на друг телевизор и с друг хдми кабел.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Отговор: HDMI свързване ПС3-ТВ

    Такмо когато се бях отчаял пробвах да я вържа и на един стар Филипс на 7 години и каква ми беше изненадата когато ПС3 тръгна от раз.
    Моля кажете в какво е проблема и как бих могъл да го реша?
    това през HDMI ли го върза?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    39
    #5

    Отговор: HDMI свързване ПС3-ТВ

    regned - това за изключването го правя. Пробвах с 4 различни ХДМИ кабела и всеки възможен порт и на сонито и на самсунг-а - ефект никакъв.
    stenly - порта на конзолата си работи и кабелите са ок - защото на стария филипс тръгна от раз със всеки един кабел.
    Pat - да на филипса тръгва без проблем ХДМИ-я

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Отговор: HDMI свързване ПС3-ТВ

    Ъпдейтвал ли си софтуера на СОНИ-то ? Просто търся варианти какво може да е.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    39
    #7

    Отговор: HDMI свързване ПС3-ТВ

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Ъпдейтвал ли си софтуера на СОНИ-то ? Просто търся варианти какво може да е.
    не съм, но туко що проверих и няма и ъпдейт. Гледах в нет-а, че доста хора се оплакват от същия проблем и предлагат множество решения - включване ч/з скарт - влизане в менюто и пускане на аудиото ч/з хдми и след това включване на хдми-я, изключване на аудиото, задържане на бутона при изключване и пускане и причие...при някой тези хитринки са помогнали при други не...все си мислех, че след като и 2те -ува са сони - би трябвало да тръгнат от раз, но уви...такава тъпотия не мога да си обясня....
    За сега вариантите са ми или да гледам плейстейшъна на 100 годишен, 30 инчов филипс, но през ХДМИ,
    или на 40 инчово сони или самсунг, но през скарт...
    За съжаление и двата варианта ми се струват еднакво безумни...
    Този пост е редактиран от Inoel; 28-02-13 в 14:29.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,577
    #8

    Отговор: HDMI свързване ПС3-ТВ

    PS3 от кой модел е - фат (60-80гб) , слим (160-320) или новите супер слим ? Не съм имал никога проблеми със свързването , освен веднъж , когато местих ПС3-то на стар ТВ , който не поддържа 1080р и 10 мин. "давах заето" защо аджеба няма картина докато най-накрая се сетих . Задръж бутона за включване докато чуеш изпиукването - така се ресетват видео настройките , после би трябвало при включване да отчете , че е свързано през HDMI и да потвърдиш .

    п.п. Гледам си писал ,че е хакнато - дали проблема не се дължи на хака ?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    39
    #9

    Отговор: HDMI свързване ПС3-ТВ

    Фат 320. Тва със задържането го правих има-няма 100тина пъти сигурно. Не виждам как проблема ще е в хака - на другото ТВ-филипс няма никакъв проблем - задържам бутона за включване и си тръгва без проблем - кеф ми ХДМИ, кеф ми скарт. Ама и при сонито и при самсунг-а номера не става - колкото и да го задържам през ХДМИ-не излиза нищо - тв-то си пише 'no signal' а само през скарт.

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Отговор: HDMI свързване ПС3-ТВ

    А друго устройство пускали ли сте през ХДМИ-то на Сони-то?

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,577
    #11

    Отговор: HDMI свързване ПС3-ТВ

    То след като си го настроил на Филипс-а би трябвало вече и на другите да има ... я пробвай като си настроил ръчно резолюцията (докато е на Филипс-а) да е 520 и 720 .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    39
    #12

    Отговор: HDMI свързване ПС3-ТВ

    stenly - да пускани са.
    svetlio1 - и на мен ми мина това през акала - за това включих ХДМИ на филипса направих му настройките (пробвах всякакви) и директно го прехвърлих на ХДМИ на сони-то, за съжаление както по късно прочетох конзолата си помнела ТВ-то и това, че си задал някакви настройки на едно ТВ - не означава, че ще ги запомни и прехвърли за другото...(това една джаджа колкото по умна е - толкова повече може да ти скъса нервите)

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,577
    #13

    Отговор: HDMI свързване ПС3-ТВ

    При мен си стоят настройките , влизаш в ръчни настройки на екран и слагаш тикчета само на 520 и 720 - точно за това се беше получило объркването , което споделих по-рано (тв поддържащо 1080i и конзола настроена на 1080р) . Има ли настроен профил , който да се зарежда по default при стартиране на конзолата ? Имаше май някакви проблеми с определини тв - ще потърся тая вечер . А конзолата всъщност е фат 60 или 80 , защото фат 320 няма - сложен е по-голям хард .

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    39
    #14

    отговор: Hdmi свързване пс3-тв

    Благодаря на всички отзовали се за съдействието, за съжаление никоя от предложените акробатики не помогнаха. Явно ПС3 ще го разкарвам, че само ми къса нервите.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,577
    #15

    отговор: Hdmi свързване пс3-тв

    защо не си вземеш един компонентен кабел - там също се поддържат хд резолюции. най-вероятно е дефектирал hdmi изхода и не работи коректно .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем при свързване чрез HDMI
    От Vladimir Ralev във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 29-08-14, 00:34
  2. Свързване на 2 HDMI у-ва към един 1 HDMI...
    От MoPcKu във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 27-11-13, 23:04
  3. Свързване на лаптоп без HDMI към LCD телевизор
    От chefobg във форум Телевизори
    Отговори: 14
    Последно: 21-07-12, 01:29
  4. Решение на проблема DVI-HDMI при свързване PC-TV за Philips
    От dudaev във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 4
    Последно: 26-08-11, 19:25
  5. Свързване на плеър и ресивър чрез HDMI
    От LexHammer във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 03-01-11, 20:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе