Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 57

Видео карта за FULL HD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #16

    Re:Видео карта за FULL HD

    е как да ти помогнем, компонентите са ти старички, и 64 битово XP, да сложиш, като си решил, пак, няма да ти оправи проблема.
    Хората по нагоре са дали съвети, ако по тоя начин не става, с друг просто няма как да стане.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #17

    Re:Видео карта за FULL HD

    brols, 64битовата ОС няма да накара процесора ти да смята по-бързо. Разликите ще са минимални. Общо взето ще се повторя за пореден път. За безпроблемно гледане на качествено рипнато HDTV 1080p ще трябва двуглав процесор (в тази графа не спадат Pentium D Dual Core които са на базата на Pentium 4). На Слаб двуглав ще помогне качествен софтуер както няколко колеги писаха по-горе но ако сметалото си е слабичко и господ да дойде не може да помогне. Или си гледате 720p или ъпгрейд на машината.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    40
    #18

    Re:Видео карта за FULL HD

    Ахам ок благодаря ви! Значи другата седмица така и така ще преинсталвам(време му е на компа...) и така ще направя едно тестче... и ако не е на добре работата трябва да купя процесор нов така ли ??
    Или освен процесор и видеокарта+рам ??? и трите или как ? аз скоро пак ще пиша тук де, като сложа новия уин, но все пак питам, за да си направя сметка, зщото се пак си е инвестиция това и не се намират е така на улицата тея парички

    EDIT: И кажете тази видео карта която казах по горе става ли ?? ще върши ли работа ??
    И процесор.. някакви предложения....
    Сичко трябва си върви повода :P хехе

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #19

    Re:Видео карта за FULL HD

    Аз не бих инвестирал в вече "умрял" стандарт като AGP. Но всеки сам си преценява. Ако бях на твое място бих събрал парички за ново дъно,процесор,памет и видео. Колкото до 3650 щом е за AGP ще иска допълнително захранване и ако твоето е по-слабичко проблемите са налице. Освен това видеото понеже е правено за PCI-Express слота има един чип който го играе мост между PCI-Express и AGP-то и грее ужасно. А и бързодействието на картата не е върховно.

  6. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #20

    Re:Видео карта за FULL HD

    напълно съм съгласен със stenly.
    Проблемът е в това, че трябва да смениш почти всичко - дъно, процесор, рама, видео карта и захранване.
    В същият случай и твърд диск, ако актуалният е слабичък.
    Не знам дали си струва, заради едно гледане под 1080, ти сам си преценяваш, имай в предвид, че парите няма да са малко.

  7. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #21

    Re:Видео карта за FULL HD

    Minimum Configuration
    (to play 720p video)
    # Windows XP
    # Windows Media Player 9 Series
    # 2.4 GHz processor or equivalent
    # 384 MB of RAM
    # 64 MB video card
    # 1024 x 768 screen resolution
    # 16-bit sound card
    # Speakers
    Optimum Configuration
    (to play 1080p video with 5.1 surround sound)
    # Windows XP
    # Windows Media Player 10
    # DirectX 9.0
    # 1.8 GHz Intel Core Duo or higher processor (or equivalent);
    3.0 GHz Intel Pentium 4 or higher processor (or equivalent)
    # 512 MB of RAM
    # 128 MB video card
    # 1920 x 1440 screen resolution
    # 24-bit 96 kHz multichannel sound card
    # 5.1 surround sound speaker system

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #22

    Re:Видео карта за FULL HD

    Това е добре като инфо обаче излизат едни въпроси. Какъв поток е това? А какво става когато е компресиран както в повечето случаи?

    Имам файлове с разширение m2ts който по никакъв начин не товарят процесора ми а си е 1080p , имам и mkv файлове на 1080p които се опитват да разплачат майката на процесора ми.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #23

    Re:Видео карта за FULL HD

    Съвети:

    Оптимизирате си софтуера (махате насрани кодеци и забозени Windows-и и правите добра инсталация с препоръчаните по-горе програми/кодеци). Ако ви е все още слаб компютъра - давате конфигурация и се разбриа кое трябва да се смени.

    Ако сметката дойде дебела, има и алтернативи - около 220лева е Western Digital HD TV плеъра.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #24

    Re:Видео карта за FULL HD

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    ...За безпроблемно гледане на качествено рипнато HDTV 1080p ще трябва двуглав процесор (в тази графа не спадат Pentium D Dual Core които са на базата на Pentium 4). На Слаб двуглав ще помогне качествен софтуер...
    Аз имам слаб едноглав - Р4 и си кара 1080 съвсем гладко с 8...15% натоварване, но видеото е с CUDA и съм инсталирал CoreAVC. Така че, може и с по-слаб процесор, но видеото да е свястно!

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #25

    Re:Видео карта за FULL HD

    Искам да споделя . че подкрвам FULL HD на конфигурация с процесор Intel dualcore E2140 , работещ на 1600 Mhz.Това е най-слабият двуядрен процесор от core2 серията.
    За видеокартата.....моята изгоря, и сега гледам FULL HD филмите с вградената в дъното - GMA950.Нямам никакъв проблем.
    Естествено Windows-a ми е старателно поддържан (за XP става дума), максимално оптимизиран - в Tаsk Мanager има 14 (четеринадесет) процеса...

    Пиша това, защото моята племенница си купи лаптоп , който оригинално е с Vista ....не можах да я убедя да инсталира XP...
    Няколко месеца по-късно , ми се обажда, и ме моли да видя какво става, защото ОБИКНОВЕНИТЕ DIVX насичат....

    Отивам , пускам Tаsk Мanager , и виждам 74 (седендесет и четири) процеса....амииии какво да кажа... + аеро ефекта (Вистата била красива...)

    Та мисълта ми е , че УИНДОУСА трябва да се поддържа , да е оптимизиран , и с помощта на подходящ плеер ще вървят FULL HD филми...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #26

    Re:Видео карта за FULL HD

    Цитат Първоначално публикувано от Niakoi
    Аз имам слаб едноглав - Р4 и си кара 1080 съвсем гладко с 8...15% натоварване, но видеото е с CUDA и съм инсталирал CoreAVC. Така че, може и с по-слаб процесор, но видеото да е свястно!
    Подкрепям. Full HD върви и на Атом процесор пример - Acer Aspire Revo

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    40
    #27

    Re:Видео карта за FULL HD

    Хмм много благодаря на всички много сериозно се замислям върхо всичко исписано от вас.. Аз тези дни си слагам 64 битовото XP и след инсталацията ще направя всичко необходимо което казвате става дума подходящи кодеци и плеър и само ако може да разясните за таск мениджъра.. как да поосвободя.. в смисъл сега има около 30 приложения как да ги намаля (мисля всички са важни
    Таа аз смятам че наистина процесорчето (а също и дъното) не са зле процесорчето споре мен си е добре и предполагам че на 64 битов уиндоус ще се осети голяма разлика в работата и една видеокарта май само ще ми трябва (рам си намерих 1 гб и ще ми е общо едно и половина)
    Такаче се надявам всичко да е наресд и само едно ново видео да си зема ПП и друго само неможах да разбера за картата която бях дал... става или не... stenly ми е отговорил ама немога да разбера точно дали да или не Ето я картата де : http://www.stantek.com/?prod=24298 (за карта може да давате и други предложения стига да е съвместима с дъното и да има HDMI и около 512 (подобно на тази от линка дедазнам... )
    Едно голямо мерсиииии !!!!!!!!

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #28

    Re:Видео карта за FULL HD

    Става brols , особенно ако доживеем ATI да изкарат работещи AVIVO кодеци.

    Колкото до CUDA това е едно голямо и радостно изключение. Нито на ATI им работи както трябва AVIVOто, нито на nVidia Pure Video-то (което от горе на всичко е и платено)

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #29

    Re:Видео карта за FULL HD

    http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=92849
    В ето тази тема надълго е обсъждан въпроса с ролята на видеокартата и НD видео - т.н. DXVA (DirectX Video Acceleration). Има и други места (Google -> DXVA), където може да се види на кои плеари, с какви настройки и при какви видеокарти става това.
    На моето HTPC
    HTPC - case M2 Mediacenter, AMD X2 4600+@2,8 , GB MA78G-DS3H, WD5000AAKS, 2x2GB A-Data, Fortron 350PNF, Live 24bit, LOGITECH X-530, SAMSUNG LE-32S81
    с Vista Ultimate х64 и MPC-HC, на който излизат постоянно нови подобрени версии, съвсем спокойно се гледа 1080р (99% от релийзите по мрежата отговарящи на изискванията за DXVA) с помощта на вграденото в чипсета AMD 780G видео Ати3200, което има хардуерно ускорение (UVD поддръжка) за правилно рипнати филми. Процесорът не се товари повече от 10%. Вече повечето групи се съобразяват с изискванията за хардуерно ускорение от видеокартите и рипват филмите с правилни настройки. В последно време почти не съм попадал на HD филм от торентите, който да не се подкара с DXVA.
    На повечето модели Ати от 3850 насам всичко си работи както трябва с DXVA и не съм имал никакви проблеми. Подкарва се и на вграденото 3200 от чипсета AMD 780G на HTPC и на 4850 на другия ми GamePC.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    60
    #30

    Re:Видео карта за FULL HD

    Здравейте на всички.
    Съжалявам,че не участвам по често в темата,макар че аз сам я започнал,но нямам възможност.Та инсталирах ''mplayerc homecinema''и изключих DirectVobSub и определено нещата са по добре,но на моменти има разминаване на картината и звука и на "по-тежките" филми пак има накъсване.Дъното има оптичен изход и мога да изкарам звука от там а картината от DVi изхода на видео картата към HDMI,това не е проблем,стига да вървят глкадко филмите.Явно процесора не става

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам CPU, Видео карта, LAN карта и модем
    От Ice___Cool във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 03-06-10, 21:26
  2. Видео карта до 60$
    От taipan във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 9
    Последно: 02-07-06, 22:07
  3. Най-... AGP видео карта
    От Az_sum_bre_ombre във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 9
    Последно: 23-08-05, 17:28
  4. Видео карта или CPU
    От sorrowsad във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 26-03-04, 11:46
  5. Видео карта?
    От TOTOGADA във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 23-02-04, 03:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе