Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 57

Видео карта за FULL HD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    60
    #1

    Видео карта за FULL HD

    Здравейте.
    Искам да сменя старата GF 7300GT,понеже ми насичат FULL HD филмите.Тези който са на 720 вървят без проблем,но на 1080 много накъсват.Таа ако е възможно да ми препоръчате видео карта за около 150-200 лв. че да ми вървят филмите гладко и естественно да има HDMI изход.До колкото съм запознат през този изход се изкарва не само картината а и звукът,а аз ще го прекарвам и през ресиивър и затова искъм да е с HDMI. Конфигурацията ми е:
    процесор P DUAL 2.66, рам 2BG 667Mhz,дъно ASUS P5LD2,HDD HITACHI 250 GB и захранване 350W.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Видео карта за FULL HD

    Здрасти

    Първо я кажи какъв точно ти е процесора. Ако е Pentium D проблема е в него, ако е някое Core 2 Duo или Dual Core от Exxxx серията или по-голям , проблема е в софтуера.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #3

    Re:Видео карта за FULL HD

    Декодирането на HD филмите се влияе от процесора, а не от видеокартата.
    Много важно е , ако ти е слаб процесора да използваш подходящ плеер.Препоръчвам ти "Меdia Player Classic Homecinema". Важно е и да забраниш използването на "DirectVolSub - autoloading version".Субтитрите ще отваряш от менюто на плеера.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    60
    #4

    Re:Видео карта за FULL HD

    Процесора е Pentium D805 2.66 GHz.

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Re:Видео карта за FULL HD

    Слабичък е за 1080 и не може в реално време да насмогне с декодирането. Дъното ти подържа Dual Core и Core2Duo процесори така, че мисля, е по-добре да инвестираш паричките си в един E5200 примерно.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #6

    Re:Видео карта за FULL HD

    В допълнение на препоръката на @zaqza относно MP Classic аз ще добавя да пробваш CoreAVC и последната версия на Haali Media Splitter преди да тръгнеш да купуваш каквото и да е като хардуер.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #7

    Re:Видео карта за FULL HD

    Когато пробвах първият FULLHD филм на компютъра , се разочаровах , защото насичаше , и не можеше да се гледа.
    "-Е, за какво купих голямо LCD"- се запитах.... , и реших на другият ден да си взема по-мощен процесор.
    ОБАЧЕ... повейки се в интернет открих , че е е възможно безпроблемно гледане, и с наличния хардуер.
    Пробвах , и се оказа вярно , така че не бързай да ъпгрйдваш , а пробвай това което ти предлагам аз, или stfn.

    Ако не знаеш как да махнеш "DirectVolSub - autoloading version" -питай !
    "Меdia Player Classic Homecinema" е твоят плеер , създаден е специално за по-слаби процесори, като активира хардуерно ускорение за някои видеокарти...В предният ми пост е линка, от където можеш да свалиш актуална версия на плеера.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #8

    Re:Видео карта за FULL HD

    Подкрепям колегите. И аз се чувствах прецакан, но после с друг софтуер почнах да подкарвам висока резолюция

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #9

    Re:Видео карта за FULL HD

    CrossBlade, ти си с Core2Duo на ябълката. То и Kmplayer-a има екстри за слаби машини и няма лошо човека да си пробва, но мисля, че 1080 ще бъде голяма хапка за Pentium D-то.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #10

    Re:Видео карта за FULL HD

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    ... но мисля, че 1080 ще бъде голяма хапка за Pentium D-то.
    Твърде вероятно. Но има 1080 и 1080. Всичко зависи от битрейта. При всички случаи, обаче, е добре да се ползват най-леките и оптимизирани програми, що се отнася до HD video, дори и с най-бързият процесор. При мен например с четириядрен Q6550 някои филми насичат, когато ги плейвам с GOM Player и с неговият вграден декодер, но с MPC и CoreAVC вървят чудесно и натоварват 20-30%.

    Та, bond_bg, да обобщим до момента - пробвай с различен плеър и кодеци първо, после ако пак насича, виж какво можеш да направиш по ъпгрейд на процесора, и едва най-накрая сменяй видеото. Ако сегашното ти видео има DVI изход лесно можеш с преходник да го включиш към HDMI на телевизора ти. Какво е сегашното ти видео, между другото?
    Що се отнася до звук към ресивъра ти - пак не е задължитено да имаш HDMI. Твоето дъно май има SPDIF изходи, и то едновременно коаксиален и оптичен. Поне така изглежда на тая снимка:
    http://c1.neweggimages.com/NeweggIma...131-048-02.jpg
    Това ли ти е дъното? Ако да, тогава и звук много лесно можеш да вкараш в ресивъра.

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #11

    Re:Видео карта за FULL HD

    stfn , съгласен съм на 100%. Така е.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    40
    #12

    Re:Видео карта за FULL HD

    Здравейте. За да не пускам нова тема реших да пиша тук, защото имам питане по темата
    Значи купих си 32 инчов телевизор и като пусна HD на 1080 е много насичащо :S а съм с Меdia Player Classic Homecinema пробвам най-добре е мисля иначе KM гом и други.. малко повече е насичането Та попринцип процесора ми е 64 битов ама луиндолса ми е 32 битов и за тва не работи много добре скоро ще преинстал и ще съм с 64битов XP и може да се пооправят нещата(дори съм почти сигорен в това) но все пак мислите ли че има нещо от което имам нужда все още за да се наслъждавам на телевизора??
    Да не забравим най важното(параметрите на компютъра ми) ето ги:

    CUP: AMD Athlon(tm) 64 processor
    Ram: 512 DDR
    Video Card: ATI Radeon 9200 / 128mb
    Дъно: ASUS K8N-E Deluxe

  16. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #13

    Re:Видео карта за FULL HD

    процесорът е слаб, пък да не говори, за видео картата.

    добавено.
    и не се казва линдолса, ами "уиндоуса", стига бъдете мангали бе хора.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #14

    Re:Видео карта за FULL HD

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    stfn , съгласен съм на 100%. Така е.
    И аз. Аз гледам точно така - DVI-HDMI в телевизора и оптика до receiver-а.

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    ... стига бъдете мангали бе хора.
    Разби ме


  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    40
    #15

    Re:Видео карта за FULL HD

    Някой ще помогне ли ?? Ам аз другата седмица ще сложа 64 битовия уиндоус и ще тествам да видя какво как... и ще ви кажа
    иначе за процесора защо да е слаб на 64 бита.. според мен няма да има проблем ... се пак не съм много в час за това и пиша но.. ако може разяснение
    А инач за видеокарта съм се спрял на тази : SAPPHIRE HD3650 8X AGP 512MB GDDR2/TV/DVI ето линк: ( http://www.stantek.com/?prod=24298 )

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам CPU, Видео карта, LAN карта и модем
    От Ice___Cool във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 03-06-10, 22:26
  2. Видео карта до 60$
    От taipan във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 9
    Последно: 02-07-06, 23:07
  3. Най-... AGP видео карта
    От Az_sum_bre_ombre във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 9
    Последно: 23-08-05, 18:28
  4. Видео карта или CPU
    От sorrowsad във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 26-03-04, 12:46
  5. Видео карта?
    От TOTOGADA във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 23-02-04, 04:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе