Re:Видео карта за FULL HD
Здрасти :)
Първо я кажи какъв точно ти е процесора. Ако е Pentium D проблема е в него, ако е някое Core 2 Duo или Dual Core от Exxxx серията или по-голям , проблема е в софтуера.
Re:Видео карта за FULL HD
Декодирането на HD филмите се влияе от процесора, а не от видеокартата.
Много важно е , ако ти е слаб процесора да използваш подходящ плеер.Препоръчвам ти "Меdia Player Classic Homecinema". Важно е и да забраниш използването на "DirectVolSub - autoloading version".Субтитрите ще отваряш от менюто на плеера.
Re:Видео карта за FULL HD
Процесора е Pentium D805 2.66 GHz.
Re:Видео карта за FULL HD
Слабичък е за 1080 и не може в реално време да насмогне с декодирането. Дъното ти подържа Dual Core и Core2Duo процесори така, че мисля, е по-добре да инвестираш паричките си в един E5200 примерно.
Re:Видео карта за FULL HD
В допълнение на препоръката на @zaqza относно MP Classic аз ще добавя да пробваш CoreAVC и последната версия на Haali Media Splitter преди да тръгнеш да купуваш каквото и да е като хардуер.
Re:Видео карта за FULL HD
Когато пробвах първият FULLHD филм на компютъра , се разочаровах , защото насичаше , и не можеше да се гледа.
"-Е, за какво купих голямо LCD"- се запитах.... , и реших на другият ден да си взема по-мощен процесор.
ОБАЧЕ... повейки се в интернет открих , че е е възможно безпроблемно гледане, и с наличния хардуер.
Пробвах , и се оказа вярно , така че не бързай да ъпгрйдваш , а пробвай това което ти предлагам аз, или stfn.
Ако не знаеш как да махнеш "DirectVolSub - autoloading version" -питай !
"Меdia Player Classic Homecinema" е твоят плеер , създаден е специално за по-слаби процесори, като активира хардуерно ускорение за някои видеокарти...В предният ми пост е линка, от където можеш да свалиш актуална версия на плеера.
Re:Видео карта за FULL HD
Подкрепям колегите. И аз се чувствах прецакан, но после с друг софтуер почнах да подкарвам висока резолюция :)
Re:Видео карта за FULL HD
CrossBlade, ти си с Core2Duo на ябълката. То и Kmplayer-a има екстри за слаби машини и няма лошо човека да си пробва, но мисля, че 1080 ще бъде голяма хапка за Pentium D-то.
Re:Видео карта за FULL HD
Цитат:
Първоначално публикувано от stenly
... но мисля, че 1080 ще бъде голяма хапка за Pentium D-то.
Твърде вероятно. Но има 1080 и 1080. Всичко зависи от битрейта. При всички случаи, обаче, е добре да се ползват най-леките и оптимизирани програми, що се отнася до HD video, дори и с най-бързият процесор. При мен например с четириядрен Q6550 някои филми насичат, когато ги плейвам с GOM Player и с неговият вграден декодер, но с MPC и CoreAVC вървят чудесно и натоварват 20-30%.
Та, bond_bg, да обобщим до момента - пробвай с различен плеър и кодеци първо, после ако пак насича, виж какво можеш да направиш по ъпгрейд на процесора, и едва най-накрая сменяй видеото. Ако сегашното ти видео има DVI изход лесно можеш с преходник да го включиш към HDMI на телевизора ти. Какво е сегашното ти видео, между другото?
Що се отнася до звук към ресивъра ти - пак не е задължитено да имаш HDMI. Твоето дъно май има SPDIF изходи, и то едновременно коаксиален и оптичен. Поне така изглежда на тая снимка:
http://c1.neweggimages.com/NeweggIma...131-048-02.jpg
Това ли ти е дъното? Ако да, тогава и звук много лесно можеш да вкараш в ресивъра.
Re:Видео карта за FULL HD
stfn , съгласен съм на 100%. Така е.
Re:Видео карта за FULL HD
Здравейте. За да не пускам нова тема реших да пиша тук, защото имам питане по темата :)
Значи купих си 32 инчов телевизор и като пусна HD на 1080 е много насичащо :S а съм с Меdia Player Classic Homecinema пробвам най-добре е мисля иначе KM гом и други.. малко повече е насичането :) Та попринцип процесора ми е 64 битов ама луиндолса ми е 32 битов и за тва не работи много добре :( скоро ще преинстал и ще съм с 64битов XP и може да се пооправят нещата(дори съм почти сигорен в това) но все пак мислите ли че има нещо от което имам нужда все още за да се наслъждавам на телевизора?? :)
Да не забравим най важното(параметрите на компютъра ми) ето ги:
CUP: AMD Athlon(tm) 64 processor
Ram: 512 DDR
Video Card: ATI Radeon 9200 / 128mb
Дъно: ASUS K8N-E Deluxe
Re:Видео карта за FULL HD
процесорът е слаб, пък да не говори, за видео картата.
добавено.
и не се казва линдолса, ами "уиндоуса", стига бъдете мангали бе хора.
Re:Видео карта за FULL HD
Цитат:
Първоначално публикувано от stenly
stfn , съгласен съм на 100%. Така е.
И аз. Аз гледам точно така - DVI-HDMI в телевизора и оптика до receiver-а.
Цитат:
Първоначално публикувано от fXOrange
... стига бъдете мангали бе хора.
Разби ме :)
Re:Видео карта за FULL HD
Някой ще помогне ли ?? :) :help Ам аз другата седмица ще сложа 64 битовия уиндоус и ще тествам да видя какво как... и ще ви кажа :)
иначе за процесора защо да е слаб на 64 бита.. според мен няма да има проблем ... се пак не съм много в час за това и пиша но.. ако може разяснение :)
А инач за видеокарта съм се спрял на тази : SAPPHIRE HD3650 8X AGP 512MB GDDR2/TV/DVI ето линк: ( http://www.stantek.com/?prod=24298 )