Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 47

Tim Sweeney (EPIC) за KYRO II: Коментари

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #1

    Tim Sweeney (EPIC) за KYRO II: Коментари

    В интервю за VoodooExtreme.com Tim Sweeny от EPIC заявява:



    *********



    VE: ps - What's your take on the kyro2 and tile based rendering?



    Tim - It's a competent TNT2 class chip, and the sorting and alpha-testing artefacts of past generations seem to have been sorted out successfully. But, like every generation of PowerVR hardware before it, it's a day late and a dollar short. It lacks support for basic DirectX7 (yes, 7!) features like cube maps. The kyro developers are cool guys, so it pains me to say that this is just not a viable piece of hardware in the market it's trying to compete in.



    *********



    Факти, опровержения, etc.:



    1. TNT2 - за разлика от KYRO II - не може да бие GeForce3 в Unreal Tournament (играта на EPIC). ( http://www.anandtech.com/showdoc.html?i=1442&p=10 )

    2. KYRO II може да не поддържа точно тези функции в DirectX 7, които не се използват в игрите и са премахнати в DirectX 8.

    3. Доколкото си спомням преди време същият Sweeny беше заявил, че в tile-based rendering (системата на KYRO за рендиране) не може да се вгради T&L. От STMicro/PowerVR обявиха, че специално ще гостуват на господин Sweeny за да му демонстрират това, вероятно с KYRO II Pro или KYRO III. STMicro неофициално потвърдиха, че STG5000 (KYRO III) ще има хардуерна поддръжка на T&L. Това ми дава повод да не се доверя на мнението на Tim.



    Очаквам коментари и от ваша страна.



    Kiril 'Dreamer' Georgiev

    Co-Owner, Webmaster & Editor, Savage News Int.

    http://www.savagenews.com

    dreamer@savagenews.com

    ICQ #46233045



    Променено от Dreamer на 17/04/2001 23:16:35

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    220
    #2

    Tim Sweeney (EPIC) за KYRO II: Коментари

    kwoto i da mi prikazwa toq pi4 az sym siguren 4e na testowete za byrzina KyroII shte e na 4elni mesta, no imam symneniq otnostno ka4estwoto na kartinata. taka kato gledam specifikaciite na kartata ima nqkoi ekzoti4ni neshtica, koito obache men me priwli4at. dosta nestandartni resheniq ima




  4. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    146
    #3

    Tim Sweeney (EPIC) за KYRO II: Коментари

    Пак "некои" съображения:



    1. TNT2 - за разлика от KYRO II - не може да бие GeForce3 в Unreal Tournament (играта на EPIC). ( http://www.anandtech.com/showdoc.html?i=1442&p=10 )



    Може и така да е, но дали Unreal 2 (примерно) ще тръгне въобще на Kyro2. Освен това три версии на чип, изкарани по през няколко месеца за какво говори? Че първите две са били "особено качествени", не че сме ги видяли, просто не стигнаха до нас...



    2. KYRO II може да не поддържа точно тези функции в DirectX 7, които не се използват в игрите и са премахнати в DirectX 8.



    Това е само предположение, ако можеш да го докажеш, тогава има място в новините. Ето го и моето предположение от същия тип - Kyro2 няма да работи с новите игри.



    3. Доколкото си спомням преди време същият Sweeny беше заявил, че в tile-based rendering (системата на KYRO за рендиране) не може да се вгради T&L. От STMicro/PowerVR обявиха, че специално ще гостуват на господин Sweeny за да му демонстрират това, вероятно с KYRO II Pro или KYRO III. STMicro неофициално потвърдиха, че STG5000 (KYRO III) ще има хардуерна поддръжка на T&L. Това ми дава повод да не се доверя на мнението на Tim.



    Спомни си по-добре и дай линк. Факт е, че и Kyro2 няма T&L модул, което за мен означава, че имат някакъв проблем с реализацията му.



    И като последно: Какво правят лични мнения в новините на Setcom? Или който има права да пише новини ще си пише мнението там? Дайте достъп и на нас, че направо там да отговаряме!



    Ако Setcom получава пари за рекламата на Kyro вече е друго нещо, но ако не е така защо да изпадаме в пристрастия към даден продукт, при това още никой от нас не го е виждал? Ако трябва да сме откровени, представете си, че утре се появява Kyro3 платка в MOST с цена 90$, колко от вас биха си я купили? Ей така, прочитате ревю на anandtech и тичате към магазина? Ами кой производител на софтуер ще се съобразява с графичен чип, който няма и 5% дял от пазара, да не говорим за дял продадени графични платки през последните две-три години? PowerVR все едно досега казват: "DirectX 8 и T&L не ни трябват!". Ако последният им чип (може би Kyro4, след няколко месеца) не отговаря на всички "моди" в 3D графиката и не носи поне нещо ново, PowerVR ще напуснат безславно пазара на графични процесори, така поне ги виждам аз нещата. Ако някъде бъркам с логиката някой да ме поправи, но желателно с някакви аргументи - иначе се губи смисъла от спор.




  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    17
    #4

    Tim Sweeney (EPIC) за KYRO II: Коментари

    В интерес на истината, това за специалната среща на екипа на STMicro с Tim Sweeny и аз съм го чел, но не мога да се сетя къде и кога. :-)

    Според мен, самата концепция за Т&L още не е узряла, вижте, че GeForce3 има нов подход към това нещо, което само означава, че и самите NVidia не са напълно задоволени от хардуерния T&L...

    В крайна сметка, Kyro2 се опитва да въведе напълно нова технология в графичните чипове и това е неговата най-важна черта. Ясно е, че известно време ще има недостатъци, но е факт, че новият подход има определени предимства - като за начало това, че се набляга върху ефективността, а не само върху трупането на мегахерци отгоре. А това е в полза само на крайния потребител, който ще спре да се изръсва за Pro и Ultra, и ще получава подобно качество.

    Ще си призная, че ако вмомента се чудех дали да си купя GF2 без значение каква модификация точно, щях сериозно да се замисля за Kyro, въпреки че наистина никой в България още не го е виждал :-) Склонен съм да се доверя на ревютата в интернет. Засега PRa на NVidia не може да ме убеди, че Kyroто не става нищо.

    Преди софтуерната поддръжка (и за GF3 на практика още няма софтуер, който да използва възможностите му) идва тази на производителите, а както се вижда нея не само я има, но и нараства - към Hercules се включват още MicroStar и евентуално Creative. Не смятам, че подобни имена, които са синоними на качественото производство, ще заложат репутацията си с нещо, което не считат за добро. На този фон, ограничаването на производството на новите модификации МХ от част от производителите, според мен говори само за себе си...както и за сигурното нарастване на пазарния дял на STM.

    "Модите" в потребителската графика се налагат вмомента от NVidia, като АТI явно върви с крачка назад от тях. В това е и целият проблем и за това се вдига толкова шум - Kyro2 е качествено нов продукт, който с добре свършена черна работа около него може да превърне конвенционалните 3D технологии в архаизъм. Можем ли да виним NVidia, че се е почувствала обезпокоена от подобен вариант?




  6. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #5

    Tim Sweeney (EPIC) за KYRO II: Коментари

    Някой от специалистите ще ми обясни ли какво значи, че дадена карта не поддържа DirectX8??? Това, че няма хардуерен T&L??? Освен това аз лично се съмнявам, че ако дадена карта не "поддържа DirectX8", то новите игри няма да вървят на нея, пример за това е Giants, е, как върви е друг въпрос... И още за поддържането, все пак между DirectX и видеокартата стоят драйверите, които са от по-голямо значение дали една игра върви или не, поне според мен...




  7. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    762
    #6

    Tim Sweeney (EPIC) за KYRO II: Коментари

    За DirectX 8:Има двусмислица в "поддръжката на DirectX8" - много игри правени за DX8 вървят и с DX7, но тук става въпрос за хардуеърна поддръжка на DircetX 8. (самата карта изпълнява иначе липсващи или софтуеърно емулирани инструкции. Сещате се за Pixel Shaders и (демото на) Nature Test (3DMark2k1) - факт е, че всички разработчици в момента са се хванали за DX8 и ще е меко казано нелепо, някой да казва, че hardware поддръжка на DX8 не е нужна - в това е бъдещето. GeForce3 ще е истинско чудо в това отношение.

    За HW T&L: Аз поне от него няма да се откажа - доказало се е, че е революция - nVidia предполагам са доволни от сегашното му ниво и само го осъвършенстват в GF3 като го правят програмируемо - още ена революция - всеки software разработчик ще си прави промени и нови fx без да се налага да си купуваме нова карта за да ги видим.

    За GeForce 3: Много е рано да се говори за каквото и да било - освен, че картата не е излязла официално, тепърва ще излизат нови игри възползващи се по-пълноценно от DX8 hardware съвместимостта и, и Pure HW T&L.(знам за цената).

    И за Kyro: За Бога Dreamer стига с тоя UT - спомни си преди колко години излезе! LordOfEvil ти каза за мултитекстурирането и HW T&L, това, че бие на едно място, един път - не значи нищо. Да не говорим, че идващите игри (AquaNox) въобще няма да се играят на карта с такива характеристики като Kyro - освен ако не стане чудо с драйверите, ама чудеса не стават, така че ...И аз бях запален по идеята, че тази карта "бие" GF2Ultra и GF3 - ама не! А като почакаме няколко седмици и резултатите ще покажат...



    Останалото Valeri го каза, и ми е интересно - всеки ли може да си казва мнението на главната страница на setcom или само тези, които са "против" nVidia?

    Доста пристрастно се получава някак...



    <font color=red>Dominator</font id=red>

    dominator@bitex.com

    ICQ#109217561



    Променено от Dominator на 18/04/2001 19:54:05

  8.  
     
  9. Dimo
    Guest
    #7

    Tim Sweeney (EPIC) за KYRO II: Коментари

    Nesym "FEN" nito na STMicro/PowerVR (KYRO II)

    nito na NVidia (TNT:GeForce 2;3) no bih kazal 4e 6tom NVidia obry6ta tolkova mnogo vnimanie na edin tolkova "slab" 4ip kato- KYRO II to zna4i 4e rabotata e seriozna.:-)) Neznam oba4e za kogo. Mai i za dvete firmi.

    A MEJDO DRUGOTO KARTATA MI E S3-Savage3D[MV] SUPER E ;-)))




  10. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    347
    #8

    Tim Sweeney (EPIC) за KYRO II: Коментари

    Нещо в целия спор ми се струва безсмислено. Според мен не си струва да се развихрят бурни страсти за неща, които нито ги има тук, нито скоро ще ги има. Преди години се опарих от подобни пристрастия, когато дълго и упорито доказвах на един познат, че ATI Rage ще е на светлинни години пред S3 Virge. А то какво излезе, че и двете интегрални схеми са невероятни боклуци ...




  11. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #9

    Tim Sweeney (EPIC) за KYRO II: Коментари

    Тъй като нямам много време ще съм бърз.



    Valeri,



    1. Тук сравняваме Kyro II със TNT2, така че кажи ми TNT2 ще върви ли на бъдещите игри?

    2. Това наистина е само предположение, но тъй като няма сериозен източник който да обясни ситуацията а не само да намеква можем само да гадаем.

    3. Ами ще гледам да го потърся, ама май беше в VE, а там търсачката така бачка, че нямам думи...

    4. За личните мнения вече сме говорили. Крис сложи инфо, в което аз имам основания да се съмнявам... това е причината.



    Dominator,



    Абе въобще прочете ли за какво става дума? ЗА TNT2 И KYRO II!!!!!!!!! Разбра ли? Пак... за KYRO II и TNT2... Tim е сравнил KYRO II с TNT2 като чип, а като говорим за производителност на игра правена от Tim Sweeny & Co. става ясно, че поне по отношение на производителността сравнението е безсмислено. Това изясних.



    Иначе KYRO в България имаше - PowerColor EvilKYRO, но не знам защо не се продаваше... вероятно заради качествата на платката, тъй като е PowerColor и няма някаква особено висока производителност.



    И като стана дума за собствени технлогии:



    3dfx (3Dfx) Glide (API) - Къде са 3dfx ?

    S3 Graphics (S3 inc.) MeTaL (API) - Къде са S3? ОК, сега ги няма, но подготвят нещо с 300MHz клок за края на годината (Comdex?). Иначе за MeTaL поддръжка в новите продукти не знам, но тъй като скоро ще публикувам интервю с PR-а им - Ajith Ramachandran... ех, пратих му въпросите и забравих да го питам за MeTaL ама ще го добавя тея дни. Ако имате въпроси към S3 Graphics казвайте, че да пращам (ако може да са на английски).



    И като за край ще ви посъветвам да прочетете превюто на VideoLogic Vivid!XS 32MB (KYRO II) във Beyond3D - сайт с традиции в разбирането на тези технологии (едно име: Reverend):

    http://www.beyond3d.com/previews/viv...oii/index1.php



    Аз лично не смятам, че Vivid!XS 32MB си струва покупката, но пък и тя си е май само за Великобритания.



    Kiril 'Dreamer' Georgiev

    Co-Owner, Webmaster & Editor, Savage News Int.

    http://www.savagenews.com

    dreamer@savagenews.com

    ICQ #46233045

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    347
    #10

    Tim Sweeney (EPIC) за KYRO II: Коментари

    Взимам си част от думите назад. В петък видях, че в ценовата листа на JMT фигурират:



    3D Propfet Kyro II 64MB -> 130$

    3D Propfet Kyro II 64MB + TV out -> 151$




  13. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #11

    Tim Sweeney (EPIC) за KYRO II: Коментари

    Който не вярва:

    http://www.jmt-bg.com/prices.htm#gr8



    Обаче, това е само на хартия - няма друг начин в момента. Цените, обаче са свежи



    Kiril 'Dreamer' Georgiev

    Co-Owner, Webmaster & Editor, Savage News Int.

    http://www.savagenews.com

    dreamer@savagenews.com

    ICQ #46233045

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #12

    Tim Sweeney (EPIC) за KYRO II: Коментари

    Maleee 20 USD az tv-out - tia PowerColor napravo 6te izbiat ribata



    Da dreamer - Giants varvi s TNT2 - koiato struva 45$!!! TNT2 e otpredi niakolko godini.

    Az sam imal Kyro1 - moga da ti kaja, 4e e ot ranga na Savage4 16mb



    Nima nokoi ne zacepva trika na PowerColor - te sa napravili UT savmestima karta. Ama UT e ot baia odavna. Osven tova Kyro2 ima prednina samo pri 640*480. Edva li niakoi igrae taka ve4e. I poneje dreamer samo balva gluposti i to ne kadeto triabva bih iskal da go pomolia da spre da pi6e sobstvenite si mnenia v novinite!!!!!!!!



    Kyro2 niama bade6te - tva e to i to4ka po vaprosa.... koito iska da si kupi, ama posle da ne si blaska glavata ... za tezi pari moje da si vzeme6 Radeon ili MX koeto e mnogo po-dobre.....




  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #13

    Tim Sweeney (EPIC) за KYRO II: Коментари

    Maleee 20 USD az tv-out - tia PowerColor napravo 6te izbiat ribata



    Da dreamer - Giants varvi s TNT2 - koiato struva 45$!!! TNT2 e otpredi niakolko godini.

    Az sam imal Kyro1 - moga da ti kaja, 4e e ot ranga na Savage4 16mb



    Nima nokoi ne zacepva trika na PowerColor - te sa napravili UT savmestima karta. Ama UT e ot baia odavna. Osven tova Kyro2 ima prednina samo pri 640*480. Edva li niakoi igrae taka ve4e. I poneje dreamer samo balva gluposti i to ne kadeto triabva bih iskal da go pomolia da spre da pi6e sobstvenite si mnenia v novinite!!!!!!!!



    Kyro2 niama bade6te - tva e to i to4ka po vaprosa.... koito iska da si kupi, ama posle da ne si blaska glavata ... za tezi pari moje da si vzeme6 Radeon ili MX koeto e mnogo po-dobre.....




  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #14

    Tim Sweeney (EPIC) за KYRO II: Коментари

    Taka.... GeForce3 niama koi da ia bie v skoro

    vreme, nito po burzina, nito po kachestvo.

    Kakvo mi govorite za UT? ta tazi igra e ot

    1999 godina ! sega sme 2001 ! izliza Unreal2

    za boga ! A zashto nishto ne kazvate za testa

    na dvete karti na Q3, kudeto TNT2 bi KYRO-to?

    a GF3 beshe na svetlinni godini pred tiah...



    Dreamer, ne se obijdai, no tvoeto prezrenie

    kum nVidia ne e osnovatelno...







    Променено от Kovalski на 13/05/2001 21:10:31

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #15

    Tim Sweeney (EPIC) за KYRO II: Коментари

    Презрение? Няма такова нещо, нещата са по-различни.



    Не вярвайте на Lord Of Evil, той лъже... той е Lord Of the Stupids...



    Kiril 'Dreamer' Georgiev

    Co-Owner, Webmaster & Editor, Savage News Int.

    http://www.savagenews.com

    dreamer@savagenews.com

    ICQ #46233045

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продава се кабел за колони Chord Epic Twin
    От Evlampio във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 19-04-15, 17:58
  2. AOC 17" - коментари...
    От MetalMilitia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 26-12-03, 23:06
  3. Kyro III няма да има...
    От LordOfEvil във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 11-02-02, 13:07
  4. Hercules Kyro 2 32mb ili 64mb?
    От Vip_A във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 20-01-02, 17:10
  5. kakvo da si vzema Ati rageon ili Kyro II 4500 ???
    От mitak във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 20
    Последно: 23-10-01, 19:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе