Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 40

Проблем с видеокарта

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #16

    Re:Проблем с видеокарта



    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO

    "неграмотност" също можеше да допълниш - такова силно твърдение поне да нямаше правописни грешки !!!
    Още един велик дойде и неговата дума е закон. Фанта, май е време да си ходим.

    От хардуер.бг се "пръкна".
    Там "правораздаваше" и "наказваше" всьо и вси което е различно.



    Получи наказания за поведението си във форума.


    А ето и част от правораздавателната му дейност в хардуер.бг.


    Не взех отношение, защото не исках, още с регистрацията му в Сетком да "го посрещна с лошо".Всеки има право на шанс.

    От известно време "липсва" от хардуер.бг форума.Нищо чудно на администраторите/модераторите да им е писнало и да са "го пуснали в неплатена" отпуска...Той се е огледал, ослушал и хоп в Сетком...

    Не е виновен.Той Ви преподава -он лайн .

    Що се отнася още до първата му реплика във Сетком по повод на санди-бридж процесорите(в която Крис го предупреди), новината както в хардуер.бг така и в сетком я линкнах в един ден.Да знаят хората и да се пазят.Дотогава нямаше нито в един от двата форума казвано/линквано за този дефект на санди бридж процесорите.
    Работел като техник в HP (по негови думи) или нещо такова.Вече е бивш.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #17

    Re:Проблем с видеокарта

    До г-н "компетентния ПРЕПОДАВАТЕЛ"
    Колко видеокарти си оправил ?
    Аз, докато не мине духалка на 600 градуса върху чипсета, не я хвърлям. ( Имаше една приказка - "Ти си го учил , ама аз го работя това - затова си затвори "умната уста " и хващай лопатата. )
    Ти едва ли си видял толкова видеокарти на живо, колко на мен са ми минали през ръцете. Включително и личната ми 8800GT
    След манипулации по компа ( смяна на дъно и процесор ) се появиха артефакти подобно на описаните . С помоща на приятел и личната му духалка ( колега на Stenly ) картата живна.
    След 5 месеца обаче умря тотално , при Shut down на комппютър и повече не изгря. Но този път бе заминало все що е захранване. Айде обясни ми как от изключване на компа изгаря видео , щото не ми стана ясно на мен и на много други хора.

    ПП Знаех че ефекта е временен , но все се надявах да стане при други условия !( За разлика от други картата когато даде този дефект , можех да я продам много бързо , но я дръпнах от пазара , а на по-настоятелните( макар да знаеха за манипулациите ) им казвах много висока цена и сами се отказваха - не мога да излъжа човек със дефектни компоненти.

    ПП2 Сега видях че си работил в HP като техник . Така ли обиждаше хората и сигурно си ги кълнял като циганка за всеки който е дошъл с Pavilion в гаранция с мъртъв чип на видеото ( 100 % отлепен заради оловния тинол и дизайна чипа на видеото да виси . Говоря за прословутата на всички Refurbished серия DV 6 ) и с подобен на този тон си ги убеждавал че те са виновни за състоянието на ДЕФЕКТНИЯ ЛАПТОП ?
    С HP сервиза имам 2 спечелени баса от техници като теб, които даже паметите на лаптопите не се сетихте да проверите
    Ама за това друг път .

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    25
    #18

    Re:Проблем с видеокарта

    А бих тели ми предложили някаква видео карта с която да закърпя положението. Нещо до 130 лв. защото нямам много пари в момента.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #19

    Re:Проблем с видеокарта

    Todo1 предлага много добра карта за по-малко пари.
    4870 е много малко по-бърза от твоята ( от 2 до 5 кадъра макс при висока резолюция )
    даже и паметта и е мнооого по-добра ддр5

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    25
    #20

    Re:Проблем с видеокарта

    Благодаря за предложението, но ще си помисля.

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #21

    Re:Проблем с видеокарта

    @wladimir1
    а ти какво очакваше след поста си? Да ти се кланяме, като бога на информатиката или?

    Като говориш, за артефакти и си толкова компетентен, аз като некомпетентен, ( явно щото съм шефа на фирмата, и не си завирам ръцете в хорските компютри ), ще ти кажа само, че появата на артефакти не е задължителен признак, на дефектна рама или процесор.

    Не отричам, че в повечето случай се касае, за това, но тая карта има и слот, който му трябва малко прах, или дефектно захранване от шесте/осемте/дванадесетте пина, за драйвера изобщо да не говорим.
    Пък и като се замислим малко, достатъчно е кабелът дето иде от нея до екрана, да е наранен или да контактува лошо, за да се получи същия резултат.

    Ама ти нали си компетентен и отсече директно, така че хубаво.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #22

    Re:Проблем с видеокарта

    Цитат Първоначално публикувано от stefan_sv
    Благодаря за предложението, но ще си помисля.
    Ако си мислиш че е по-зле от твоята - грешиш.
    на едно ниво са и с GTS250 , но все пак паметта и е по-бърза от старата твоя и от 250-та.
    Ако чакаш за 130 лв GTX460 - и аз чакам

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    25
    #23

    Re:Проблем с видеокарта

    http://jarcomputers.bg/l_bg/?m=7&pref=tops&i=541914 Какво ще кажете за тази видео карта заслужавали си?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    25
    #24

    Re:Проблем с видеокарта

    Не казвате нищо за тази карта добра ли е или не? Не е скъпа, но не знам дали си заслужава да я купувам.

  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #25

    Re:Проблем с видеокарта

    ПРИНЦИПНО НЕ, но зависи за какво искаш да я ползваш... Ако да закърпиш положението, става, ако смяташ да играеш с това нещо на нови игри, НЕ!

    Ето една дето става - ATI Radeon HD5670 - 117,60 лв (днес)

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    95
    #26

    Re:Проблем с видеокарта

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    ПРИНЦИПНО НЕ, но зависи за какво искаш да я ползваш... Ако да закърпиш положението, става, ако смяташ да играеш с това нещо на нови игри, НЕ!

    Ето една дето става - ATI Radeon HD5670 - 117,60 лв (днес)
    защо да не става за нови игри????????? не всеки е супер придирчив за качество на картината и не всеки има hd мотитор и трето не всеки ползва ATI Radeon ,така че много зависи от това какво иска клиента
    Много тъпо да се класифицира какъвто и да е хардуер за става и не става,както правим в българия

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #27

    Re:Проблем с видеокарта


    Човека пита дали е добра. Аз казвам НЕ като се има в предвид актуалните карти за игри в момента, като се има в предвид изискванията на настоящите и новоизлизащите игри в близката 1 година.
    Има карти за игри, има карти нисък клас, и не аз съм ги разделил на такива...

    Не знам кои каква марка карти ползва, но на последните тестове ATI-то 5670 прави 1241 точки, а GF GT 430 - 693 т. Не е като да няма разлика.
    Аз лично избирам това което ми дава повече на по-ниска цена, дали ще е АТИ или нВидия все тая



  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #28

    Re:Проблем с видеокарта

    GTS430
    Low profile , 128bit ram DDR3 96 stream процесора
    Това освен на много стари игри друго да подкараш което да не е Slide show незнам.
    Просот паметта е бавна и битовете са и малки.
    скоростта ниска - просто карта за непретенциозна система.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    25
    #29

    Re:Проблем с видеокарта

    Може ли да ми предложите нещо до 130лв защото в момента толкова пари мога да дам в момента в последствие мога да си взема нещо по-сериозно.

  18. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #30

    Re:Проблем с видеокарта

    @stefan_sv
    glowndark ти е предложил вече вариант с HD5670, то и тя си е същото разстройство....
    Аз лично бих взел нещо на nVidia, от колкото да се тровя с бъгавите драйвери на AMD, с липсващи текстури, но не става въпрос за мен, така че ти си решаваш.

    P.S.
    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Не знам кои каква марка карти ползва, но на последните тестове ATI-то 5670 прави 1241 точки, а GF GT 430 - 693 т. Не е като да няма разлика.
    това са много относителни работи - тия тестове

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с видеокарта
    От Миленчо Ве във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-13, 21:09
  2. Проблем с видеокарта
    От vanio_93 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 04-02-13, 02:22
  3. Проблем с видеокарта ATI
    От naydenantonov80 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 11-06-11, 18:14
  4. Проблем с видеокарта
    От TOLY във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 0
    Последно: 17-12-06, 12:48
  5. проблем с видеокарта
    От nekro77 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 12
    Последно: 05-09-06, 21:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе