Резултати от 1 до 5 от общо 5

Dell Optiplex gx280 - Добавяне на видео карта

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. GTB
    GTB е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    16
    #1

    Dell Optiplex gx280 - Добавяне на видео карта

    Здравейте,

    Имам една десктоп машина - Dell Optiplex gx280 (Small mini tower), на която искам да сложа външна видео карта и съответно да го ползвам за media player към телевизора. Целта ми е да мога да пусна blu-ray евентуално по hdmi на tv-то.

    Машинката е със следните параметри:
    2G Ram 533Mhz
    Intel 915G
    PSU: 170W, 250W(пикова)
    CPU: Inte Pentium 4D (3Ghz)
    Slots: PCI/PCI-E
    Въпроса ми е следния, възможно ли е да купя някаква (горе-долу нискобюджетна) видео карта, която да става за плейване на медия (вкл. и блурей) и същевременно да мога да я захраня без да сменям захранването ? Ако може да споделите мнение и някакви конкретни модели ще съм благодарен

    На машината няма да се играят никакви игри и единственото и предназначение ще е медиа плейване.

    Поздрави

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re:Dell Optiplex gx280 - Добавяне на видео карта

    погледни спецификациите му , да не се окаже че познава само определен тип карти и то на дел.
    Имах подобен случай наскоро и бях с една карта вътрешно.

  4. GTB
    GTB е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    16
    #3

    Re:Dell Optiplex gx280 - Добавяне на видео карта

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    погледни спецификациите му , да не се окаже че познава само определен тип карти и то на дел.
    Имах подобен случай наскоро и бях с една карта вътрешно.
    Да и аз четох за подобни случаи, но специално за този модел не би трябвало, тъй като докато рових из нета попаднах на доста хора, които са си слагали външни карти. В случая, въпроса ми е по-скоро ориентиран към проблема със захранването (ниската мощност)

    От това което прочетох излиза, че повечето видео карти им слагат много завишени изисквания за захранване в spec-а. Предполагам, че някой с повечко практически опит може да даде съвет, какво би тръгнало (ако има такова) на тези ватове.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re:Dell Optiplex gx280 - Добавяне на видео карта

    Логичният въпрос е тези 280 вата пикова мощност ли са или постоянна ? Ако е пикова, то тогава едва ли захранването е повече от 200 вата и избора на видео карта се ограничава много.

  6. GTB
    GTB е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    16
    #5

    Re:Dell Optiplex gx280 - Добавяне на видео карта

    Всъщност се оказа, че модела е Small Mini Tower, като сега го отворих и на една от лепенките на захранването пишеше 170W, което направо ме отчая ...

    В такъв случай, ако може да добавим и някакво евтино захранване към препоръката ?

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Логичният въпрос е тези 280 вата пикова мощност ли са или постоянна ? Ако е пикова, то тогава едва ли захранването е повече от 200 вата и избора на видео карта се ограничава много.
    Сега като погледнах отново спековете, на Small Mini Tower му дават 250W, което вероятно е пиковата имайки предвид 170-те вата които пише на лепенката

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам - DELL Optiplex GX280
    От dgeorgiew във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 12-11-12, 22:28
  2. dell optiplex 745 и ati HD 5750
    От KOILL във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 13
    Последно: 05-08-12, 15:33
  3. Отговори: 0
    Последно: 23-02-11, 01:42
  4. Видео за DELL GX280
    От mil_10 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 0
    Последно: 09-11-10, 21:34
  5. Dell™ OptiPlex™
    От glowndark във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 13-05-05, 12:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе