Резултати от 1 до 12 от общо 12

Problemi..... Pomognete!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    10
    #1

    Problemi..... Pomognete!

    Здравейте всички!



    Тежки облаци се струпаха над моята сестима. Моля ви да дадете акъл по 2 проблема:



    Първият е, че след инсталирането на драйверите видеокартата ми Creative TNT 16 MB, сама конфигурира още един монитор - Default Monitor, освен нормалния Proview 15' Plug'n'Play. Ако махна и двата от Safe mode, при рестарта Win инсталира само Default Monitor, за който всички тестери ми казват, че не е Plug'n'Play и DDC compliant. Нещо май не е наред, защото съм сигурен, че и монитора, и картата са compliant. Пробвах драйверите и от сайта на Creative, и от сайта на Nvidia - същата работа. Не знам дали има връзка, но започнаха да се появяват съобщения за грешка "This program has performed..." с проблем в модула MSVCRT.DLL

    Clean install не помогна, конфликти по системата уж няма... Самата карта работи страхотно.



    И второто, за което искам да питам - мога ли да пусна скапаното си дъно Intel 440LX на 100Мхц? Четох за един номер с изолиране на крачета на Celeron-a на Slot1. Доколкото знам, чипът LX не поддържа 100 Мхц и ме е страх да не го изгоря...



    Много мерси на всички и да са живи и здрави Гошовците, Жоровците и т.н.!



    Stan



    Celeron 300A Mhz

    TM-P2EXAT, Intel 440 LX - 66 Mhz FSB

    160 MB SDRAM PC133

    Creative TNT 16 MB AGP

    Creative Vibra 128 CT4816 PCI

    Proview 15'

    Win 98SE




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    372
    #2

    Problemi..... Pomognete!

    Здрасти!

    Опитай директно да смениш монитора от Display Properties/Settings/Advanced/Monitor с истинския такъв. Ако нямаш драйверите, сложи някой друг - например LG 1505s, Proview работи чудесно с тези драйвери, пробвал съм.

    Колкото до стоте MHz, не става - това с изолирането на крачетата е за повишаване на напрежението при овърклокинг, не за честотата.




  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #3

    Problemi..... Pomognete!

    За по важния ти проблем незнам,но когато системата дава грешки в динамични библиотеки KERNEL.DLL or MSVCRT.DLL теобикновенно се дължат на грешли в Л2 кеша,които се получават или от клокване или прегряване-ти сам може да си намериш необх.софтуер за тая цел-при мен и клокнат процесор грешките за 1 час са около 3,като поне на 20 една е що годе кофти...




  5. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #4

    Problemi..... Pomognete!

    Здрасти

    За първия проблем решението е просто

    Значи слагаш монитора на plug and play след което променияш настройката за монитор от

    General monitor timeing на

    Discreate monitor timeing

    restartirash i slagash drivera na proview за твоя монитор можеш да си свалиш такъв от саита на proview.

    Ако не стане от първия път пробваи да разместиш

    General monitor timeing на

    Discreate monitor timeing и обратно с рестарт

    на windowsa.






  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    10
    #5

    Problemi..... Pomognete!

    Ei mersi na vsichki, opravi se rabotata!




  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    852
    #6

    Problemi..... Pomognete!

    Значи, до колкото знам Intel LX чипсета бачка само до 88mhz, а множителя достига до 4-4.5 на тази честота на шината. (88x4=352) Споко, няма как да изгориш процесора, защото Intel 440 сериите са направени така, че като пуснеш процесора на по-голяма честота на шината и по-голям множител от обичайния, просто РС-то забива.



    Martin 'The_UFO' Dimitrov

    theufobg@yahoo.com

    http://www.theoffspring.hit.bg

    http://www.theufo.net

    ICQ#94565641

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    146
    #7

    Problemi..... Pomognete!

    Хей The_UFO, това пак ли го прочете в някой елитен български компютърен вестник? Само няколко въпроса имам към теб (надявам се пазиш вестника):



    - дали шината не беше 83MHz?

    - дали ASUS нямаха LX платка с поддръжка на 100MHz шина?

    - дали при пускане на по-голяма честота забиването се дължи на чипсета?

    - дали чипсетът може да определи множителя на Intel процесор?

    - дали няма да мога да пусна Coppermine процесор на шина 83MHz с множител 8.5, примерно Celeron/566 на LX дъно?



    Извинявай, но на три реда имаш пет неверни твърдения, при това продължаваш да се чувстваш длъжен да даваш съвети!

    Би ли обяснил по-подробно как ще успееш да промениш множителя на Celeron/P-II/III процесор, защото предполагам това живо интересува целия овърклокърски свят?



    Променено от Valeri на 31/05/2001 11:01:02

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #8

    Problemi..... Pomognete!

    Между другото съм виждал P2 233 с отключен множител.....




  11. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #9

    Problemi..... Pomognete!

    Ей, извънземни... Знаеш, че имам Celeron и не си ми казал как да си отключа множителя. И това ми било съсед. Пу!



    Kiril 'Dreamer' Georgiev

    Co-Owner, Webmaster & Editor, Savage News Int.

    http://www.savagenews.com

    dreamer@savagenews.com

    ICQ #46233045

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    146
    #10

    Problemi..... Pomognete!

    Първите Pentium-II/233, много малка серия Pentium-II/266, както и също много малка серия Celeron/266 бяха с отключен множител, това е вярно. Такива процесори още тогава се намираха трудно. Поради това го смятам по-скоро за изключение, отколкото за правило.




  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    76
    #11

    Problemi..... Pomognete!

    АЗ съшто съм с Celeron.При какъвто и овърклок и какъвто и множител да му сложа се едно и знае.







    Променено от Stinky на 02/06/2001 11:53:26

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    159
    #12

    Problemi..... Pomognete!

    Браво VALERI ти направо на направи head-шот.

    Резулат: UFO : Valari 1:1

    Двубоят продължава!?!




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. POMOGNETE!!!
    От TOTOGADA във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 15-04-04, 10:45
  2. Pomognete
    От Tai-Pan във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 05-08-03, 20:53
  3. pomognete?????
    От napoleon във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 28-05-03, 16:09
  4. Pomognete da resha slednite problemi ?
    От trastikata във форум Мрежи
    Отговори: 10
    Последно: 08-02-03, 00:35
  5. Pomognete mi.....
    От Siela във форум Общ - хардуер
    Отговори: 29
    Последно: 23-08-02, 03:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе