Резултати от 1 до 15 от общо 15

видео карата mobile intel 915gm gms 910gml express chipset family проблем със св

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    19
    #1

    видео карата mobile intel 915gm gms 910gml express chipset family проблем със св

    Здравейте компа е HP nx6110 видео картата ми е mobile intel 915gm gms 910gml express chipset family
    проблема е че не мога да подкарам втори монитор въпреки че пише че картата поддържа втори монитор.свързах компа и LCDтв-то чрез VGAкабел направих настройките на тв-то на входящ РС сигнал направих и настройките на видеокартата но уви няма сигнал на тв-то .кабела е тестван .Да не би от биоса да се разрешава втория монитор помагайте ако можете! с XP съм.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:видео карата mobile intel 915gm gms 910gml express chipset family проблем със св

    Натисни бутона fn + този от функционалните клавиши на които има изобразено мониторче или пише CRT/VGA или нещо подобно и ще запали. Може да се наложи няколко пъти да натиснеш комбинацията преди да изгрее телевизора.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    19
    #3

    Re:видео карата mobile intel 915gm gms 910gml express chipset family проблем със св

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Натисни бутона fn + този от функционалните клавиши на които има изобразено мониторче или пише CRT/VGA или нещо подобно и ще запали. Може да се наложи няколко пъти да натиснеш комбинацията преди да изгрее телевизора.
    пробвал съм го това но нищо не става при мен е fn+f4 Да не би от Биоса да трябва да се настрои нещо но не знам как да вляза там .Компа не разпознава тв-то като включа кабелите това е навява на мисълта че сигнал изобщо не излиза от VGA порта на компа.на тв. пише няма сигнал.Направих всякакви настройки на видеокартата но не става

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    38
    #4

    Re:видео карата mobile intel 915gm gms 910gml express chipset family проблем със св

    Подобен проблем имах с едно Вайо, пак с интелско видео.
    Беше с ХР, след много мъки най-доброто, което постигнах, беше черно бяла картина или нормален сигнал ... за 8 секунди. ?!?!
    Доста четох и нищо.

    Наскоро какво реших пак да го мъча (вече е с уин 7) и всичко взе че стана от раз, с 2-3 цъкания.
    Същия лаптоп, същия телевизор и същия кабел, само уин-а е различен.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    19
    #5

    Re:видео карата mobile intel 915gm gms 910gml express chipset family проблем със св

    Цитат Първоначално публикувано от Shogi
    Подобен проблем имах с едно Вайо, пак с интелско видео.
    Беше с ХР, след много мъки най-доброто, което постигнах, беше черно бяла картина или нормален сигнал ... за 8 секунди. ?!?!
    Доста четох и нищо.

    Наскоро какво реших пак да го мъча (вече е с уин 7) и всичко взе че стана от раз, с 2-3 цъкания.
    Същия лаптоп, същия телевизор и същия кабел, само уин-а е различен.
    Благодаря за информацията!Досега се мъчих и какво ли не опитвах и четох по темата но сигнал не изкарах на тв-то.Явно няма да стане с ХР другия път като преинсталирам ще видя със седмицата дано потръгне.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1336432440[/time]_________________________________________________


  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    38
    #6

    Re:видео карата mobile intel 915gm gms 910gml express chipset family проблем със св

    Все пак не гарантирам, че с 7-цата ще стане.
    При мен стана, но не помня точния модел на лаптопа и съответно генерацията на видеото.
    При теб може да е друга и да не сработи.

    Я все пак кажи моделът на тв-то?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    19
    #7

    Re:видео карата mobile intel 915gm gms 910gml express chipset family проблем със св

    Цитат Първоначално публикувано от Shogi
    Все пак не гарантирам, че с 7-цата ще стане.
    При мен стана, но не помня точния модел на лаптопа и съответно генерацията на видеото.
    При теб може да е друга и да не сработи.

    Я все пак кажи моделът на тв-то?
    Toshiba 32EL834G е тв-то. Имам и друг въпрос свързах изхода на слушалките на компа със стерео жак със/ аудио PC HDMI /входа на тв-то както е указано на схемата на упътването но уви дори звук не мога да извадя на тв-то от компа ползвам стерео жак 3.5 мм М/3.5мм М

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re:видео карата mobile intel 915gm gms 910gml express chipset family проблем със св

    като за начало намали разделителната способност до 1024 х 768 и опитай пак.
    за по-лесно , го направи през контролния панел на видеото - активирай втория монитор.

  11. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #9

    Re:видео карата mobile intel 915gm gms 910gml express chipset family проблем със св

    В HP Support-a се споменава това: Your nx6110 does not have "tv output" on the VGA portâ only R, G, B video and H & V sync signals.

    Не си губи времето Ако видеото ти се поддържа от тази програма http://www.entechtaiwan.com/util/ps.shtm може да опиташ и с нея, малко гайд тук http://www.ramelectronics.net/powerstrip.ep




  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re:видео карата mobile intel 915gm gms 910gml express chipset family проблем със св

    Тогава как ще ми обясниш факта че с такъв съм пускал презентация на ММ проектор ? и то по начина описан от мен по-горе.

  13. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #11

    Re:видео карата mobile intel 915gm gms 910gml express chipset family проблем със св

    Предполагам VGA входа на всеки мултимедиен проектор е много по-добре designed за това от този на LCD TV. Във HP foruma при тази серия лаптопи съветват да се ползва VGA-to-composite.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    19
    #12

    Re:видео карата mobile intel 915gm gms 910gml express chipset family проблем със св

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    като за начало намали разделителната способност до 1024 х 768 и опитай пак.
    за по-лесно , го направи през контролния панел на видеото - активирай втория монитор.
    да опитал съм с 1024х768 тя е максималната който се поддържа през VGA но не става
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1336467300[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Предполагам VGA входа на всеки мултимедиен проектор е много по-добре designed за това от този на LCD TV. Във HP foruma при тази серия лаптопи съветват да се ползва VGA-to-composite.
    ясно благодаря за информацията . значи ако намеря такъв кабел ще опитам
    купил съм и стерео кабел да свържа компа и телевизора кабела е 3.5Мх3.5М да но дори звук не мога да прехвърля от компа на тв-то .На тв-то има вход за стерео жак 3.5мм
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1336461180[/time]_________________________________________________

    Това дали ще помогне http://www.itshop.bg/product/1569/ma...rca-0-3-m.html

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #13

    Re:видео карата mobile intel 915gm gms 910gml express chipset family проблем със св

    Вземи някакъв стандартен VGA PC монитор и за начало се опитай да изкараш картина него.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    19
    #14

    Re:видео карата mobile intel 915gm gms 910gml express chipset family проблем със св

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Вземи някакъв стандартен VGA PC монитор и за начало се опитай да изкараш картина него.
    ще пробвам

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    19
    #15

    Re:видео карата mobile intel 915gm gms 910gml express chipset family проблем със св

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Вземи някакъв стандартен VGA PC монитор и за начало се опитай да изкараш картина него.
    става с друг монитор ама с тв-то май няма да стане

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Търся дъно с такъв чип Mobile Intel® 945GSE Express Chipset дори изгоря
    От karolev във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 30-04-12, 12:57
  2. Продавам 2 Процесора Intel Celeron D Family
    От kuKy90 във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 05-02-11, 19:09
  3. Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family\Mobile Intel(R) GMA 4500
    От pettiofi във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 9
    Последно: 27-11-10, 01:40
  4. Продавам : Intel DQ45CB, Intel Q45 Express,Core2 Duo
    От Alexybg във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 23-05-09, 22:07
  5. Intel Chipset?
    От blue във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 06-02-01, 00:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе