Резултати от 1 до 10 от общо 10

Въпрос за видеокарта и ТВ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    175
    #1

    Въпрос за видеокарта и ТВ

    Здравейте имам много гаден проблем с видеокартата и ТВ-то
    Видеокартата е PAlit GTX 550 ti Sonic 1 GB 192 bit
    ТВ-то е LG 32LD420 32
    Проблема се състой в това че когато видеото е свързано в ТВ-то посредством HDMI кабела, видеото започва да се товари и вдига температурата си в idle с над 15 градуса и стига температура от около 60 градуса и нагоре.ДОстатачно е кабела да е само включен в видеото и температурата се вдига дори ТВ-то да не е включено.
    РЕжима в койта са включени е Clone.Поради удобството че ако пусна филм на ТВ-то , на монитора може да се работи.
    Това нещо с градусите го има от около 2 месеца, преди не беше така.Но всъщност днеска забелязах от къде ми го прави, повишението на температурата.
    Някой имали идея как може да се оправи.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #2

    Re:Въпрос за видеокарта и ТВ

    Абсолютно излишно е, според мен, монитор и ТВ да са на Clone в настройките на видеото.
    Напълно достатъчно е - да са като един общ екран. Иконите, старт меню и т.н. виждаш на монитора, а на ТВ виждаш само тапета на десктопа.
    Като искаш да гледаш кино, приплъзваш с плъха екрана на плеара към ТВ-то и си ОК.

    Относно прегряването на Палит-а.
    Ако е в гаранция - направи й рекламация. Ще те убедят в последствие, че нищо й е нямало, но ще ти я върнат, работеща така, както когато си я купил.
    Ако не е в гаранция - ставаш майстор Сръчко.
    Сменяш термопастата, почистваш и смазваш фана и си готов!
    Не питай старо, питай патило!

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    175
    #3

    Re:Въпрос за видеокарта и ТВ

    Досега беше в този режим който казваш където на ТВ-то се вижда само тапета и с мишката влача плеара.
    Видеокартата е чисто нова днеска я взех.Старата ми даде фира заради това че и на нея така държеше висока температура, сменях и пасти и т.н но ефект нямаше.
    Когато е в режим Multiple Monitors температурите са нормални но и на двата екрана показва едно и също.И става така че ако пуснеш филм, не можеш да ползваш монитора самостоятелно.
    Интересното е че това нещо почна да го прави преди около 2-3 месеца.Преди не беше така.

  5. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #4

    Re:Въпрос за видеокарта и ТВ

    Аз не виждам проблем!
    Запознай се с нормалните стойности на температурата на платката!
    По спомен до 90 градуса не е проблем!
    нещо почна да го прави преди около 2-3 месеца
    Идва лятоо...Хайде на море!

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    175
    #5

    Re:Въпрос за видеокарта и ТВ

    Ти прочетели какво съм писал и кога се вдига температурата.И знам как са били температурите ми с предната ми видеокарта лятото.Щом за тебе е нормално 90 градуса в idle на платката добре, дръж си ги в тези стойности, твойте.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #6

    Re:Въпрос за видеокарта и ТВ

    послушай съвета raziel66 и смени термопастата.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    175
    #7

    Re:Въпрос за видеокарта и ТВ

    Изглежда никой не чете какво съм писал.На старата си карта където го имаше същия проблем смених термопастата с една от най-добрите Artic Silver MX2 .Резултата беше нулев.Качва си гадусите и това е.Сега след като изгоря тя карта, смисал тя си вкл. но работи само в 2Д режим, като влезе в 3 Д и забива.СЕга си купих ЧИСТО НОВА ОТ магазина на няма и 2 дена Palit GTX 550 ti Sonic 1 GB, там положението е същото пуснали режим Clone от настройките и температурата се покачва от 38 idle до 60 градуса .За това сега съм го направил телевизора да примеа картината от монитора 1:1 със иконите с всичко.Тогава температурите са нормални, но тогава не е удобно да си ползвам ТВ то самостоятелно за филми а на монитора да си върша др работа.

  10. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #8

    Re:Въпрос за видеокарта и ТВ

    абе поне някой да се беше сетил, да даде съвет, за драйвера!
    Ако е със същият драйвер, не се чуди, че и тази загрява, не ти коства нищо да пробваш с друга версия драйвер, даже с няколко, примерно по стари.

  11. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #9

    Re:Въпрос за видеокарта и ТВ

    Цитат Първоначално публикувано от beretta92sd
    ........ там положението е същото пуснали режим Clone от настройките и температурата се покачва от 38 idle до 60 градуса .За това сега съм го направил телевизора да примеа картината от монитора 1:1 със иконите с всичко.
    Това според теб какъв режим е? Защото според мен е точно "Clone".

  12. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #10

    Re:Въпрос за видеокарта и ТВ

    малко странно ми изглежда това претоварване само от включен HDMI.

    да не би да идват някакви фазови разлики заради незанулени контакти ?

    т.е. нещо такова:

    http://www.torin.bg/new/phase.htm





Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за видеокарта на Тошиба-Сателит P100-347
    От djany_111 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 04-06-12, 09:56
  2. ЯКА видеокарта АТИ
    От get във форум Купува
    Отговори: 2
    Последно: 13-02-12, 11:56
  3. Въпрос за видеокарта
    От zorbata във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 08-01-11, 00:20
  4. Въпрос за видеокарта
    От shanto във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 23-03-09, 11:54
  5. Въпрос: 350 W захранване и видеокарта?
    От m_zen във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 29-01-07, 17:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе