Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Избор на колони за РС

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    336
    #1

    Избор на колони за РС

    Интересува ме какви колони да си взема да се чува много силно и качествено. Колоните да са 5.1 с мощен subwofer

    те ще свирят на вградения ми соунд(за сега)даите предложения(ако може и снимки) цената да не е повече от 250-300лв

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #2

    Избор на колони за РС

    Аз лично имам Luxeon w5.1 ~210lw. www.torin.bg

    Много съм доволен.

    Но щом имаш повече пари си вземи Филипс www.reset.bg A3.600 ~263lw.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    336
    #3

    Избор на колони за РС

    Аз съм си харесал W5.1H или има едни по-мощни[:D] но им забравих модела

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    101
    #4

    Избор на колони за РС

    При мен въпросът е решен така:



    Имам Creative 5.1 Player



    - На Front L, R съм вързал Technics SA EX-500 (самият той е 4 х 60 W Dolby Surround Pro logic и много приятен за гледане на DivX които са само Stereo - прави звука 3D с 5 колони (едното 60 W е успоредно връзване на 2 Surround dipol-колони). Нямам средства за голям активен събуфер, иначе, това щеше да е върхът.



    - На Rear L, R съм вързал уредба Panasonic SA AK25 2x100 W (тя иначе има и две Surround-озвучителни тела, но не съм ги свързал-ще стане какофония)



    - На Center канала свързвам касетофона от кухнята (това омазва пейзажа, защото звука е с доста по-ниско качество, но идеята в случая не е hi-fi, а правилно позиционирани звуци и 3D ефекти.



    - На събуфер канала няма нищо, а в менюто на Creative 5.1 Player-а е чекната опцията Bass redirection, което прехвърля нискочестотните сигнали към всички останали канали: FL, FR, C, RL, RR.



    Такаааа, сега да сметнем:

    Касетофонът е купуван 1984г. за $310

    Technics-а през 1996 за $415

    Panasonic-а през 1999 за 460 лева

    Кабели и преходници за 65 лева

    Сума: 1736 лева (сега обаче тези вехтории струват около 600 лв, че и по-малко, ако потърсиш [])

    Проблемът е само в колоните за Technics-a, но можеш да се сдобиеш с две (а не с пет, като мен) прилични български (благоевградски) или нещо настаро. Въобще марките са само за ориентир. Споменавам Technics-а, защото той има опция VCR1 VCR2, т.е. можеш само от дистанционното да смениш видеосигнала (към телевизора) и звука (към колоните) от видеото с този от PC-то, без да вадиш и пъхаш кабели (ако видеокартата ти има TV-out).



    Повярвай, каквито и колони за компютър да измислят, звука не може да се сравни! Питай съседите![]

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    85
    #5

    Избор на колони за РС

    drun drun ta plias, tova sa pulni gluposti na Eistee. Ta tova si e chisto ciganska rabota. Vseki edna ot negovite uredbi ima razlichni chestotni i chumovi parametri pri tova triabva da ima i suglasuvane. A tova deto si niama sub woofer si e goliam minus, taka toi niama 5+1 a samo 5 kanala. Po princip vuobshte ne e pravilno basa da se razpredelia na vchikite mu koloni, toi triabva da si e otdelen. Moia suvet e da si vzemesh koloni na Creative Inspite 6+1 ili 5+1 pri tiah silata i kachestvoto na zvuka sa na mnogo visoko nivo

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    336
    #6

    Избор на колони за РС

    Eistee това което си написал са пълни глупости. аз искам 5.1 звук а не млко техникс малко касетофон и уредба Сигорно се чува нещо от 5 колони но то не е това което трябва да бъде.АЗ сега съм с една уредба сони (това е модела XB8AV) която е 5 канална има си про лоджик но няма да е същото с Luxeon 5.1 А това за силата на звука не означава че е качествен като се има впредвид какво си направил.



    П.С. Вярвам че на теб ти стига това което си направил

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    101
    #7

    Избор на колони за РС

    ОК, не казвам, че това е модел за подражание. Поне не и от хора, които не разбират. Само давам пример и обогатявам форума, защото съм сигурен, че по начина който е направено при мен е забавно и продуктивно. Нещо като Junkyard-heap-challenge.

    Тъй като виждам, че Вие, kolev и stefankos, сте с друга насоченост, моля имайте предвид, че нямам нищо напротив купуването на фабрично изработена и настроена система. Чудесно е хем компонентите ти да са еднородни, хем да имаш събуфер, хем всички настройки да се правят централно, хем всичко да дойде наведнъж, с обща гаранция и сервиз.

    Прави ми лошо впечатление само използвания език. И липсата на компетентност. И на толерантност, към другите, които са направили нещо, което Вие не разбирате и не можете да оцените. И лошия правопис. Иначе сигурно сте симпатяги.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2002
    Мнения
    30
    #8

    Избор на колони за РС

    Луксеона е най-добрия избор за тези пари. Виждал съм го, чувал съм го. Супер е.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    33
    #9

    Избор на колони за РС

    Абе гледах едни Logitech, които ми "хванаха" окото (и ухото), ама не се сещам за модела и цената. Имат SUB boofer и май говорителя е разработка на PANASONIC ама не съм сигурен...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    36
    #10

    Избор на колони за РС

    Взимай Луксеона и бягай. Гаранция проблеми със съседите. Имай предвид, че ги внясят Торин с корабни контейнери и то веднъж на всеки 40-50 дни. Аз като си взимах моите виския клас колонки (W5.1) се изчерпаха още преди да влязат в България. Така че ако искаш Луксеон поръчвай си го веднага и се подготвяй поне за 3-4 седмици чакане. Аз чаках около месец и смятам, че си струваше тъпението.




  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    60
    #11

    Избор на колони за РС

    САМО CREATIVE БЕ ХОРА НАЙ-КАЧЕСТВЕНИЯ ЗВУК И АЗ СЪМ С luxeon no creative e istinata

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    85
    #12

    Избор на колони за РС

    Creative forever

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    13
    #13

    Избор на колони за РС

    А бе що всяко питане трябва да се превраща в спор от типа "на кой му е най-голяма работата", и на мен в първите ден-два ми беше интересно ама омръзва. Това примерно за това че Eistee има редирект на баса и е 5 не 5+1 е пълна ама пълна глупост(позиционирането на звука се извършва от средите и най-вече от високите, а щом кулоните на човека могат да поемат и баса няма проблем). Значи занимавам се от доста време с аудио техника и мога да изнеса една хубава лекция ама не е това въпроса. Ако някой се интересува аз пък въобще не си включвам кулоните към компа щото ако ги усиля малко и се чува във целия квартал(обичам зергите. Така че не се карайте на мене ми е най-голям. А съвета ми към колев е: да погледне характеристиките на кулонките, и нещо много по-важно: да ги чуе преди да ги купи на наистина хубав SB и да си купи тези които му харесат повече. Не мога да му препоръчал точно определен вид компютърни кулонки щото просто сам се занимавал малко по-професионално.

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    336
    #14

    Избор на колони за РС

    Проблема е че няма как да ги чуя без да съм ги платил защото никой ги няма на складв Русе

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    775
    #15

    Избор на колони за РС

    Пусни си обява, че купуваш ресивър(amplifier) с Dolby Pro Logic(Dolby Digital) - за двеста лева трябва да намериш, след това обиколи чичовците, лелите, бабите и дядовците ти (ако нямаш такива - алкохолиците от махалата също вършат работа) - дай им по 20 лева за озвучително тяло(и те са хора) и имаш ПЕРФЕКТНИЯ звук , който си искал.

    Никаква пластмаса не може да замести звука на дървената тонколона.

    Иначе връзването е лесно(все пак провери мощността на усилвателя и на колоните, както и импеданса на колоните - колоните трябва да са с > импеданс(R) от усилвателя)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на колони § ресивър
    От emil13 във форум Тонколони
    Отговори: 13
    Последно: 04-10-13, 11:03
  2. Избор на активни колони 5.1
    От ellidess във форум Тонколони
    Отговори: 0
    Последно: 07-07-13, 16:28
  3. Помощ за избор на ресивър и колони
    От Тодор във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 07-01-13, 21:16
  4. Помощ с избор за рисийвър и колони.
    От Aikz във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 21-12-11, 17:07
  5. Помощ за избор на ресийвър и колони!
    От LilScrappy във форум Аудиотехника
    Отговори: 52
    Последно: 01-10-10, 09:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе