Резултати от 1 до 14 от общо 14

Помощ за избор на колони § ресивър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    68
    #1

    Помощ за избор на колони § ресивър

    Моля помогнете за изобр на система за домашно кино - колони 5.1 + ресивър.
    Отделил съм бюджет в рамките на 3000лв. Системата ще се ползва основно за гледане на филми в помещение около 45 кв.м.
    Благодаря Ви предварително

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #2

    Отговор: Помощ за избор на колони § ресивър

    Готова система или от отделни компоненти ? И какви филми ?
    Избора на ресивър не е проблем , но не е така с избора на тонколоните . Трябва ли ти мултимедиен плеър ?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    68
    #3

    Отговор: Помощ за избор на колони § ресивър

    Благодаря за отговорът logic. Няма значение дали колоните ще са комплект или от отделни компоненти. Вчера ходих до технополис и ми препоръчаха следните комплекти
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...L-LOFT-SYS-5.1
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...L-QUINTAS-5000 + допълнително subwoofer.
    Аз се позамислям да събера 5.1 колони на TANNOY който ще излезе с около 1000лв по-скъп от горепосочените комплекти. Бих се радвал ако споделите мнения за и против или някаква друга комбинация.
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-MERC.F2-DROAK
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...-MERC.FC-DROAK
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...V4-DARK-WALNUT
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...Y-TS10-EUR230V. Гледам основно филми свалени от интернет и за момента ползвам вграденият плеър на телевизорът. Благодаря предварително.
    Този пост е редактиран от emil13; 11-09-13 в 12:05.

  5. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #4

    Отговор: Помощ за избор на колони § ресивър

    Има значение дали са комплект или по отделно - цените са различни . Това , което се продава по Техно... веригите е общо казано ширпотреба , не че не става , но ако нямаш избор в твоя град те разбирам . Иначе е добре преди да купиш да ги чуеш , даже си е задължително .
    Избери си ресивър и останалите пари за колони .

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #5

    Отговор: Помощ за избор на колони § ресивър

    Здравей,
    обикновено като се тръгне от 3000 лв е почти сигурно, че ще стигнеш и до 4 или 5 хил.
    Разгледай моделите колони на Klipsch, Dali, Monitor Audio, KEF, които са доказано добър избор в домашното кино.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    68
    #6

    Отговор: Помощ за избор на колони § ресивър

    Благодаря за споделените мнения. Така като гледам, последно изборът ми ще бъде между един от тези два комплекта:
    DALI Zensor 7 5.1 Dali ZENSOR 7, ZENSOR 1, ZENSOR VOKAL & E12F | 5.1 Speaker Package | Richer Sounds
    или
    Monitor Audio BronzeMonitor Audio Bronze BX5 5.1 review from the experts at whathifi.com.
    Ако някой има конкретни наблюдения, моля да сподели.
    Относно ресивъра, мисля да се спра на Denon AVR-X2000.
    Оворен съм към всякакви коментари относно изборът на колоните и ресиверът.
    Благодаря предварително!!!

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #7

    Отговор: Помощ за избор на колони § ресивър

    Колега , определено ще пазаруваш от чужбина ли или си живееш там ? Или просто споделяш какво си харесал последно , понеже бюджета вече надхвърля 3к лв , а и ще ти трябва и някой лев за кабели .

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    68
    #8

    Отговор: Помощ за избор на колони § ресивър

    Цитат Първоначално публикувано от logic Виж публикацията
    Колега , определено ще пазаруваш от чужбина ли или си живееш там ? Или просто споделяш какво си харесал последно , понеже бюджета вече надхвърля 3к лв , а и ще ти трябва и някой лев за кабели .
    Ще пазарувам от България ... www.avitel-bg ми дадоха цена около 2150лв за Dali колмплекта и ресивъра е около 1200 лв.
    Горе-долу е в моят бюджет ... 3000-3500 лв.
    За съжаление няма как да чуя колоните с усилвателят и всяко мнение и предложение е добре дошло за мен,

  11. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #9

    Отговор: Помощ за избор на колони § ресивър

    Защо да няма , Авител нямат ли ги в наличност ? За тези пари аз няма да пропусна да ги чуя .
    Иначе ако ти се четат ревюта има из нета и тези компоненти са високо оценени .

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    68
    #10

    Отговор: Помощ за избор на колони § ресивър

    Цитат Първоначално публикувано от logic Виж публикацията
    Защо да няма , Авител нямат ли ги в наличност ? За тези пари аз няма да пропусна да ги чуя .
    Иначе ако ти се четат ревюта има из нета и тези компоненти са високо оценени .
    Просто не съм от София. Прочетох ревютата и затова се спрях на тези модели колони.

  13. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #11

    Отговор: Помощ за избор на колони § ресивър

    Иди и ги чуй задължително, може да се окаже, че това, което харесва на другите, на теб не ти допада. Разбирането за добро/оптимално звучене е строго индивидуално и се базира на собствените ти възприятия, опит и навици в слушането на музика и т.н. Няма гаранция, че това, което другите харесват и препоръчват би ти харесало на теб. Както ти е казал и човека по-горе за тази сума е препоръчително да чуеш, системата, която имаш намерение да купуваш. Изборът на музикална система е бавен процес и не бива да се претупва, според мен. Още повече това не е нещо, което се купува редовно, а ако не харесаш това, което си купил е трудно да продадеш компонентите без значителни загуби.При положение, че ще отделиш над 3 хиляди, най-разумно е да отделиш още малко пари за слушане и преценка. Това е от мен. Бъди здрав.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #12

    Отговор: Помощ за избор на колони § ресивър

    Цитат Първоначално публикувано от emil13 Виж публикацията
    Просто не съм от София. Прочетох ревютата и затова се спрях на тези модели колони.
    Отличен избор за домашно кино е този комплект, но отиди и ги чуй. Все пак даваш 3000 лева не може да ги дадеш без да знаеш какво купуваш.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    68
    #13

    Отговор: Помощ за избор на колони § ресивър

    Цитат Първоначално публикувано от hristobotev Виж публикацията
    Отличен избор за домашно кино е този комплект, но отиди и ги чуй. Все пак даваш 3000 лева не може да ги дадеш без да знаеш какво купуваш.
    Здравейте отново. Последно събрах домашното кино - колони DALI ZENSOR 7 5.1 system и ресивър Denon AVR-X2000. Първите впечатления са WOW !!! Благодаря на всички, които дадоха своето мнение.

  17. Junior Member Аватара на chuklev
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    48
    #14

    Отговор: Помощ за избор на колони § ресивър

    До emil13 поздрави за покупката- колони DALI ZENSOR 7 5.1 system...Ако може кажи какви пари плати,че съм се навил здравата...Поздрави

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на ресивър и колони
    От Тодор във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 07-01-13, 22:16
  2. Отговори: 1
    Последно: 19-03-12, 11:48
  3. Отговори: 2
    Последно: 03-11-10, 12:07
  4. Отговори: 3
    Последно: 25-08-10, 17:58
  5. Избор на ресивър за домашно кино за колони
    От pr0gressive.vibes във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 04-03-10, 21:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе