Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Nvidia drivers

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    2
    #1

    Nvidia drivers

    Poslednite Detonator driveri shte rabotjat li s Riva TNT ili shte trjabva da si ostana tvurdo na 6.50?




  2.  
     
  3. DIL
    DIL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    138
    #2

    Nvidia drivers

    версия 12.41 поддържа всички карти на nVidia, включително TNT. друг е въпроса каква ще производителността




  4. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    327
    #3

    Nvidia drivers

    добрее.. и в крайна сметка кои са най-добрите

    детонатори (стабилност и производителност и най-малко бъгави като онези дето имаха проблем със shutdown-ите и т.н.) за видеокарти GeForce 2 MX?




  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    6
    #4

    Nvidia drivers

    Висока производителност, висока стабилност и мало бъгове.

    Хмм.. Като се замисля май няма такива)

    Това на майтап. Според мен 10.80 са с най-висока

    производителност(съдя единствено по 3dMark2001).

    А за стабилност - може би фирмените драйвери на видеокартата.






  6. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    327
    #5

    Nvidia drivers

    Фирмените драйвери на видеокартата не струват. Преди GeForce2 MX-400 бях с Riva TNT2 Pro и ползвах детонатор 5.33, които са страхотни като стабилност и дават (поне за мен) абсолютно прилични резултати. Тях ги препоръчвам на всички имащи нещо по-старо от GeForce например. Аз и в момента съм с тях и пак съм много доволен, обаче си мислия, че се лишавам от нещо като имам що годе нова карта и стари драйвери. Тая някаква надежда, че има нещо подобно на 5.33 от по-новите версии на детонатор драйверите. Нямам представа кои от десетките нови версии биха ми свършили работа, т.е. трябва ми човек, който ги е пробвал или поне се е интересувал от перфектното решение, което за мен е баланс между всички фактори. Въобще не гоня fps например... Има ли някой идея?




  7. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    156
    #6

    Nvidia drivers

    Често се срещат твърдения, че за TNT2 под Win98 най-добри си остават 5.22.



    pjMarvin



    pjMarvin@abv.bg

    ICQ:44404963

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    48
    #7

    Nvidia drivers

    Не са само твърдения. В момента съм с WinNT 4.0, ТNT2M64 и драйвери 5.32 и всичко е много стабилно и не сам имал проблеми. Пробвал съм 2.40, 3.68, 5.22, 5.32, 6.50, 7.6x, 10.80 и 12.40. Мога да кажа че само над 5.32 стават много нестабилни - дават сини екрани(под NT) когато играя игри(CS, UT, Q3) в OpenGL. Така че за мен това са наи добрите драйвери по съотношение цена/производителност. Може под Win98 да има по добри в DirectX, но все пак OpenGL библиотеките май са едни и същи. Така че моя съвет е твърдо за 5.3x серията.



    mitkohr

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    327
    #8

    Nvidia drivers

    Предполагам искаш да кажеш стабилност/производителност (иначе каква цена?), обаче аз сега както казах съм с GeForce 2 MX-400 и искам нещо ново за тази карта, с 5.33 ли да си седя?




  11. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    327
    #9

    Nvidia drivers

    mitkohr, можеш ли да споделиш опит за NT4? За какво го ползваш и как вървят игрите? Аз знам, че е с DirectX 3.0, но с разни гимнастики може да се сложи 5-ца (но осакатен, без Direct3D например), а може би Microsoft са направили нещо по въпроса и вече има нещо ново? Аз съм с Win9x и ми се иска да мина на NT4, почти не играя на игри, така че питам за DirectX-а от любопитство. Притесняват ме само момените със securing-a и множеството ъпдейти, пачове, сървис паци (пакове)... имаш ли опит с това?




  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    48
    #10

    Nvidia drivers

    Така де стабилност/производителност .. )

    Е аз ти препоръчах 5.3x за TNT карта, но ако имаш GeForce 2 MX-400 слагай по новите драйвери (> 10.хх)като сам прецениш кои ти е най-стабилен. Аз вкъщи съм с 12.40 (под 98 и 2000) на производителя.

    Иначе NT4 го ползвам в работата и се занимавам с програмине. Много е стабилен но трябва да сложиш хубави драйвери(в общи линии за видео, саунд и мрежова карта - там разни драивери за дъното само развалят нещата). OpenGL-a e превъзходен и по общо мнение е по-добър от този в остананлите Windows-и. Ако дадена игра поддържа OpenGL в общия случаи ще работи под NT4. Значи относно инсталацията - просто инсталираш NT-то и му слагаш SP6. Малко може да имаш проблеми с настройките на Dial-up-а но човек се оправя. За DirectX си абсолютно прав,има пиратска версия на DirectX5, има и Direct3D но само в прозорец софтуерно(то хардуерно не може защото драйвера не го поддържа). Но моя съвет е ако компютъра ти го позволява да си сложиш 2000. Комбинира добрите черти на Win98 и NT4, но си иска ресурсите.



    mitkohr

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    48
    #11

    Nvidia drivers

    Така де стабилност/производителност .. )

    Е аз ти препоръчах 5.3x за TNT карта, но ако имаш GeForce 2 MX-400 слагай по новите драйвери (> 10.хх)като сам прецениш кои ти е най-стабилен. Аз вкъщи съм с 12.40 (под 98 и 2000) на производителя.

    Иначе NT4 го ползвам в работата и се занимавам с програмине. Много е стабилен но трябва да сложиш хубави драйвери(в общи линии за видео, саунд и мрежова карта - там разни драивери за дъното само развалят нещата). OpenGL-a e превъзходен и по общо мнение е по-добър от този в остананлите Windows-и. Ако дадена игра поддържа OpenGL в общия случаи ще работи под NT4. Значи относно инсталацията - просто инсталираш NT-то и му слагаш SP6. Малко може да имаш проблеми с настройките на Dial-up-а но човек се оправя. За DirectX си абсолютно прав,има пиратска версия на DirectX5, има и Direct3D но само в прозорец софтуерно(то хардуерно не може защото драйвера не го поддържа). Но моя съвет е ако компютъра ти го позволява да си сложиш 2000. Комбинира добрите черти на Win98 и NT4, но си иска ресурсите.



    mitkohr

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    48
    #12

    Nvidia drivers

    Така де стабилност/производителност .. )

    Е аз ти препоръчах 5.3x за TNT карта, но ако имаш GeForce 2 MX-400 слагай по новите драйвери (> 10.хх)като сам прецениш кои ти е най-стабилен. Аз вкъщи съм с 12.40 (под 98 и 2000) на производителя.

    Иначе NT4 го ползвам в работата и се занимавам с програмине. Много е стабилен но трябва да сложиш хубави драйвери(в общи линии за видео, саунд и мрежова карта - там разни драивери за дъното само развалят нещата). OpenGL-a e превъзходен и по общо мнение е по-добър от този в остананлите Windows-и. Ако дадена игра поддържа OpenGL в общия случаи ще работи под NT4. Значи относно инсталацията - просто инсталираш NT-то и му слагаш SP6. Малко може да имаш проблеми с настройките на Dial-up-а но човек се оправя. За DirectX си абсолютно прав,има пиратска версия на DirectX5, има и Direct3D но само в прозорец софтуерно(то хардуерно не може защото драйвера не го поддържа). Но моя съвет е ако компютъра ти го позволява да си сложиш 2000. Комбинира добрите черти на Win98 и NT4, но си иска ресурсите.



    mitkohr

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    327
    #13

    Nvidia drivers

    Нямам ресурси. Аз съм с Klamath/266MHz, 128 RAM и когато 2000 Professional се появи имаше едни тестове по списанията, на същата конфигурация като моята, в които те твръдяха, че даже имало с 20% по висока производителност.. аз обаче от личен опит знам, че не е така.. плюс това ми се иска да разцъкам NT 4.0 :-). А нали имаше две версии на NT 4.0 - Server и Workstation? Или греша.. ?




  17. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    327
    #14

    Nvidia drivers

    Нещо друго, което открих е, че съществуват вече Service Pack 6a (май от доста отдавна), а даже и Service Pack 7 (пак отдавна..)...




  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    48
    #15

    Nvidia drivers

    ami kato gledam imash resursi ..

    mislq che shte wurwi dobrw ..) Kogato bqh s Cel300 i 128 MB ram win2K si wurweshe dobre samo deto bawno zarejdashe .. no ako si probwal ok ... Za NT4 si wzemi workstation .. server ne ti trqbwa ...

    otkade go izkopa puk SP7????





    mitkohr

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Nvidia 8400GT vs Nvidia Quadro fx1400
    От DENITO във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 05-03-12, 21:00
  2. nvidia geforce 2 mx 400 drivers
    От ANONIMNIQ във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 15-04-05, 19:55
  3. nVIDIA drivers for MX2
    От FIFA във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 06-11-03, 19:31
  4. Win NET Entrpr 2003 i nVidia Drivers
    От Ivory® във форум Windows
    Отговори: 30
    Последно: 15-03-03, 07:17
  5. Quote: "NVIDIA AGP 8X GPUs..." www.nvidia.com
    От FearMe във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 13
    Последно: 11-10-02, 15:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе