Резултати от 1 до 9 от общо 9

Как да свържа TV към PC-to , така че . . . ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    142
    #1

    Как да свържа TV към PC-to , така че . . . ?

    . . . да виждам едно към едно , това което е на монотора и да не се налага TV да е до PC-то ?

    Операционната сис-ма e XP , а видеокаратата Radeon 9200 SE .

    Това което постигнах е :

    1. Settings на Display Properties избирам Display да е Secondary и му задавам , най-отдолу "Extend my . . . . . "

    При това положение виждам на TV само Декстопа , без икони и нищо друго . Пускам някой филм , но не излиза на TV-то.

    2. Ако прехвърля всичко на TV-то (има още една чавка, там долу) и изключа монитора , голям зор докато пусна нещо , защото иконите почти не се четат , но основния проблем , е че това ОПРЕДЕЛЯ положението на TV-то до монитора , а това не ме устройва !!!



    Има ли други варианти ? друга видеокарта ? Друга OS ?


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    92
    #2

    Как да свържа TV към PC-to , така че . . . ?

    Като начало изключи "Extend....", след това маркирай първия монитор и иди на Advanced... там на Displays и там задай монитора да ти е 1-ви дисплей, а телевизора 2-ри. Така двата дисплея ще показват едно и също, но ще са с различни настройки.



    Другият вариант е когато е включена опцията "Extend...." Тогава ти трябва плеър, който поддържаовърлей. Аз ползвам BSPlayer, с Radeon 9200 VIVO съм и докато ми плейва филма на ТВ-то, монитора е свободен имога да си работя на него.

    Обаче новата версия не може да запомни къде последно е работила и винаги ми стартира филма на монитора и трябва да го местя върху ТВ

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    17
    #3

    Как да свържа TV към PC-to , така че . . . ?

    абе земи влез в Proporties -> Settings -> Advanced -> Overlay

    там пак май имаше някво менщ Advanced или Settings не съм сигурен

    абе имаше нещо такос

    там даваш настроиките

    има да е същото и на двата монитора

    да ти разкрива автоматично филма на целия десктоп на втория дисплей а на първия да си остава същото

    поразгледай там

    бях с АТИ но сега я смених и не мога да ти дам точни инструкции

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    142
    #4

    Как да свържа TV към PC-to , така че . . . ?

    Когато изключа "Extendet" PC-to не "вижда" TV-to ?!

  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #5

    Как да свържа TV към PC-to , така че . . . ?

    Без да пипаш настройките, задаваш, като първи - телевизора, а за втори дисплей - монитора. Това е ключа за мазата. Няма начин да не работи, пробвал съм многократно.

    ---------

    LudZaVrazvane поне ни информирай, дали си решил проблема.


  7. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    142
    #6

    Как да свържа TV към PC-to , така че . . . ?

    Проблема все още стои ! Просто не ми остава време да пробвам :-) , но утре т.е. събота ще пробвам .

    Сменях им местата , но проблема е , че на втория монитор виждам само декстопа , т.е. тапета на декстопа ??? а управлението на OS от телевизора е доста трудно [:D] .

    Възможно ли проблема да е от инсталирането на ATI контрол панела ?

    Пробвах в службата с Win 98 SE и едно Sony (старичко) и се видяха веднага с включването т.е. виждашесе едно и също на двата монитора !

    А може ли да е от Win XP-то ?

    Трябва ли имам кабел за звука или минава заедно с видео сигнала ?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #7

    Как да свържа TV към PC-to , така че . . . ?

    Още като влезеш в пропъртис на диспея->Сеттингс, трябва да виждаш две телевизорчета с номера 1 и 2. При теб 2 е вляво от 1, вземи го с мишката и го пренеси отдясно (номер 2).

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    49
    #8

    Как да свържа TV към PC-to , така че . . . ?

    нещо не схващам какво искаш да направиш............хем телевизора искаш да е в другата стая и не щеш да си управляваш компютъра от него...........хем ти е зор да си виждаш иконите на него ............пък що ти са при това положение..........горе човека ти е казал слагаш си един ВS плеяр и си готов........аз съм инсталирал двe версии на BS плеяр..........старата версия съм я настроил да работи само на телевизора...........автоматично си тръгва, панела за управление си стои на монитора и от там го управлявам а с новата и WMP гледам на монитора ......... и за да е пълно разделянето съм и боднал една ямаха724 чиято единствена задача е да праща звука към телевизора............така мога едновременно да гледам два различни филма на монитора и телевизора без да им меся звуците и без да ми се налага да постоянно да настройвам каквото ида е било.............това ти го пиша като идея..........звуковата карта я купих за 5лв втора ръка...........но пък ми създава голямо удобство............

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    142
    #9

    Как да свържа TV към PC-to , така че . . . ?

    Незнам каква беше причината , но се оправих [:D] !

    Какво направих ли ?

    Деинсталирах АТИ дисплей драйверс и контрол панел и после ги инсталитах наново (последните версии , които си бях дръпнал от сайта им - АТИ) и воаля :-)

    Изключих компютъра , закачих телевизораи като пуснах се видяха.

    И се вижда едно и също и на двете места [8D] !

    А преди не се виждаха ?!?!?!??!

    А , и няма нyжда от "Extend my . . . . " !

    Благодаря на всички

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Как да свържа
    От becho2 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 06-12-11, 17:19
  2. Що така?
    От Vankata12 във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 22-10-03, 12:51
  3. Що така бе...
    От toofy във форум Мрежи
    Отговори: 22
    Последно: 10-03-02, 15:01
  4. Що така бе
    От mikk във форум Мрежи
    Отговори: 20
    Последно: 09-03-02, 13:26
  5. Не ще да е така, ама...
    От The_UFO във форум Коментирай новина
    Отговори: 4
    Последно: 19-02-02, 21:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе