Здравейте!

Пиша ви с мобла за съдействие да подкараме стария саундбар или съвет за нов
Новият телевизор е Sony Bravia KDL-40W905 (https://www.technomarket.bg/products...dl-40w905abaep).

Преди 3 години със стария телевизор Филипс бях закупил и саундбар(с вграден плеър) Филипс (HTS 6100) и беше супер, но се наложи да пренасоча телевизора на друго място. Оказа се че саундбара нямам как да се върже с това Сони (hdmi на саундбара не е arc), а като пробвам с чинчовете не става. Изписва" аудио системата не е свързана с телевизора". А когато пусна DVD през плеъра няма проблеми и системата си работи. Ot Sony Center казаха, че единственият начин да изкараме звука на ТВ-то през този саунд бар е от жака за слушалките, но качеството щяло да бъде много зле.

Помещението не е много голямо, около 20 кв. Идеята е да няма кабели, така че съм се насочил към система 2.1 (лява и дясна колона+суб). Бюджетът е максимум 900 лв.
Може да бъде саундбар+двд плейър.

За съжаление продуктите на Сони ми се виждат доста скъпи, така че ще бъде нещо друго, надявам се да предложите нещо.
Погледнах няколко вариант на LG около 600 лв, които ми се сториха ОК, но както казах изобщо не съм компетентен на тази тема.

Поздрави!