Резултати от 1 до 9 от общо 9

TV Tuner със SAA713x какъв ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    22
    #1

    TV Tuner със SAA713x какъв ?

    Здравеите [^]

    Интересува ме какви ТВ Тунери могат да се намерят на Българският паzар с 4ип на Philips SAA713x, които да имат вход zа компоzитен сигнал, да могат да правят кaтzествен кап4ър в реzим 720x576. Иска ми се да не внасят брумове и сму6тения в zвука както се полу4ава с пове4ето, които са с 4ип БТ878 и картината да е перфектна.

    Засега съм се спрял на Pinnacle PCTV Stereo Xe, които си е доста оряzана версия - няма дистанzионно, нямя радио ама е на Pinnacle и при това с 4ип на Philips. [^]

    Ще съм Ви много благодарен, ако ми каzете какво стабилно и добро тунер4е моzе да се намери на на6ия паzар.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    637
    #2

    TV Tuner със SAA713x какъв ?

    С чип на Филипс са Манли (мисля 7130), Асус - той е стерео (7134) и АверМедия TV Go 007 (7130).



    >

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    4
    #3

    TV Tuner със SAA713x какъв ?

    az imam pinnacle pctv pro радио дистанционо телетекст стерео

    давам го за 130-140лв

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    22
    #4

    TV Tuner със SAA713x какъв ?

    Относно Pinnacle PCTV Pro тои е с 4ип Bt878, а това мен не ме zадоволява. Те прихвас6тат смуЩения в zвука от останалите компоненти в компутера [V]

    Между другото бях гледал в интернет ASUS TV тунери, ама те нямаха вход zа компоzитен сигнал. Някои ако има тунер ASUS нека дране някои ред какъв е и как се държи ? [^]

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    110
    #5

    TV Tuner със SAA713x какъв ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Здравеите [^]

    Интересува ме какви ТВ Тунери могат да се намерят на Българският паzар с 4ип на Philips SAA713x[^]



    <div align="right">Originally posted by PCBrocker*-*01/03/2004*:* 13:18:59</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Вчера си купих AVerTV Studio 303, който предлага много по-качествена картина, отколкото предишният ми ТВ тунер (Chronos). Погледнах в някой сайтове и прочетох следното за SAA713х : "The tuner is a Philips FM1236 feeding a Philips SAA7134HL 9-bit ADC chip."

    Тунера който си купих гордо беше рекламиран като 10-битов (аналого-цифров конвертор). Аз лично съм много доволен от качеството, особено в сравнение със старият тунер (които беше със bt878). Обаче трябва да се обърне внимание и на софтуъра който се използва, така например със "външен" софтуър, макар и с много ходене по мъките бях успял да докарам доста прилична картина и със старият тунер, иначе и аз бях останал с впечатлението, че старите карти прихващат много смущения от PC-то и не е възможно да се докара прилична картина.



    Чудесна информация може да бъде открита ето тук (html):

    http://www.semiconductors.philips.co.../pip/saa7134hl



    А за AVerTV Studio (използваща FM1216 4-in-1, т.е Conexant) ето тук (pdf):

    http://www.conexant.com/servlets/Dow...pdf?FileId=701



    Като цяло отзвука за Philips-а са много добри, но CX23388х са с едни гърди на пред... не е лошо пак да погледнеш какво точно търсиш []

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    22
    #6

    TV Tuner със SAA713x какъв ?

    Деиствително по техни4ески покаzатели 4ипа на Connexant CX2388x го дават с по-добри покаzатели като 10Bit, със миксер zа zвука, но пове4ето хора каzват 4е тунерите със 4ип на Philips дават по-ка4ествена картина. Относно моделите на AverMedia съм останал с впе4атлението 4е са много 4увствителни на софтуер и са със строго фиксирани драивери. Това пре4и в много слу4аи инсталирането на друг по-ка4ествен вън6ен софтуер [V] Ако не е така zа тунерите на AverMedia приемам критики [^]

    Все пак няма ли някои хора с карти на ASUS или други с 4ип на Philips да драснат някои ред как кап4ват, имат ли ван6ен вход zа компоzитен сигнал и как се дарzат ???

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    110
    #7

    TV Tuner със SAA713x какъв ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Деиствително по техни4ески покаzатели 4ипа на Connexant CX2388x го дават с по-добри покаzатели като 10Bit, със миксер zа zвука, но пове4ето хора каzват 4е тунерите със 4ип на Philips дават по-ка4ествена картина.



    <div align="right">Originally posted by PCBrocker*-*02/03/2004*:* 1511</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Дай едно линкче където посчват това нещо..? Аз лично бях попаднал на едно пряко сравнение на Philips и Conexant, където посочват, че Conexant-a е по-добър... но може и да се бъркам []

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    22
    #8

    TV Tuner със SAA713x какъв ?

    Иска6 линк даваm ти: http://tuner.ixbt.com

    Там Philips e прехвален. Много се та4и и AverMedia TV Studio 305 (SAA7134 4ip)

    Някои zнае ли това 4удо каде може да се купи от София и дали кп4ва добре в 720х576 DVD Quality.

    А относно ASUS никои от вас не 6те да коментира [V] 6то така ???

    [?][?][?][]

    На мен основно ми трябва zа кап4ване в 720х576 с въzмоzно наи-добро ка4ество [][][][]

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    110
    #9

    TV Tuner със SAA713x какъв ?

    Това което гледах в руският сайт (където определено са доста тенденциозни..) е, че Philips-a превъзхожда качеството по PAL, а Conexat по SECAM/NTSC... гледах и screen-shot-ите.. които са просто отвратителни.. старата ми карта със 878 са по-добри. Т.е това качество което се показва, че Conexant постига е много по-ниско от реалното [:D] Вземи потърси повече инфо в нета.. ако разбира се знаеш английски.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Tv tuner
    От flipz във форум Общ - хардуер
    Отговори: 21
    Последно: 19-11-05, 20:23
  2. TV Tuner
    От spun във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 14-03-04, 02:55
  3. TV Tuner
    От shulio във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 14-09-03, 21:50
  4. Чип на TV tuner ????
    От ivop във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 9
    Последно: 12-02-03, 16:58
  5. Help za TV tuner !
    От nikito във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 08-11-02, 08:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе