Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 32

Най-доброто PC за $850

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #16

    Най-доброто PC за $850

    Относно предложението на Pecho:

    не си вземай СТХ, ако не знаеш купиха ги Proview. Добри монитори на поносима цена са Sony E200, LG 795 Flatron, NEC EF750 - всичките около 300 $. Имай предвид, че монитора е най-важната част от компютъра. От дисковете най-добри са на IBM и Махtor(които пък купиха Quantum). Ако ще вземаш CD - нищо друго освен Teac 40, a DVD - NEC 12х40. Модем - ами не си вземай софтуерен вътрешен!! Най-добри са разбира се US Robotics, но са си скъпички. За около 50$ може да се вземе външен Rockwell. От дънните платки добри и евтини са на DFI AK74, QDI Kinetiz. Видео карта... ATI Fury Pro VIVO не е лоша, но имай предвид, че е слабичка за игри, а в UT има артефакти. Според мен по-добре е да вземе примерно Voodoo3 с TV-out и отделен кепчър. Или пък GeForce2МХ с TV-out , но се вдига цената. Паметта трябва да е поне 128 МВ, а един Duron 650 ще свърши работа.




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    215
    #17

    Най-доброто PC за $850

    Добре бе god, ама Quantum продължават да правят HDD-та...? Да не би да ми кажеш, 4е са по-лоши от Maxtor - аз ли4но имам Quantum Fireball 2.1Gb от 3,5 години и не е мръднал брат4е - няма bad sectors въобще като имаш предвид 4е съм го форматирал доста пъти, а да не ти казвам колко съм го разнасял!!!




  4. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    460
    #18

    Най-доброто PC за $850

    ZA GOD

    Kade gi vidja tija artefakti v UT na ATI VIVO 4e nesto na men ne mi se e slu4valo i s koi draiveri i kakvo dano i s kakvi nastroiki gi postigna.

    Za Voodoo bratle - umrjaha koi znae kakvo ste stane s podrazkata na draiveri i tem podobni. Az sam imal karta bez poddrazka na draiveri i ne e priatno 4uvstvoto.

    Za Quantum - pravjat si diskove no aktsiite im sa v Maxtor - t.e. kupuili sa gi.



    dNIMITORV

  5. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #19

    Най-доброто PC за $850

    За Quantum дисковете - от пет години само на тях карам и ги познавам отлично.Сегашният ми диск също е такъв. Но за съжаление последните им модели lct 15/20 са по-бавни от съответните 5400 оборотни дискове на Махtor. И това хич не ме прави щастлив . Отскоро има някакви нови серии на Quantum, но още не съм ги пробвал.

    ATI Fury Pro VIVO 32MB държах около един месец на компютъра си. Артефактите под UT се изразявха в пулсиращи или липсващи стени, черни линии тук и там. Всичко това под win98se с последните драйвери, които ги имаше в нета при стандартни настройки. Мисля че и при Q3 имаше нещо такова. Но не за това я смених - просто картата е по-бавна от Voodoo3 2000 в 16-битов цвят. Тестваната машина беше с Duron 700, DFI AK74,128 MB RAM.




  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    32
    #20

    Най-доброто PC за $850

    Za Yasen ot RTS

    Parvo ti mai zabravi za modema.

    Vtoro: viz kakvo kazvat horata za video kartata i viz hubava katra s TV out + caprture.

    Treto: kakvo zna4i danoto da e s "integrated sound"? Tova zna4i li 4e triabva da mi nabutas dopulnitelna sound katra?

    Pecho




  7. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    215
    #21

    Най-доброто PC за $850

    За Pecho:

    integrated sound card озна4ава 4е няма нужда от допълнителна саунд карта, защото си има интегрирана (вградена) на самото дъно...



    А бе аз смятам да си взимам Quantum AS 20Gb, 7200rpm, 2Mb кеш...нещо да ме посъветвате за диск4ето - има ли по-добри в своя клас???




  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    76
    #22

    Най-доброто PC за $850

    Що не пробваш с IBM 20GB 7200/2mb/ATA100... мисля 4е бяха около 130-135$ при това са с 30 месеца гаранция...А действително ли ти трябват тия 7200rpm??? За същите пари ще си вземеш 30 на IBM на 5400 пак с 30 месеца...




  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    32
    #23

    Най-доброто PC за $850

    Za Yasen,

    Zasto mi prodavas dva pati sound??? Na mnogo bogat ili na mlogo tup ti izglezdam?

    Pecho




  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    32
    #24

    Най-доброто PC за $850

    Za vsi4ki razbira4i,

    Mom4eta, da ste 4uvali slu4aivo za Seagate Baracuda II/ATA66 ili Baracuda III/ATA100. Niakoi tupi amerikanci tvardiat 4e tova sa edni ot nai dobrite HDD v momenta. Vizte 4e cenite sa kato na IBM. Zasto li????

    Pecho




  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #25

    Най-доброто PC за $850

    pecho, ето ти конфигурацията, която аз бих си взел сега. е, май ще е над $850 - зависи от кого ще я вземаш.



    mb abit k7t ( k7ta за поддръжка на 266 mhz ddr - ako имаш пачка за нея ;-) ( asus-ът е с jumper-ни настройки а е и мъничко по-зле от abit-a, sorry asus фенове, ама е истина )

    cpu duron 800 ( tbird средно за около $20-30 повече при една и съща честота, но пък е по-добър с няколко %. e, не много - с @ ще постигнеш повече при duron-a за по-малко пари, зависи дали ти се занимава. )

    ram 256/133

    hdd 30gb samsung 512 на 5400( ако искаш обем. въпреки всички плюнки по адрес на samsung аз съм доволен от моя 6.4 - колко свят е видял ... ) и 20 gb ibm 2048 на 7200 ( ако искаш добра производителност. sorry, barracuda до момента не ми е попадала )

    agp gf2 mx ( задължително sdrаm модел, който не вярва да види review-то на creative gf2 mx ddr - ужас ! ), а ако имаш ~$240 - gf2 gts ( изключваме pro/ultra като high-end/high-price варианти ) ( tv-out вариант ясно за какво )

    monitor ако държиш на високо качество, или ctx trinitron ( не sony. майтап няма, ctx-a за по-малко пари е мъничко по-добър! ), или samsung .20 dot pitch серията.



    останалото е въпрос на лични предпочитания ( sound, case, key, mouse,...)



    искам само да споделя с всички един куриоз. слагаме значи вътрешен acorp v.90 на аналогова линия. като се върже ( 2 от 3 ) - добре. когато обаче не успее, при следващото набиране пищи и нищо не става. дотук нищо необичайно. решаваме да сложим външен - поне да си спестим restart-a на pc-to. пак acorp, пак v.90, hardware, по-ново производство. обаче не се връзваме и това си е. да избегна по-нататъшни въпроси - да, свалих му скоростта до 33; да, изключих компресията; ..... идеята е, че при едни и същи настройки вътрешният беше по-добър от външния. не че е чак такова чудо, технологично са еднакви, но не ми се беше случвало досега.



    успешно пазаруване ;-)




  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    32
    #26

    Най-доброто PC за $850

    Do vsicki razbiraci,

    Posledno nestata se oformiat po sledniat nacin:



    Dano: ABIT KT7

    CPU: 700 AMD Duron +vent

    RAM: 128MB PC133

    Floppy: Sony/ Teac

    Video: GeForce 2MX tv out & capture card ????

    Monitor: CTX 17" PR705F / LG 795FT

    HDD 20GB IBM / Maxtor 7200 rpm 2048k buffer

    Cd-rom ili DVD - kakvo posledno predlagate???

    Sound Card: Creative Live 1024,PCI

    Modem: ??? posledno koi vunsen e nai dobar?

    P.S. Mnogo me interesuva ako imam dostup do ISDN linia kakvo mi triabva. ISDN-a e prez niakakvo ustroistvo, koeto prilica na modem i e s markata ZYXEL.



    Mnogo blagodaria predvaritelno;

    Pecho




  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #27

    Най-доброто PC за $850

    pecho, за tv capture ти трябва отделна карта, но внимавай, на сигнала по кабела му играя волтажа и може при по-силен удар да ти се прецака нещо, не дай боже :-(



    dvd не ти трябва според мен - филмите са стари, наемът е висок, а divx-ът на настъпва със страшна сила ;-)



    isdn модем/картите паднаха страшно - ~$60, но пък месечно се плаща доста. за около $300 се сдобиваш със сателитна връзка, а месечно плащаш горе-долу същото. всичко е въпрос на пари :-(



    айде, а пък после ще се похвалиш !




  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    32
    #28

    Най-доброто PC за $850

    Последно реших да се бръкна и да взема записвачка. Знам, че Plextor са най-добри, но цената е кофти. Така че търсим нещо свестно и стабилно като за $120. Дайте идея!



    За ISDN-а ще открия отделна тема...



    Pecho






  17. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    242
    #29

    Най-доброто PC за $850

    Profesionalist mi pohvali Samsung 8x4x32RW!Vse pak govorim sa evtino !lichno Ia vidiah i naistina ima vid !Mai mojelo da si ia kupish ot magazina za computri na Shipka 6




  18. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    242
    #30

    Най-доброто PC за $850

    Za FearMe



    Abe mani ti tai rabota DVD-to da epo zle ot hitria no ne do tolkova kachestven DivX!

    DVD za sega naistina si vodi ubeditelno !Pone pri filmite !Koito go e vidial e onemial ot kachestvoto koeto si e napravo strahotno za domashno kino !







    Променено от Panzer на 31/01/2001 11:33:22

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кое е по-доброто решение - IPTV или DTV?
    От euzebio във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 3
    Последно: 16-01-11, 23:55
  2. Кое е по-доброто решение...?
    От stoian_angelov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 14-03-08, 01:45
  3. Най-доброто дъно за Pentium III CPU
    От bdanov във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 20-03-07, 23:00
  4. Най-доброто за 300 лв.
    От PPechev във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 23
    Последно: 08-09-03, 11:29
  5. Най-доброто дъно ?
    От Aquadark във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 27-12-01, 04:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе