Резултати от 1 до 14 от общо 14

Газова фурна - отзиви?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    40
    #1

    Газова фурна - отзиви?

    Здравейте,
    Ще си купувам газов котлон. Колебая се за газова фурна. Моля за мненията на тези, които имат такава фурна - какви са й плюсовете и минусите ? Разбрах, че има разлика в "готвенето" сравнение с електрическата, но не разбрах какви точно.
    Предварително благодаря

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Газова фурна - отзиви?

    В газова фурна се готви много трудно. Там неможеш да си регулираш температурата както на електрическа фурна. Ако фурната е на пропан бутран просто няма смисъл. Не е по-икономично. То и котлона не е де, на там икономията идва че не отива топлина настрани а само към загрявания съд. Ако е за метан там вече ще дойе уш по-евтино. По принцип най-добрия вариант за готварска печйка е такава със стъклокерамичен плот. Да не ти говорля пък колко е удобно това че прецизно можеш да се регулираш температурата на котлопна. Иначе и газовия котлон понякога върши добра работа понеже е много силен, което го прави удобен за ползване с тези тигани с дебелиет стени(понеже от тях много се губи топлина, за разлика от тигам с дебело дъно и тънки стени)

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    59
    #3

    Re: Газова фурна - отзиви?

    Чувал съм ,че от газовата фурна яденето после мирише на газ.А за газовите котлони - нищо лошо.Най добре е да имаш 2газ+2 керамика.За съжаление такива свободностоящи печки няма.Другия вариант е плот и фурна за вграждане.Има такива плотове,но идва по-скъпичко :coolsmiley:

  5. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #4

    Re: Газова фурна - отзиви?

    Аз съм готвила на котлони и фурна на газ( в друга страна) .Няма никакви проблеми за контролирането на температурата както за фурната така и за котлоните.Правила съм козунаци и погачи получават се същите както в момента при условие,че сегашната ми печка е с керамичен плот и фурна с вентилатор.Всичко е въпрос на навик.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    12
    #5

    Re: Газова фурна - отзиви?

    Цитат Първоначално публикувано от Gerald
    Здравейте,
    Ще си купувам газов котлон. Колебая се за газова фурна. Моля за мненията на тези, които имат такава фурна - какви са й плюсовете и минусите ? Разбрах, че има разлика в "готвенето" сравнение с електрическата, но не разбрах какви точно.
    Предварително благодаря
    При газовите фурни на природен газ се постига безпроблемен контрол на температурата, защото и те както ел. фурните са снабдени с термостати. Има и някои евтини модели, които са без каквито и да са екстри. При готвене на природен газ ястието не се омирисва, за разлика от готвенето на пропан-бутан. Отзивити, че отделената влага при горенето на газа прави ястието "кашкаво" и влажно се отнасят за готвене може би на пропан-бутан, но не и при готвене с природен газ. Що се отнася до икономията и прекрасните ел.котлони ще кажа, че важна е цената на енергията или както следва:
    ел. енергия дневна 0.174 лв/kwh срещу 0.067 лв/kwh енергия от природен газ. Има газови фурни с ел. нагревател и ел. грил. Ел. грил е необходим при приготвяне на аламинути. Така може с едно включване да приготвите пици или принцеси за всички гости вместо да се потите над парти грила. Иначе всички останали ястия може съвсем спокоино да си ги приготвиш евтино и вкусно на природен газ. Рецептите малко се различават, но на пазара вече има и съответните рецепти, май бяха на Ути.

  7. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #6

    Re: Газова фурна - отзиви?

    Цитат Първоначално публикувано от DJ_Kranjar_KAT_UBB
    ... Отзивити, че отделената влага при горенето на газа прави ястието "кашкаво" и влажно се отнасят за готвене може би на пропан-бутан, но не и при готвене с природен газ. ...
    С риск да изглеждам глупаво, може ли да попитам специалиста по какво се различава горенето на пропан-бутан-а и природния газ?
    Между другото, пише се "отзивитЕ".

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    12
    #7

    Re: Газова фурна - отзиви?

    Цитат Първоначално публикувано от myrshavija
    С риск да изглеждам глупаво, може ли да попитам специалиста по какво се различава горенето на пропан-бутан-а и природния газ?
    Между другото, пише се "отзивитЕ".
    Специалист не съм, а само споделих впечатления. Това все пак е тема за газови фурни, а що се отнася до правописа - съгласен съм с теб. Браво! Юнак!

  10. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #8

    Re: Газова фурна - отзиви?

    И аз съм готвил със газова фурна и то много(беше ми професия преди години ,това нещо с миризмата на яденето от газта го няма.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    40
    #9

    Re: Газова фурна - отзиви?

    Благодаря на всички :Super:
    Правилно ли съм разбрал, че ако се готви на газова фурна от пропан бутан има вероянтост за специфичен мирис, но ако е на метан всичко си е ок?

  12. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #10

    Re: Газова фурна - отзиви?

    Според мен - не.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    12
    #11

    Re: Газова фурна - отзиви?

    Цитат Първоначално публикувано от Gerald
    Благодаря на всички :Super:
    Правилно ли съм разбрал, че ако се готви на газова фурна от пропан бутан има вероянтост за специфичен мирис, но ако е на метан всичко си е ок?
    Пропан-бутанът е продукт от преработката на нефта, в който се съдържа доста сяра. Природният газ е 98% метан- CH4 и е без цвят и мирис. Преди подаването му към битови потребители се одорира, така че при евентуално изтичане да бъде усетен. Одорантът е специфичен и е същият, който се ползва по света. След изгаряне на газа няма никаква остатъчна миризма. Щом на запад готвят така нищо не ни пречи и на нас.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #12

    Re: Газова фурна - отзиви?

    Цитат Първоначално публикувано от DJ_Kranjar_KAT_UBB
    Пропан-бутанът е продукт от преработката на нефта, в който се съдържа доста сяра. Природният газ е 98% метан- CH4 и е без цвят и мирис. Преди подаването му към битови потребители се одорира, така че при евентуално изтичане да бъде усетен. Одорантът е специфичен и е същият, който се ползва по света. След изгаряне на газа няма никаква остатъчна миризма. Щом на запад готвят така нищо не ни пречи и на нас.
    :Super:
    Така е!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    40
    #13

    Re: Газова фурна - отзиви?

    Цитат Първоначално публикувано от DJ_Kranjar_KAT_UBB
    Пропан-бутанът е продукт от преработката на нефта, в който се съдържа доста сяра. Природният газ е 98% метан- CH4* и е без цвят и мирис. Преди подаването му към битови потребители се одорира, така че при евентуално изтичане да бъде усетен. Одорантът е специфичен и е същият, който се ползва по света. След изгаряне на газа няма никаква остатъчна миризма. Щом на запад готвят така нищо не ни пречи и на нас.
    Чудесно професионално издържано обяснение.

  17. Novice
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    4
    #14

    Re: Газова фурна - отзиви?

    Цитат Първоначално публикувано от ceco7
    Аз съм готвила на котлони и фурна на газ( в друга страна) .Няма никакви проблеми за контролирането на температурата както за фурната така и за котлоните.Правила съм козунаци и погачи получават се същите както в....................
    абе то и аз съм виждал в други страни фурни на газ, но бяха с продълговата горелка, която си гореше под решетката за тавата, в която печеш. Та хич не ми стана ясно как, след като няма реотан или каквото там отгоре, една погача или питка може да се запече с онази хууубава коричка, която доста от нас така обичат.
    Да не би, мисля си, за да се получи резултат подобен на електрическите фурни, не се слага нещо от сорта на фолио??

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 12-11-13, 20:52
  2. Фурна Бош - нов заден панел или нова фурна?!
    От tikettiket във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 21-07-13, 09:34
  3. Halogen oven (халогенна фурна) -- мнения и отзиви
    От mitko414 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 21
    Последно: 05-03-12, 20:34
  4. Газова фурна Indesit гасне
    От Pesho13 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-11, 11:14
  5. Газова уредба
    От pavelkv във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 06-11-09, 17:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе