Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Halogen oven (халогенна фурна) -- мнения и отзиви

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    141
    #1

    Halogen oven (халогенна фурна) -- мнения и отзиви

    Здравейте,
    Имате ли преки впечатления от този тип фурни?
    Признавам си, видях ги за пръв път по TV и предизвикаха интерес у мен, ама нещо много не им вярвам на тези от телешоп и затова ми се иска да "чуя" и вашите мнения.
    Благодаря.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #2

    Re:Halogen oven (халогенна фурна) -- мнения и отзиви

    Май няма еднозначни мнения
    А разликата в цената с тази тук: http://www.topshop.bg/turbo_oven-78055-p.html е впечатляваща

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re:Halogen oven (халогенна фурна) -- мнения и отзиви

    Абе аз си взех фурна за вграждане мидеа с конвекция. За какъв *** ще дам същита пари за пластмасова играчка начена фурна. Не всичко може да се готви на халогенен нагревател и вентилатор. По добрия вариант е само загряване с топъл въздух, както са професионалните конвекторни фурни(конвектомати). Вярно е, че този по този начин се скъсява времето а готвенне, но не три пъти. Все пак трябва време за да протекът съответните химични реакции при печенето.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    141
    #4

    Re:Halogen oven (халогенна фурна) -- мнения и отзиви

    Благодаря Ви за отговорите и особено на Danri за ценните връзки.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #5

    Re:Halogen oven (халогенна фурна) -- мнения и отзиви

    За нищо, а ако се решиш да вземеш, надявам се да напишеш мнения ! На мен все още ми е интересна темата, особено след новата цена. Аз също имам в къщи отдавна конвекционална фурна, но тя си е голяма, а за нещо по-дребно ми се струва, че са интересни този тип уреди (какво да се прави - консуматорско общество).

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    141
    #6

    Re:Halogen oven (халогенна фурна) -- мнения и отзиви

    Причините този тип фурни да предизвикат интерес у мен са малкият им размер (мобилни) и приготвянето на по-малки количества храна. Отказах се от халогенните, сега са на дневен ред т. нар. минифурни -- притежават по-горе изброените качества и са на същата цена. Даже се намират и с вентилатори.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #7

    Re:Halogen oven (халогенна фурна) -- мнения и отзиви

    Аз пък помислих, че си новатор, готов да експериментира с нови технологии - май ще се опитам сам да разбера има ли ефект от по-нов начин за готвене....ама жената е един скептик (като повечето ни)

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re:Halogen oven (халогенна фурна) -- мнения и отзиви

    Цитат Първоначално публикувано от mitko414
    Причините този тип фурни да предизвикат интерес у мен са малкият им размер (мобилни) и приготвянето на по-малки количества храна. Отказах се от халогенните, сега са на дневен ред т. нар. минифурни -- притежават по-горе изброените качества и са на същата цена. Даже се намират и с вентилатори. Тук ги обсъждат и пишещите там наистина разбират от готвене .
    Наличието на вентилато не означава, че има загряване с топъл въздух. Правете разлика. Точно тези мини фурни са много зле. Лоша изолация и и нямат кръгъл нагревател около вентилатора. Много от фурните имат вентилатори, някои даже и два, но не всички фурни имат въможност да работя само с топъл въздух. Има доста скъпи фурни, които няма тази функция. Затова се и рекламират тези пластмасови играчки, които не могат да се нарекът фурни.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    277
    #9

    Re:Halogen oven (халогенна фурна) -- мнения и отзиви

    За съжаление и тук никой не се намеси като притежател (както и в много други теми), едва ли са съвсем играчки, щом във форума бг-мамма повечето мнения са положителни - явно е въпрос на вкус приготвената по този начин храна дали се харесва. Иначе за Нова година и да имах такава халогенна печка, ще си ползвам старата традиционна скара и вентилаторната (за горещ въздух) фурна Весело изкарване на празника!

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    8
    #10

    Re:Halogen oven (халогенна фурна) -- мнения и отзиви

    Здравейте,
    Имам такава печка, в началото дори като я взимахме бях мнооого скептично настроен точно защото е от ТВ реклама, НО това наистина върши по-голяма част от това което е описано - пече бързо, пече замразена пилешка пържола може да я хвърлиш директно вътре и пак става. Принципно аз на нея съм готвил само местни ястия - свинско, пилешко, риба. Манджи и други неща никога не съм. Относно почистването има някаква функция сипваш вода вътре пускаш я тя греее, вентилатора върти и всички запечени глуспости по нея падат.
    Ако има нещо друго питай.

    Поздрави.

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1
    #11

    Re:Halogen oven (халогенна фурна) -- мнения и отзиви



    Здравейте!Страхотна фурна-Халоген оувън.Моята е от Англия-11 литра.Всичко готви-пълнени чушки,мусака,пържени картофки,пиле,???,зеле,сандвичи,кекс,щрудел и мн.други неща.Направо се родих с нея.Страхотен уред-махнах микровълновата-с Оувън дори си правя кафе,топля ядене и т.н.Ако ви интересува нещо питайте.Ако мога ще ви отговоря.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #12

    Re:Halogen oven (халогенна фурна) -- мнения и отзиви

    iovelin.
    Разбирам, че тази фурна те е впечатлила и желаеш да споделиш позитивните си впечатления.
    Но предполагам, че удоволствието би било по-пълно ако диалога бъде на кирилица.
    Все пак такива са правилата в нашият форум.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    26
    #13

    Re:Halogen oven (халогенна фурна) -- мнения и отзиви

    аз имам от август такава фурна,бях много доволна докато преди 2 седмици не видях,че ми се спука стъклената купа.Не мога да проумея как е станало,много съм внимателна при използването й.И сега какво да правя?сигурно няма гаранция за нея?

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #14

    Re:Halogen oven (халогенна фурна) -- мнения и отзиви

    Ами кофти стъкло. От температурата се е счупило.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    26
    #15

    Re:Halogen oven (халогенна фурна) -- мнения и отзиви

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Ами кофти стъко. От температурата се е счупило.
    да не се надявам,че ще ми дадат ново?да си купувам направо,нали?само,че сега малко ме притеснява,какво ли ще е новото,струва 25 лева,ако трябва на всеки 3 месеца да си купувам стъклената купа...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Универсално дистанционно/ Faq, мнения отзиви и препоръки
    От kod във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 226
    Последно: 03-02-17, 17:54
  2. CANON S90. Мнения и отзиви
    От DSR1972 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 0
    Последно: 23-12-09, 17:22
  3. NIKON D90. Мнения и отзиви.
    От DSR1972 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 05-10-09, 23:26
  4. Газова фурна - отзиви?
    От Gerald във форум Бяла техника
    Отговори: 13
    Последно: 30-03-06, 17:54
  5. Мнения и отзиви за концерта на Black Sabbath
    От boishin във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 24-06-05, 11:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе