Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е готварската ви печка ?

Гласували
286. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    40 13.99%
  • Amica

    9 3.15%
  • Beko

    18 6.29%
  • Bosch

    19 6.64%
  • Candy

    1 0.35%
  • Crown

    4 1.40%
  • Diplomat

    3 1.05%
  • Eldom

    8 2.80%
  • Electrolux

    36 12.59%
  • Fagor

    6 2.10%
  • Finlux

    1 0.35%
  • Gorenje

    76 26.57%
  • Hotpoint-Ariston

    9 3.15%
  • Indesit

    14 4.90%
  • KTN

    0 0%
  • Neo

    4 1.40%
  • Zanussi

    5 1.75%
  • Други

    33 11.54%
Страница 64 от 65 ПърваПърва ... 145462636465 ПоследноПоследно
Резултати от 946 до 960 от общо 963
Like Tree96Одобрявам

Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    52
    #946

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Здравейте, някой да може да помогне с впечатления за това Беко. https://www.technopolis.bg/bg/Elektr...0-GAS/p/700619

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #947

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от getsata73 Виж публикацията
    Здравейте, някой да може да помогне с впечатления за това Беко. https://www.technopolis.bg/bg/Elektr...0-GAS/p/700619
    Не бих препоръчал тази марка.Ако имате възможност за по-голям бюджет погледнете тази.https://www.technopolis.bg/bg/Elektr...481BM/p/708071

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #948

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Здравейте,
    Търся бюджетна свободно стояща печка за село с ширина 60см. Понеже електрическото напрежение на село варира в много големи граници си мисля, че трябва да търся вариант без е електроника, да е с механично управление.
    Ако някой може да ме насочи към модел или поне марка, ще съм благодарен.
    Втора употреба също е вариант. Преди няколко месеца обиколих магазините за втора употреба и честно казана се умотах още повече.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #949

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Не е зле да потърсиш и някакъв разклонител със защита. Иначе почти всички печки с нормални котлони (плочи) мисля, че нямат електроника, а обикновени копчета. Преди 5-6г взехме една Горение. Основен критерий за избора беше отварянето на фурната - масово имат мощни пружини и се иска грубо дърпане, а тая беше по-нормална. Минусът е, че вентилаторът на фурната взе да прави вибрации от време на време, но сигурно е въпрос на късмет каква бройка целиш. Върховите марки отдавна не правят печки с обикновени котлони.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #950

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Търси най-евтиното, което ти върши работа. Не робувай на марки, затова за което ти трябва марката е без значение. Задължително обаче иди ВИЖ и ПИПНИ! Всичко е направено ремонтно непригодно. Казвам го от личен опит. Тенекията е от капачки за буркани (теста с пръста, всяка повърхност се огъва от воле). При някои изработката е на границата на разумното (опасни са, огледай ключовете). Миналата година хвърлих едно горение след 10 год. експлоатация, причината дупка във фурната и от там долен нагревател става консуматив. Смяната е невъзможна, просто не е проектирана да се пипа долен нагревател. За да го смениш изкорубваш половината вата, след две смени, виждаш, че всичко е в ръжда и нямал смисъл повече да се мъчиш. Купих отново горение, отново най-простото, с плочи, без нагревател и без вентилатор. Още по опоскана е, дори няма ламарина под печката. Като се готви конденза от фурната директно на плочките, но нали трябва да е еФтино . Имай в предвид, че идват с баластни блокчета и инструкция да я вържеш за стената, защото се вдигат с една ръка, толкова за изработката, сам си прецЕняй.
    Защо купувам горение, защото има части за тях, отиваш на Пиротска или "Бейрут" (ако си от София) и си готов.
    Преди тези две недоразумения имах трето горение, от времето на соца, няма място за сравнение, тегло, изработка, но сега такова е времето.
    Относно разклонител, НИКОГА готварска печка НЕ се свързва посредством разклонител и дори щепсел! За целта се ползва т.нар. твърда връзка и многожилен кабел 3*2,5 мм2.
    Gena_bs одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #951

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    Търси най-евтиното, което ти върши работа... Относно разклонител, НИКОГА готварска печка НЕ се свързва посредством разклонител и дори щепсел! За целта се ползва т.нар. твърда връзка и многожилен кабел 3*2,5 мм2.
    За разклонителя имах предвид някаква защита срещу високо напрежение. Дай предложение в тая посока. А за най-евтиното не съм много съгласен - винаги евтиното се разбира защо е такова след известно време. Все пак ти може да се занимаваш с ремонт на печки и постоянно да разглобяваш и разглеждаш, но доста други хора или не могат или не искат да се занимават в такава посока. Затова е по-добре да платиш повече, ако ще и двойно, но ел. уредът да работи без да се пипа 10 години, а не с вечна гаранция и ходене 5 пъти до сервизи, пренасяне, разместване, оставяне и чакане, обяснения какво няма в момента и "ела другата седмица" казано по няколко пъти.

  8.  
     
  9. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    503
    #952

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    https://sono.bg/index.php?route=product/catalog
    Ето разклонитела със защита.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #953

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от frick Виж публикацията
    https://sono.bg/index.php?route=product/catalog
    Ето разклонитела със защита.
    "Не е подходящ за включване на готварски печки, бойлери, ютии..." 3 x 1.5мм вместо 2.5мм

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #954

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Искам котлоните да са керамични.
    Майка ми е бесна готвачка, постоянно виси на печката и прави нещо. Натоварването ще е много.
    Малките печки на елдом с добро качество ли са, защото може да и измислим поставка

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    668
    #955

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Преди седмица взех на майка елдомска ,която замени Раховец.Доволна е,фурната е голяма и пече равномерно.Тежи 25 кг,докато еквивалентите наполовина.Скъпа е според мен.

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #956

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Искам котлоните да са керамични.
    Щом са керамични, вероятно ще има електроника за изгаряне.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #957

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от i486 Виж публикацията
    За разклонителя имах предвид някаква защита срещу високо напрежение. Дай предложение в тая посока. А за най-евтиното не съм много съгласен - винаги евтиното се разбира защо е такова след известно време. Все пак ти може да се занимаваш с ремонт на печки и постоянно да разглобяваш и разглеждаш, но доста други хора или не могат или не искат да се занимават в такава посока. Затова е по-добре да платиш повече, ако ще и двойно, но ел. уредът да работи без да се пипа 10 години, а не с вечна гаранция и ходене 5 пъти до сервизи, пренасяне, разместване, оставяне и чакане, обяснения какво няма в момента и "ела другата седмица" казано по няколко пъти.
    Не ремонтирам печки, не ми е професия, от зор е
    Защита за печка няма, при тази мощност... Човека иска максимално просто решение за село, затова му предложих с чугунени плочи, без перки и без светлинки. Виждам, че сега иска керамика, тогава остава вариант с керамика и механични ключове. Какво да избере, решава той и портмонето му.

  16. Member Аватара на Dedo1975
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    601
    #958

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Какво да вземеш - това не знам, но знам какво да НЕ вземеш. Аз преди три години се нахендрих с HANSA FCCW694993 за около 6-700лв. и съм разочарован. Пишеше че фурната е 60см, но вътре не влизат тави, които на старата печка (също 60см.) си влизат без проблем. И до ден днешен не знам как и какво точно мерят. Освен това миналата седмица се наложи да ми сменят терморегулатор за фурната с/щу 115лв.

    Моят съвет - избягвай тази марка. Успех и весели празници

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    309
    #959

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Искам котлоните да са керамични.
    Майка ми е бесна готвачка, постоянно виси на печката и прави нещо. Натоварването ще е много.
    Малките печки на елдом с добро качество ли са, защото може да и измислим поставка
    за село купихме ВЕКО с керамични плочи и вентилатор на фурната. при нас също има чести прекъсвания на електрозахранването, но засега няма поражения по печката.

  18. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #960

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Dedo1975 Виж публикацията
    Какво да вземеш - това не знам, но знам какво да НЕ вземеш. Аз преди три години се нахендрих с HANSA FCCW694993 за около 6-700лв. и съм разочарован. Пишеше че фурната е 60см, но вътре не влизат тави, които на старата печка (също 60см.) си влизат без проблем. И до ден днешен не знам как и какво точно мерят. Освен това миналата седмица се наложи да ми сменят терморегулатор за фурната с/щу 115лв.

    Моят съвет - избягвай тази марка. Успех и весели празници
    60 см е габаритен размер на ширина за целия уред, който за съжаление няма корелация с ширината на фурната. За последната е важно да се гледат литрите, което е някакъв ориентир. Най-доброто, което можете да сторите е да измерите с рулетка тавите, които ползвате, след което на място в магазина отваряте и измервате ширината на фурната. Може да погледнете и сайтовете на производителите, повечето си дават размерите на фурните (виж ръководството за експлоатация). Вече при нонейма само рулетката е решението.
    Една от причината да купувам горение е, че са с най-големите фурни. Вече две 50 см купувам и фурните им са съпоставими с 60 см модели на други фирми.
    Колкото до цените на резервните части, има сайтове, "Пиротска" и разбира се "Бейрут".
    Готварската печка (особено тези без керамики и лампички) са нискотехнологичен продукт, всеки би могъл да си ги ремонтира, не се изискват специфични умения.
    kokovox одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Strong / FAQ - на първа страница, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 21
    Последно: 19-03-24, 11:10
  2. LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 192
    Последно: 15-01-15, 09:36
  3. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  4. Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2567
    Последно: 07-12-10, 14:16
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе