Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26

Как нормално работи съдомиялната машина?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #16

    Re: Как нормално работи съдомиялната машина?

    Да използвам темата за да не пускам нова.
    Търся инструкция за експлоатация на миялна машина Gorenje модел GVI 682 S1, вградена, на български или руски език.
    Ако някой има такава и има впечатления от работата и особеностите и да сподели.
    Благодаря предварително!

    //edit 27.04.06
    Описанието е намерено!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    40
    #17

    Re: Как нормално работи съдомиялната машина?

    Здравейте! Отдавна чета тук, но току що се регистрирах!
    Вдигам тази стара тема за да не пускам нова!
    Имам съдомиялна Мидея малка за 4 комплекта на 2.5 години. Добре си мие, доволна съм, до момента не е давала проблеми. Модела е с прозорче и електронен програматор.
    Тъй като не успяхме да я включим в канала, водата от нея се излива в една кофа.
    Поради това забелязвам, че от време на време количеството на изхвърлената вода варира с по няколко литра повече или по-малко.
    Ако някой от Вас е компетентен, моля да ми отговори нормално ли е това или е индикация за някакъв проблем.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #18

    Re: Как нормално работи съдомиялната машина?

    Проблем е! Маркуча за мръсната вода трябва първоначално да се издига над нивото на водата в машината и после да се спуска към кофата. В противен случай когато машината се пълни с чиста вода част от нея изтича под действието на гравитацията в кофата. Така и кофата може да прелее и да направи поразия.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #19

    Re: Как нормално работи съдомиялната машина?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Проблем е! Маркуча за мръсната вода трябва първоначално да се издига над нивото на водата в машината и после да се спуска към кофата. В противен случай когато машината се пълни с чиста вода част от нея изтича под действието на гравитацията в кофата. Така и кофата може да прелее и да направи поразия.
    А също така, след измиване ТРЯБВА да остава малко вода във филтъра на водната помпа - затова също се повдига маркуча.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    40
    #20

    Re: Как нормално работи съдомиялната машина?

    Благодаря на Lupus и echo.
    Да, винаги остава вода в отделението под филтъра.
    При започване на миене машината започва задължително с изхвърляне на малко вода - явно тази която е под филтъра - това го пише в книжката и точно това се случва.
    Маркуча не прави извивка както при пералнята, но не пише в инструкцията че е необходимо и не изтича самоволно водата от гравитацията.
    Единствено само ме учуди както вече написах, че от време на време - на 2-3 месеца веднъж мие с по-малко вода, и това го видях понеже водата я събирам в кофа, иначе ако беше в канала нямаше да знам.
    При следваш ремонт на кухнята ще помоля майстора да разшири дупката в която се излива пералнята и там ще промуша и маркуча на съдомиялната.
    Иначе съм страшно доволна от машината /Midea W5D/ с изцяло инокс интериор и електронен програматор, не само че мие перфектно и ми спестява труд, но и вода пести.
    Количеството съдове които тя измива с 10 литра аз бих измила сигирно с 50. И наистина като наблюдавам показанията на водомера от 2 години насам си има огромна разлика.
    Благодаря за отговорите и все пак ако някой знае нещо подобно нека ми сподели!

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #21

    Re: Как нормално работи съдомиялната машина?

    Проблема може да е в нивомера. Да е почнал да изключва по-рано.

  8.  
     
  9. PVV
    PVV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    103
    #22

    Re: Как нормално работи съдомиялната машина?

    Имам един въпрос идано да не ме мземете за майтап , но за първи път пуснах вчера миялната машина и имам няколко въпроса . Когато се ползват таблетки , необходимо ли е да се слага сол и препарат за изплакване или само таблетката. По какво да разбера кога е свършила солта и кога препарата за изплакване? И накрая кое е по -добре -таблетките или праха за съдомиялни?

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #23

    Re: Как нормално работи съдомиялната машина?

    Моя 7 годишен опит от ползване на две съдомиялни показа, че нито табпетките, нито праха са добро решение. Най-добри са геловете и течните препарати. Сол за омекотяване на водата се слага само ако водата е твърда. От препаратите за блясък има смисъл, ако дълго държиш чашите на гостите си празни, за да се заглеждат в петънцата по тях...

  11. PVV
    PVV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    103
    #24

    Re: Как нормално работи съдомиялната машина?

    Като свърша таблетките които бяха в съдомиялната при покупката ще пробвам гела. Ама ми се струва ,че съдомиялната на два крака върши повече работа, само дето ми излиза по скъпо и по-гръмогласно. javascript:void(0);

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1
    #25

    Re: Как нормално работи съдомиялната машина?

    Тук чета, че някой от потребителите има съдомиялня Мидея, моята е модел WP5G, всъщност този модел ми пасна на размер, тъй като съпругът ми я вкара в едно старо шкафче (искам да кажа, че шкафовете ми са стари - тип СКШ или там как беше, сложихме само отгоре плоскости, а ползваме старите основи) под мивката и все едно имам вградена съдомиялна. Естествено изпълни условията за монтаж и много сполучливо върза на един кран и пералнята и съдомиялната, че и чешмата за мивката, а изхода е направо в мивката. Наистина много съм доволна, сутрин преди да изляза за работа я пускам и вечер съдовете от две, че понякога и три хранения са си чистички, идеално и време пестя и не е толкова чак харча на вода и препарати. Имам обаче въпрос - с какво миете - с течни препарати или с таблетки? На моята мешина - на вратата от вътрешната страна има отделение за измиващ и подсушаващ препарат. На мен ми е удобно повече с таблетките и осовено съм си харесала Apta - една таблетка, че понякога я разделям, когато са чисти съдовете и карам на Normal, което е на 78оС и 66 минути. Започвам да се чудя, дали да не пробвам с нещо течно, тъй като не винаги са изсушени добре. Така че, ако споделите опит в сушенето ще ми е от полза.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    56
    #26

    Re:Как нормално работи съдомиялната машина?

    Здравейте колеги, от скоро съм собственик на миялна машина АЕГ-е. Не съм запознат много, защото до момента не съм притежавал.
    Купих сол това онова, както си трябва на калгон таблетките ок... До тук добре. Идеално си мие страхотно е. Разбирам, че съм сгрешил със сол-та повече няма да си купуваме.

    Но имам Въпрос:
    Прави ми впечетление, че когато е изключена машината почва да изпомпва все едно вода не е включена само в ел. инсталацията, но е изключена с бутона офф. Нормално ли е сама да се включва без да индикира това и все едно вода да изпомпва има ли сте такива проблеми?
    В ръководството нищо не пише, относно подобен проблем....

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 26-12-14, 18:05
  2. Samsung AQ18 не работи нормално
    От thebest във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 11
    Последно: 14-07-12, 14:46
  3. Конвенционална ''12''-ка работи ли нормално при -10 градуса???
    От Хехо във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 14
    Последно: 04-02-11, 11:01
  4. Fujitsu не работи нормално
    От Тони_2 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 29-12-10, 20:04
  5. Voltel 12-ка DC инвертор - работи нормално само 30 минути
    От audiobg във форум Други марки климатици
    Отговори: 9
    Последно: 26-08-10, 14:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе