Резултати от 1 до 5 от общо 5

Временно съхранение на бойлер - правила

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #1

    Временно съхранение на бойлер - правила

    Преди време ми помогнахте за избор на вертикален/хоризонтален бойлер - с аргументи!
    Ето - сега търсих, но не намирам тема за съхранение на бойлер за година - две.
    Какви мерки да се вземат, че след това да нямаме проблеми.
    (временно се местя на място с бойлер, а моят си е с 5 години гаранция - не искам да хване ръжда....)
    Ако е обсъждано - извинете , ако не е - благодаря ви за вниманието.
    // до месец ще ми е нужен съвет - не е спешно...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #2

    Re: Временно съхранение на бойлер - правила

    Wise,щoм не си намерил подходяща тема значи няма друг такъв маниак като тебе ! Теоретично най-добрият вариант е бойлера да се съхранява пълен до горе с вода и затапен за да не се окислява(обърнат с изводите нагоре). Честно казано не съм сигурен аз дали бих изпълнил тази процедура,макар че не е трудна. Правилното съхранение обаче не удължава гаранцията ,нали знаеш!

  4. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #3

    Re: Временно съхранение на бойлер - правила

    Не съм маниак - бойлерчето ми си работи и аз съм доволен. Купих го с 5 години гаранция.
    (може да е само за водосъдържателя). Така, или иначе - местя се на квартира, а там си има бойлер.
    Това ще трае година - максимум 2. Ясно, че гаранцията - Франция. Ама как да консервирам бойлерчето??
    как да го напълня - ей-така с вода? Няма да стане. На сухо ще ръждяса ли???? - това май е дилемата!

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re: Временно съхранение на бойлер - правила

    Това година-две, ще стане поне три, ако не и повече. Така че, продавай и после нов.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #5

    Re: Временно съхранение на бойлер - правила

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    ... Ама как да консервирам бойлерчето??
    как да го напълня - ей-така с вода? Няма да стане. На сухо ще ръждяса ли???? - това май е дилемата!
    Няма как да го изпразниш напълно, без да го разглобиш, а тогава отпада гаранцията ! При качествено покритие на водосъдържателя не би трябвало да има проблеми, дори и с остатъчна вода в него. А иначе можеш да го напълниш, като нанижеш маркуч на извода за топлата вода и пълниш докато излезе през извода за студената. След това го затапваш и си готов! А най-лесно е да послушаш Lupus -да го продадеш, а щерката като се върне от Щатите ще ти купи нов !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 25-07-14, 12:54
  2. Отговори: 5
    Последно: 24-11-13, 10:20
  3. Съхранение на кафемашина
    От bronc във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 1
    Последно: 06-05-12, 10:49
  4. Въпрос за съхранение на записи от камера
    От marcam във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 6
    Последно: 23-03-09, 19:09
  5. ПРАВИЛА
    От IvO™ във форум Логически задачи
    Отговори: 0
    Последно: 29-07-05, 00:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе