Резултати от 1 до 7 от общо 7

Въпрос за съхранение на записи от камера

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    81
    #1

    Въпрос за съхранение на записи от камера


    Бих искал , ако има желаещи, сред запознати с въпроса, понеже е и спорен доколкото съм чел и коментирал, на какъв вид носители е добре да се съхраняват направени клипове, снимки и филмчета от фото и видеокамри, за да има някаква прилична гаранция за оставането има след години. Хард Дискове - външни, вътрешни, Дискове или... ?! Освен съхранението на лентов носител при mini DV, което правят някои вкл и аз. Но цифровите - ???

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    134
    #2

    Re:Въпрос за съхранение на записи от камера

    Минимум 2 копия на различни носители - аз използвам външни хардове и ДВД-та, отделно пазя и мини-ДВ касетките, те и S-VHS-C касетките още стоят...

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:Въпрос за съхранение на записи от камера

    по-сигурен носител от харддиск няма

    теоретично двд-тата би трябвало да издържат десетки години, но всеки се е парил, така че дори пред тройно копие на ДВД бих предпочел двойно на 2 харда . а дали вътрешни или външни - те са едни и същи

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    81
    #4

    Re:Въпрос за съхранение на записи от камера


    Значи се споделя и четеното досега по нета от мен, че е добре да е двойно подсигурено. Освен на лентовия /аналогов и цифров/ носител, да е на двд-та, и един хард. Аз мисля да си взема един външен /въпреки че е по скъп / и да служи само за съхранение. Обаче като го споделя в някой магаз. за компют. компоненти - казват не е сигурно може да се повреди и той. То няма сигурно нищо в живота, но мисля, че ако се съхранява и работи само когато се сваля нещо, риска е минимален. Дали съм прав за това или греша ?!? То това е малко за раздел - хардуер, ама все пак...

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re:Въпрос за съхранение на записи от камера

    че си прав - прав си

    все пак не забравяй следното - проявата на дефект става при използване, така че специално купеният нов хард следва да бъде подложен на зверска употреба/тестове закратко, за да може ако ще се разваля, да се развали овреме, а не след 3-4 години да каже "уупс, май съм надран на външната третина"

    е, то най-сигурно е да си издялкаш лика в гранит и да го заровиш дълбоко в най-сухия пясък на сахара, ама не е мнго практично.
    да не поглеждаме пък и цинично на проблема, задавайки въпроса "абе аз кога за последно гледах снимките от оная екскурзия до мароко преди 6 години?"

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    134
    #6

    Re:Въпрос за съхранение на записи от камера

    До сега съм купувал само комбинация кутия + "прост" хард - излизаше по-евтино, като преди покупка отделям време за такива места: http://forum.ixbt.com/?id=11 Наистина няма нищо вечно, затова се подсигурявам двойно, че и тройно - касетките си стоят... Имам 2 външни харда, които ползвам единствено за архив и бекъп - не стоят постоянно вкл. към комп., а само при нужда - спестяваш от скъпа дизайнерска кутия с малки размери или перфектно охлаждане...

    ДВД-та пиша най-често по 3 бр. /Вербатим/- 1 за мен и 2 за бабите и дядовците - най-често снимам децата все пак...
    Снимките ги архивирам по същата система. Държа ги /както и видеото/ и на някоя оборотна флашка /освен на подложките.../, ако още не са прехвърлени и на външен хард - поне в момента евтини обемни флашки бол... Отделно стария комп. го ползвам предимно за такива нужди /снимки и дом. видео/, като при последния ъпгрейд /освен подходяща за HD видеокарта/ събрах райд от 2 640-ки - за сега имам място...

    Все още не съм навлязъл в ерата на HD домашното видео - за сега само позаглеждам камерите и толкова, след година и те, и съответните "писачки" и подложки /пък и битовите плеъри.../ ще са на съвсем други цени, както и цената на едно домашно мрежово хранилище с 4 харда по 2 Тб - примерно...

    П.П. Скоро четох някакви прогнози кога SSD и HDD ще се изравнят по съотношение цена/обем, при мн. по-висока бързина и надеждност в полза на SSD. Естествено - коментираха и по-ниската ел. консумация и т.н. За сега си вземи една кутия и нещо от сорта на WD Green power 1Tb /примерно.../, изтествай го в началото - както писа FearMe, виж SMART-а за нещо подозрително и после си го ползвай за архивиране. Отделно - записвай /бавно!/ и на качествени подложки, пък след година-две - я камилата, я - камиларя /в Мароко /, я - BR писачка и SSD мрежово хранилище - каквото дойде...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    81
    #7

    Re:Въпрос за съхранение на записи от камера


    Много съм ви благодарен за споделеното, ще имам в предвид всичко казано , и ако нещо не ми е ясно ще питам още

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съхранение на кафемашина
    От bronc във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 1
    Последно: 06-05-12, 10:49
  2. [HELP] Въпрос - IP КАМЕРА
    От ophelis във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 04-03-11, 09:34
  3. Как се прехвърлят набор от записи .
    От midjis във форум Програмиране
    Отговори: 3
    Последно: 06-12-06, 00:46
  4. Търся файлове с 5+1 записи
    От Bibi във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 6
    Последно: 21-08-05, 15:58
  5. Въпрос за камера
    От zizu във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 16-12-04, 16:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе