Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

Сушилня в гардероб

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    2
    #1

    Сушилня в гардероб

    Здравейте, бих искала да попитам дали мога да поставя сушилня кондензационен тип в гардероб като гардеробът няма да е изцяло затворен, а предната му врата ще е като решетка, за да може да циркулира въздуха. Благодаря предварително!
    P.S. Сушилнята няма да е за вграждане, а съвсем обикновена. Аз така или иначе погледнах в два сайта и не видях да има сушилни за вграждане.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    33
    #2

    Re:Сушилня в гардероб

    И аз имам същия въпрос. Мисля да сложа сушилня в шкаф на балкона (неостъклен). Някой има ли опит в подобно нещо и дали ще имам някакви проблеми.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #3

    Re:Сушилня в гардероб

    Колеги моята е в килера. Кондензна е. Този тип машини иска свободен достъп на въздух. При мен дърпа от зад и изхвърля топъл въздух отпред. Може да работи само на отворена врата на килера, като съм я вдигнал на един плот който е разпробит в задния си край. Така не ми се меси входящия и изходящия въздух, защото се движат на различни нива. Тези машини ако не им се осигури свободно пространство около тях или ако не се подвежда въздуха в тясното, така че изходещият да не постъпва на входа, не работят ефективно и им се бунтува електрониката. Това ми се случи, когато забравих вратата на килера затворена. Просто се излъчва много топлина.
    ПП Това със поставянето на балкона ме притеснява, защото зимно време може да замръзне резервоара с кондензираната вода, а ако е с горен такъв и може да замръзне и помпичката която качва водата нагоре.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    33
    #4

    Re:Сушилня в гардероб

    Благодаря за отговора, много е полезен. Не се бях замислял зимата за конденза и замръзването.

  6. NPA
    NPA е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    1
    #5

    Re:Сушилня в гардероб

    здравейте,
    понеже чета че и мъже отговарят та имам следните въпроси:

    info: купих си сушилня, кондензационен тип..
    мъжа ми иска да я сложа на балкона (неостъклен)...
    чета че не е удачно (минусувите температури могат да
    напукат резервоара, маркучи, помпички..)
    ...в къщи нямам място..освен върху пералнята.

    за целта се налага бързо и без знанието на съпруга ми
    да поръчам да ми направят шкаф
    въпроси: има ли според вас конкретни изисквания?
    написали сте че трябва разстояние, решетки..
    от всички страни ли трябва да циркулира
    въздуха според вас? примерно ако остявя по 5 см около
    уреда ок ли ще е? от зад няма да слагам гръб на шкафа,
    от пред ще е монтирана вратичка за да скрие уреда като
    не се ползва а от страни решетки.
    ще свърши ли работа? и кое да е долу - пералнята
    че има вибрации, нали? самото помешения е голямо
    (не е килер, както пише колегата) но шкафа би ли
    оказал влияние на уреда?

    другата седмица ще ми я докарат...в паника съм!!!
    и без това беше страхотен спор за електроуреда,
    и сега ако не намеря място
    мъжа ми ще ме

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re:Сушилня в гардероб

    задължително трябва да не е плътно около уреда, защото се отделя и топлина, и влага

    не трябва да е в затворен шкаф в никакъв случай
    ако е на по-просторно място като остъклен балкон, тогава 5см са ... да речем достатъчни, но в килер минимум вратата на килера трябва да е отворена, както е писал zz_ztefanov

    не знам дали си виждала сушилня, но тя също има вибрации, така че забрави да е под/над пералнята, освен ако няма да е на някаква самостоятелна конструкция, която да няма контакт с другия уред.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #7

    Re:Сушилня в гардероб

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe


    не знам дали си виждала сушилня, но тя също има вибрации, така че забрави да е под/над пералнята, освен ако няма да е на някаква самостоятелна конструкция, която да няма контакт с другия уред.
    Миналата седмица при един клиент видях сушилня върху пералня, без никакъв плот помежду им, както съм виждал на много други места. Много се изумих и го поразпитах. Нямало проблем, вече няколко години така. Били някакви швейцарски, взел ги втора ръка. Марката не я запомних, но със сигурност нямаше нищо помежду им.

    Зачетох се в раздела, защото се замислих след време да си вземем пералня със сушилня в едно. Знам, че е хубаво за всяка нужда отделен уред, но така ще спестя място. Има ли някакви недостатъци, ако се вземе подобен уред 2в1?

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #8

    Re:Сушилня в гардероб

    Основния недостатък на комбинираните е че капацитета на сушене е 1/2 от този за пране. Другото е, че дрехите излизат по намачкани от колкото в обикновената сушилня. При често ползване на сушилнята се повреждат по често от отделните уреди.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Re:Сушилня в гардероб

    ops5, предполагам, че говориш за някаква по-малка сушилня, защото моята е с големината на нормална пералня и определено не мога да си я представя кацнала отгоре на пералнята

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #10

    Re:Сушилня в гардероб

    Обаче заема по-малко място и може без твоя намеса,на нощна тарифа,да врътне сушене след прането.Освен по-малкото кг(не е 1/2,ама сложиш ли повечко на авто и ги искаш по-сухи,ще чакаш до вдругиден),по-дълго сушене,пече семеринга на оста и се създават проблеми, т е не е за всекидневна употреба,а е доста скъпа,почти да си вземеш двата уреда.При мен няма проблеми,ама е ползвана малко и се ползва рядко зимата,та и да не бе със сушене-се тая.
    И аз съм ги виждал сложени отгоре-нямат дерт; голяма,не кат микровълнова.

  13. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #11

    Re:Сушилня в гардероб

    На един познат са му някакъв вид комплект сушилнята и пералнята и са точно една върху друга с еднакви размери са. Той каза че са специално така произведени да работят.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #12

    Re:Сушилня в гардероб

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    ops5, предполагам, че говориш за някаква по-малка сушилня, защото моята е с големината на нормална пералня и определено не мога да си я представя кацнала отгоре на пералнята
    Бяха си с еднкави размери пералнята и сушилнята, но някаква марка, която за първи път видях. Затова и не я запомних.

    Цитат Първоначално публикувано от glarus
    На един познат са му някакъв вид комплект сушилнята и пералнята и са точно една върху друга с еднакви размери са. Той каза че са специално така произведени да работят.
    Може да са нещо като тези.

    Идеята за пералня и сушилня в едно е главно да спести място. Но доста минуси ми казвате. Все пак мисля, че ще се ползва за сушене главно зимата. Т.е. по-рядката употреба може да доведе до по-малко проблеми.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #13

    Re:Сушилня в гардероб

    Фирмите предлагат стойка върху пералнята за поставяне на сушилнята. Някои го предлагаха като бонусен аксесоар при покупка на двете от марката. По принцип пералнята трябва да носи спокойно сушилнята. Все пак се консултирайте с вносителите. Е не ви пречи да ги разделите с плот.

  17. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #14

    Re:Сушилня в гардероб

    Най-добре след като имате излишни гардероби си окачете изпраните дрехи в тях, включете един влагоуловител и някакъв източник на топлина по възможност и без да ги унищожавате (дрехите) в барабана на сушилнята ще постигнете много добър ефект.

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    Re:Сушилня в гардероб

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    Най-добре след като имате излишни гардероби си окачете изпраните дрехи в тях, включете един влагоуловител и някакъв източник на топлина по възможност и без да ги унищожавате (дрехите) в барабана на сушилнята ще постигнете много добър ефект.
    а какво прави гардеробът с тези 2-3 литра вода от дрехите?

    или по-скоро какво прави влагата с гардероба?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. сушилня Миеле
    От petarnankov във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 05-01-15, 08:59
  2. Сушилня - проблем
    От nobreak във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 03-02-14, 11:26
  3. Проблем със сушилня AEG
    От briooon във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 26-01-14, 12:26
  4. Проблем със сушилня
    От delchev във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 10-11-12, 21:32
  5. Препоръка за сушилня
    От dani_k във форум Бяла техника
    Отговори: 8
    Последно: 19-10-10, 11:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе