Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Пералня - капацитет на прането

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    17
    #1

    Пералня - капацитет на прането

    Пускам тази тема защото се насочих към една малка пералня дето ще ми пасне като на свинче звънче!
    Една малка Candy мисля че е модел 800Т или нещо подобно дето се побира идеално в една малка ниша.
    Единствено като недостатък виждам че е за 3,5кг пране.
    Сега съм с перла 04 мисла че е за 5 кила и няма проблеми ако я препълня.
    Често обаче няма с какво да я напълня и тогава май се усещат вибрациите.
    Обикновено така се получава защото живея сам и не събирам много пране.
    Знам ,че сега капацитет 3,5 кила ще ми пасне идеално ,но след време ако се оженя дали такава пералня няма да е малка за семейство?
    Та въпроса ми е това недостатък ли е и какво мислите за капацитетите пране 3,5 ; 4,5; 5; 6кг?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #2

    Re: Пералня - капацитет на прането

    Ами тези от 5-6 кила имат за половин пране програма.Така че няма да имаш проблем с малко то дрехи.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    20
    #3

    Re: Пералня - капацитет на прането

    Е не всички имат такава програма за половин пране.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re: Пералня - капацитет на прането

    @DarthBane
    Като за сам човек, тази с капацитет 3.5кг сухо пране е най-добрия избор. Предполага се, че я пускаш по 1-2 пъти седмично. А като станете двама, ще се пуска по 2-3 пъти, като се роди и бебето - всеки ден. Резерва от капацитет се получава с по-честа употреба. Това има своите предимства:
    - номинално ползване на възможностите
    - разделно пране на дрехите
    - икономия на вода и ток
    А докато станете повече в къщата, тя вече ще се е изплатила, а вие ще сте си насмогнали на масрафа за по-голяма.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #5

    Re: Пералня - капацитет на прането

    Вземи малката пераля, за сега ти е перфектна. Lupus е прав, че след време ако е малка, просто се пуска по-често, а така ще се отделя добре бялото от цветното пране. А и нали не мислиш да цял живот да си с тази пералня. Някой ден като се ожениш може нова да вземеш. И без това като гледам колко здраво се прави всичко в деншно време, трябва да е благодарен човек ако изкара примерно 10 години с една пералня.

  7. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #6

    Re: Пералня - капацитет на прането

    Вземай малката и се радвай на покупката докато си сам...
    Когато се ожениш, така или иначе - няма да се хареса на жена ти,
    та и 10 кила пране да побира....

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    17
    #7

    Re: Пералня - капацитет на прането

    благодаря за отговорите особено на Lupus за интересната гледна точка.
    Като пресметна нещата икономически не излиза по-добре.
    6 пранета със мъника изпира теоретично същото количество което перат 5 килограмовите за 4 пъти.
    Като сметна водата и похарчения ток по-икономично е с големите както се и очаква а има и повече амортизационни отчисления при малката пък и е по-скъпа.
    Единственото предимство е ,че е малка и пасва в моята ниша.
    При това положение мисла да взема нещо голямо и евтино и да го сложа в банята.
    Точно това исках да избегна - влагата.
    Ама не е писано.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #8

    Re: Пералня - капацитет на прането

    Е, не можах да ти разбера логиката - искаш малката, получаваш убедителна подкрепа и накрая ... ще взема голямата . Тези сметки с килограмите никога не излизат. Ние сме 4 човека, но жена ми никога не чака да се съберат 5кг пране от един вид. Кога ще събере например 5кг дънки( а те се перат отделно - при 60*, или 5кг бельо). Дори и 3.5 кг не чака да станат, но както и да е - изборът е твой. Успех!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    17
    #9

    Re: Пералня - капацитет на прането

    Lazar, за теб ще опитам по друг начин да го обясня като не си разбрал:
    Наистина получих подкрепа и оборих предложените аргументи в полза на това решение.А подкрепа без аргументи не ми звучи толкова убедително.
    И в крайна сметка колкото и да ми се иска да взема малката защото ми е удобна минусите са много и натежават.

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Re: Пералня - капацитет на прането

    Цитат Първоначално публикувано от DarthBane

    Наистина получих подкрепа и оборих предложените аргументи в полза на това решение.А подкрепа без аргументи не ми звучи толкова убедително.
    И в крайна сметка колкото и да ми се иска да взема малката защото ми е удобна минусите са много и натежават.
    Там е работата, че нищо не си оборил, а разсъжденията ти показват, че не си наясно с прането с пералня. Ами посмятай, какво пране ти се събира за седмица - 7 чифта бельо, един комплект чаршафи и калъфка и примерно три светли ризи. Претегли ги! Те няма да надхвърлят 3кг. Купувайки голямата пералня, за същото количество пране ще имаш поне 50% по голям разход на вода, ток и перилни препарати. Къде ти е сметката? Кажи кои минуси натежават: 1,2,3.....

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #11

    Re: Пералня - капацитет на прането

    @DarthBane, за 12 години ползване(отначало ергенско, после семейно и с деца), сигурно на пръсти се броят случаите, когато пералнята е зареждана с 5кг сухо пране! А не се ли напълни, тя работи неефективно, с преразход на ток и вода за единица пране. Разбира се, повечето имат и "икономичен режим" - за половин доза пране, което е по-скоро рекламен трик. Какво значи да намалиш водата в същия по големина казан? Означава барабана с прането едва да докосва водата и тогава изпирането е по-лошо, както и изплакването. Да не говорим, че при центрофугиране прането се скупчва в единия край и се получава дисбаланс, пералната започва да подскача и дори може да тръгне да те търси. Затова е най-добре да си купиш уред според нуждите и да му използваш пълния капацитет! Още веднъж ти желая успех в избора и да се радваш на придобивката!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    15
    #12

    Re: Пералня - капацитет на прането

    Вземи си за 5кг новите перални и една дреха да им сложиш не вибрират>давам ти пример ако примерно отидеш на екскурзия и се връщаш с 10 кг мръсно пране.Обикновенно основните програми за максимално кол.пране са по около 1.30 или 2.00 4аса ти ше тряя да пуснеш малката пералня 3,4 пъти , голямата 2 пъти.Ако си земеш голяма ше ти излезне по инкономи4но.А ако искаш тотално икономи4но.Вземи си пералня Бош за 5кг те са напълно икономи4ни!!!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #13

    Re: Пералня - капацитет на прането

    @DarthBane
    По твоята логика не трябва и да си купуваш прах за пране от БГ , че е по -скъп. 4,5 кг "Formil "e 4,5 Evro. А 9,5 kg "Ariel " е направо подарък

  17. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #14

    Re: Пералня - капацитет на прането

    Цитат Първоначално публикувано от @nGell
    Вземи си за 5кг новите перални и една дреха да им сложиш не вибрират>давам ти пример ако примерно отидеш на екскурзия и се връщаш с 10 кг мръсно пране.Обикновенно основните програми за максимално кол.пране са по около 1.30 или 2.00 4аса ти ше тряя да пуснеш малката пералня 3,4 пъти , голямата 2 пъти.Ако си земеш голяма ше ти излезне по инкономи4но.А ако искаш тотално икономи4но.Вземи си пералня Бош за 5кг те са напълно икономи4ни!!!
    Само аз ли си мисля,че тази тема е започната преди година.Човека сигурно вече е забравил кога е купувал пералнята,нали не смяташ че досега у тях се е прало на ръка.Поглеждай темата кога е създадена.

  18. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #15

    Re: Пералня - капацитет на прането

    Пералнята е с капацитет 4 кг. сухо пране.Имам 2 кратки програми-за 1,5 и 1 кг.Въпросът ми е ще се случи ли нещо на пералнята,ако я зареждам с 4 кг пране,но на някоя от кратките програми?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 12-09-13, 00:50
  2. Капацитет на отопление и охлаждане
    От kalliman във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 21-09-12, 14:20
  3. SD карта с 2 пъти по-малък капацитет...?
    От roumen68 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 20
    Последно: 25-02-08, 13:26
  4. Лазерен диск достигна капацитет 1 терабайт
    От IvO™ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 28-06-07, 17:13
  5. Малко въпроси за термини в прането...
    От mooncow във форум Бяла техника
    Отговори: 8
    Последно: 04-12-06, 13:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе