Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

SD карта с 2 пъти по-малък капацитет...?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #1

    SD карта с 2 пъти по-малък капацитет...?

    Днес си купих SD карта 2 Gb. Преди малко за първи път я сложих в карт рийдъра и за мое учудване пише, че капацитета и е 981 Mb! Нямам опит със SD карти и не знам - това нормално ли е? Или да побързам да я връщам в магазина. Картата е Kingston.

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: SD карта с 2 пъти по-малък капацитет...?

    Не е нормално. Пробвай я в някакво устройство освен кард рийдъра, може проблемът да е в него.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    90
    #3

    Re: SD карта с 2 пъти по-малък капацитет...?

    Ако лепенката и цената са за 2Gb, а самата карта е 1 Gb - тогава може :-)
    Ако си я купил нова - ходи в магазина да ти я прочетата 2Gb и тогава се опитвай да я пробваш на други устройства и разни тестове, че ако е "тръгнала" да се скапва - фабрично, може и да не и признаят гаранцията.
    Преди около 6-7 месеца си купих PQi 256MB за апарата и като я сложих, показа 12 или 20MB!!! Пробвах я на 2-3 устроиства - и там толкова... и направо в магазина. Оказа се, че се случват таки работи, но нямаха 256 и си доплатих за 512... малко рекет, ама трябваше да чакам седмица за друга 256...
    УСПЕХ! пиши за резултата...

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    152
    #4

    Re: SD карта с 2 пъти по-малък капацитет...?

    Румба,не си спомням вече каква карта беше,имаше нещо подобно,но след като я форматирах-"появиха" се двата гб,но съм далеч от мисълта,че не си опитал да я форматираш...просто споделям.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #5

    Re: SD карта с 2 пъти по-малък капацитет...?

    Проблема е, че картата я купих (заедно с FM трансмитер за кола) от Варна - на 50 км от мен.... и за да я заменя ще трябва да дам за гориво половината от цената и. Преди 2-3 години, когато подобни карти бяха по 200 лв - нямаше и да се замислям даже

    Ipsilan, в магазина ми я предложиха тази карта отворена - били я демонстрирали на клиент. Съгласих се - голяма работа че не е запечатана. Като я пуснах на PC-то - видях че вече е била форматирана. Форматирах я и аз, но не мърда от 1 Gb нагоре. Качих 15-тина MP3-ки и синият сектор в графиката за капацитета доста се увеличи. Това ако беше карта с 2 Gb - нямаше и да ги усети тези файлове.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    132
    #6

    Re: SD карта с 2 пъти по-малък капацитет...?

    Пусни и Paragon Partition Manager да не по някаква случайност да има unpartitioned space. С него ще ти покаже реалния капацитет на картата и ще можеш да я върнеш в магазина при следващото ходене до Варна.

    /edit - може и през Control Panel / Administrative Tools / Computer Managment / Hard disk Managment

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re: SD карта с 2 пъти по-малък капацитет...?

    Тези 2GB на лепенка ли са написани или са нанесени трайно върху самата карта? Виж има ли някакъв уникален сериен номер или нещо подобно? Ако е лепенка, огледай я добре дали не е вече отлепвана....

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #8

    Re: SD карта с 2 пъти по-малък капацитет...?

    и иди виж на сайта на производителя, дали той знае че е правил 2 GB карта, щото навремето имах подобна веселба с една уж SONY флашка, 2 GB купена на цената на 256 МБ от Китай. Сони не бяха и чули за нея, оказа се че не е 2 G Byte, a 2 G Bits, демек 2048/8= 256, което не и пречеше да се форматира като 1 GB само че след първия опит да се запише 640 МБ филм на нея беше сдала багажа.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #9

    Re: SD карта с 2 пъти по-малък капацитет...?

    Отпред си е на лепенка. Но отзад е отпечатано релефно SD-M02G, което навярно значи 2 Gb. Че и Made in Japan! Да не повярва човек...

    P.S. Нито с Norton Partition Magic, нито с Acronis Partition мога да отворя нещо различно от HDD-тата. SD картата не се появява там.

  12. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #10

    Re: SD карта с 2 пъти по-малък капацитет...?

    Ние продаваме SD карти на Kinston и досега не е имало такъв случай. В момента пред мен имам 2 броя такива. Едната а micro SD а другата е от големите SD memory Card. Означенията в/у етикетите са както следва (без да мога да погледна в/у самата карта , защото са запечатани) - micro SD (а , нея я виждам отзад защото е обърната и е до адаптера за големиа слот) , значи на етикета е SDC/2GB а в/у нея е SD-C02G , а за голямата (само на етрикета) SD/2GB.
    Добавено: наистина пише Assembled in Japan и на двете.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #11

    Re: SD карта с 2 пъти по-малък капацитет...?

    Цитат Първоначално публикувано от izwerga
    ...Ние продаваме SD карти на Kinston...
    Izwerga, да не би да работиш в Unicoms?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #12

    Re: SD карта с 2 пъти по-малък капацитет...?

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Izwerga, да не би да работиш в Unicoms?
    Kingston не се продават само там А и при Данчо цените не са никак евтини.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    132
    #13

    Re: SD карта с 2 пъти по-малък капацитет...?

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Отпред си е на лепенка. Но отзад е отпечатано релефно SD-M02G, което навярно значи 2 Gb. Че и Made in Japan! Да не повярва човек...

    P.S. Нито с Norton Partition Magic, нито с Acronis Partition мога да отворя нещо различно от HDD-тата. SD картата не се появява там.
    Аз споменах за Paragon Partition Manager, ако не ме лъже паметта, а и поста ми...

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #14

    Re: SD карта с 2 пъти по-малък капацитет...?

    Да не е форматирана на FAT16? Пробвал ли си FAT32 или NTFS?

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #15

    Re: SD карта с 2 пъти по-малък капацитет...?

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    ...
    P.S. Нито с Norton Partition Magic, нито с Acronis Partition мога да отворя нещо различно от HDD-тата. SD картата не се появява там.
    С тези не става. Опитай с SanDisk RescuePRO Deluxe v4.0, RunTimes GetDataBack for FAT, DataRescue PhotoRescue Advanced и RunTime DiskExplorer for FAT и NTFS 3.03.
    За Paragon Partition Manager вече са ме изпреварили.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Капацитет на отопление и охлаждане
    От kalliman във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 21-09-12, 13:20
  2. 12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer
    От mihov79 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 135
    Последно: 01-08-12, 15:03
  3. 12LDC - operation и timer мигат 4 пъти, след това само timer 3 пъти.
    От nako-bako във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 06-01-12, 22:26
  4. Пералня - капацитет на прането
    От DarthBane във форум Бяла техника
    Отговори: 15
    Последно: 07-11-07, 18:21
  5. Капацитет на "SIM"-карта?
    От IvO™ във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 12
    Последно: 16-12-05, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе