Резултати от 1 до 6 от общо 6

Електро-магнитен клапан за тръбата от аспиратор към комин

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #1

    Електро-магнитен клапан за тръбата от аспиратор към комин

    Имам аспиратор и искам да си сложа елетро-магнитен клапан между тръбата и комина. Идеята е като не работи, клапана да е затворен. В момента има клапан на изхода на аспиратора, където влиза тръбата, но е механичен /отваря се от струята/ и като има силен вятър навънка се отваря леко и се затватя /получава се неприятно потракване/.

    Някой има ли идея къде продават такива ?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #2

    Re: Електро-магнитен клапан за тръбата от аспиратор към комин

    такъв клапан мисля че не се предлага!а и ако филтъра на аспиратора е тип вата вобще не ти трябва клапа .ако филтъра ти е от мрежестите метални смени го с вата и махни клапата да не ти трака.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    10
    #3

    Re:Електро-магнитен клапан за тръбата от аспиратор към комин

    Намерението по принцип е добро. Особено при голяма тяга на комина просто е задължително, защото не е нормална кратност на вентилация за дневен тракт+кухня 6-8.
    Този електромагнитен клапан /ВиК понятие, най-общо казано/ във Вентилационната техника се нарича Противопожарна клапа и е с електроуправление - ситуатор. Цената обаче може да надхвърли многократно цената на самия аспиратор.
    Препоръчително е в такива случаи да се монтира ръчно управлявана подвижна жалузийна решетка, цената е приемлива.
    Обратната клапа е желателно да остане, ако има монтирана.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    401
    #4

    Re:Електро-магнитен клапан за тръбата от аспиратор към комин

    Каква е тази ръчно управлявана подвижна жалузийна решетка? Аз имам проблем със съседите - като почнат да готвят ( снощи от 21:00 до 22:30 пържиха риба ) и от техния аспиратор връща към моя. Нямам клапа, а и не мисля, че ще ми реши проблема - направо си духа от аспиратора и от тръбата която излиза ( в случая влиза ) в него.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #5

    Re:Електро-магнитен клапан за тръбата от аспиратор към комин

    Не зная дали ще ти реши проблема но нали затова се монтира тази клапа да не позволява обратното движение на въздуха през аспиратора към помещението.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Re:Електро-магнитен клапан за тръбата от аспиратор към комин

    Цитат Първоначално публикувано от todo1
    Каква е тази ръчно управлявана подвижна жалузийна решетка? Аз имам проблем със съседите - като почнат да готвят ( снощи от 21:00 до 22:30 пържиха риба ) и от техния аспиратор връща към моя. Нямам клапа, а и не мисля, че ще ми реши проблема - направо си духа от аспиратора и от тръбата която излиза ( в случая влиза ) в него.
    Щом направо си духа, това означава, че сте на един комин. Провери дали не е запушен ("да са ти турили шапката", както казваше Баш майстора).

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Аспиратор без клапан
    От Shmi във форум Бяла техника
    Отговори: 13
    Последно: 04-02-12, 23:28
  2. дефлектор за комин
    От zzz във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 0
    Последно: 18-10-11, 15:33
  3. Продавам магнитен КРОСТРЕНАЖОР – AB Fit BP380 SPORT DEPOT
    От aver във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 17-10-11, 21:43
  4. Как правилно да удължа тръбата за конденза?
    От marian1 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 26-07-09, 20:13
  5. Аспиратор и запушен комин?
    От enermax във форум Бяла техника
    Отговори: 10
    Последно: 13-07-08, 09:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе