Резултати от 1 до 8 от общо 8

Проблем с фурна Електролукс

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    159
    #1

    Проблем с фурна Електролукс

    Здравейте,
    купих "на промоция" фурна за вграждане Електролукс EOB 33100 X
    Докато ремонтирах кухнята минаха няколко месеца.
    Днес с нетърпение тествах фурната и ме "застреляха" два проблема, вторият от които дори е опасен.

    Недомислица 1: след като е спирал тока, часовника се нулира и фурната не функционира, докато не се свери часовника. Голяма простотия, но се преглъща.

    Недомислица 2: тази фурна има охлаждащ вентилатор. Когато той работи околната температура и ниска, дори и на стъклото. И сега големия х.й, готвиме си ние на 200 - 270 градуса, но тока спира (все пак сме в България). След 10-тина минути тока идва, НО часовника се е нулирал и охлаждащия вентилатор не работи.
    И така вместо фурна си имаме акумулираща печка. Цялата топлина се акумулира от фурната и околните шкафове. Температурата на панела за управление е страшно висока (при нормална работа почти не се нагрява). Една две такива ситуации и ще замине и дисплей и бутони, та и кантовете на околните врати.

    Утре ще се обаждам в сервиза, но според вас това дефект на уреда ли е или недомислица в модела?

    Благодаря.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #2

    Re:Проблем с фурна Електролукс

    1.Нулирането е при всички(май),ако няма захранване няколко минути,не само при Електролукс.
    2.Шкафовете,ако са ти ПДЧ 16/18 с 0.6 кант-ти си си виновен,ама едва ли толкова бързо ще се скапят.
    3.Панела за управление няма да се стопи,те са го измислили.
    Няма дефект.От сервиза ще те отсвирят.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    159
    #3

    Re:Проблем с фурна Електролукс

    Прав си, аз съм си виновен, че взех това "дърво" правено в "Германия".
    Всички нулират, но ако няма захранване само за няколко минути, то трябва да пазят настройките.
    Шкафовете са от ПДЧ, може би трябваше да ги направя от чугун, за да и е хубаво на фурната?
    Не знам да са много LCD дисплеите, които да им е хубаво на 270 градуса!
    Почти е сигурно, че капацитетите от сервиза ще ме отсвирят без разумен довод.

    И "к'во праим" правиме паралелно автономно захранване и управление на охлаждащия вентилатор.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #4

    Re:Проблем с фурна Електролукс

    Само ръчен вентилатор или взимаш една кака да духа .Ква ти е ползата да го бъзикаш вентилатора,след като тия ИДИОТИ ти спрат тока за Н-време,как ще се охлажда тогава.Не са виновни немците,а нашите тъпаци от енергото.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    159
    #5

    Re:Проблем с фурна Електролукс

    Каката едно на ръка
    Полза има. Като спре тока вместо жегата да налази навсякъде, вентилатора работещ на UPS, след 5-7 мин. ще охлади печката до нормални температурни граници.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    1
    #6

    Question Отговор: Проблем с фурна Електролукс

    Цитат Първоначално публикувано от adgj Виж публикацията
    Здравейте,
    купих "на промоция" фурна за вграждане Електролукс EOB 33100 X
    Докато ремонтирах кухнята минаха няколко месеца.
    Днес с нетърпение тествах фурната и ме "застреляха" два проблема, вторият от които дори е опасен.

    Недомислица 1: след като е спирал тока, часовника се нулира и фурната не функционира, докато не се свери часовника. Голяма простотия, но се преглъща.

    Недомислица 2: тази фурна има охлаждащ вентилатор. Когато той работи околната температура и ниска, дори и на стъклото. И сега големия х.й, готвиме си ние на 200 - 270 градуса, но тока спира (все пак сме в България). След 10-тина минути тока идва, НО часовника се е нулирал и охлаждащия вентилатор не работи.
    И така вместо фурна си имаме акумулираща печка. Цялата топлина се акумулира от фурната и околните шкафове. Температурата на панела за управление е страшно висока (при нормална работа почти не се нагрява). Една две такива ситуации и ще замине и дисплей и бутони, та и кантовете на околните врати.

    Утре ще се обаждам в сервиза, но според вас това дефект на уреда ли е или недомислица в модела?

    Благодаря.
    Имам едно съмнение и желая да попитам всички ползващи същия този модел. При мен се появи много бързо ръжда, корозира решетката и цялата опорна част от нея. Считам че трябва да бъде от неръждаем материал, има и наредби в това отношение. Сега ако случайно забравя тавичка с храна във фурната, след кратко време храната има и "подправка" ръждива шлака отгоре. Крозията е огромна и на около 10 дни обирам по една супена лъжица ръждиви парченца от дъното на печката. При вас има ли ръжда? Знам че чух преди време за производствен дефект на вградени фурни "електролукс" засягащ точно този проблем. Момолетно ми е минало покрай ушите преди години.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #7

    Отговор: Проблем с фурна Електролукс

    Ръжда или прегоряла храна?Направо ме застрелваш!За решетката може да е никелирана и да избие след много години,ама да падне емайла на фурната...

  10. Novice
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    1
    #8

    Отговор: Проблем с фурна Електролукс

    И моя проблем е същия. В един момент жената ми казва, че фурната гасне напълно /след няколко минути нагряване/. Като я погледнах, реших, че сработва някаква термозащита. А пък охлаждащият вентилатор не го чувам да работи. Отворих я и, проследявайки единия проводник на вентилатора, видях, че влиза в нещо като щлаух, като там влизаха общо 4 проводника. Разглобих това устройство - представляваше някаква пластинка отвътре и явно другите две жици управляваха дали да има напрежение към вентилатора. Елиминирах въпросното нещо, което не зная как се нарича, и съединих двата проводникя, така че към вентилатора имаше постоянна фаза, само че, естествено, той започна да работи постоянно, дори и при изключена фурна.
    Ако някой знае мога ли да си намеря ново такова регулиращо устройство, за да отстраним проблема, нека да сподели.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Фурна Бош - нов заден панел или нова фурна?!
    От tikettiket във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 21-07-13, 10:34
  2. проблем с пералня електролукс 10149
    От avand във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 11-11-09, 11:56
  3. Странен проблем с готварска печка Електролукс! Моля за помощ!
    От nako-bako във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 06-11-09, 14:11
  4. Проблем с пералня със сушилня Електролукс
    От lusi12 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 26-10-09, 13:19
  5. Проблем с микровълнова Електролукс
    От evilzet във форум Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 21-12-07, 11:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе