Резултати от 1 до 8 от общо 8

Уплътнение на розетка (аспиратор)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    9
    #1

    Уплътнение на розетка (аспиратор)

    Здравейте,имам апсиратор с въздуховод ф120 розетката в която трябва да влезе е около ф133 .Взех си преход ф120 -ф130 въпроса ми е как и с какво да уплътня връзката между прехода и розетката.Благодаря

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:Уплътнение на розетка (аспиратор)

    Тиксо, или по точно с алуминиева самозалепваща се лента. Щом си на ф133 ще не взе тръбва 130, за да е по малко съпротивленито? Аспираторите обикновено са с изход на ф150.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    9
    #3

    Re:Уплътнение на розетка (аспиратор)

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Тиксо, или по точно с алуминиева самозалепваща се лента. Щом си на ф133 ще не взе тръбва 130, за да е по малко съпротивленито? Аспираторите обикновено са с изход на ф150.
    Ами защото първо прочетох ръководството на аспиратора и там пишеше ф120 и нали съм изпълнителен си купих въздуховода.Алуминиевата лента ще успее ли добре да уплътни

  5. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #4

    Re:Уплътнение на розетка (аспиратор)

    Ф130 е светлия отвор, т.е диаметъра на вътрешния отвор.Зависи от дебелината на стената на прехода/редукцията/ 130-120мм, но имаш съвсем малко за уплътняване. Аз бих го направил със силикон....

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re:Уплътнение на розетка (аспиратор)

    Аз преди една седмица също монтирах ширм и точно с изолирбанд го направих. Стана си много добре. С алуминиева лента става много по-добре. Аз го правех с подръчни материали, тъй като престоеше правене не риба. По принцип в розетките иделно влизат металните тръби за печки. Може да се вземе една къса тръбичка и след това прехода. Аз нещо подобно направих.

  7. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #6

    Re:Уплътнение на розетка (аспиратор)

    Цитат Първоначално публикувано от arlina
    Здравейте,имам апсиратор с въздуховод ф120 розетката в която трябва да влезе е около ф133 .Взех си преход ф120 -ф130 въпроса ми е как и с какво да уплътня връзката между прехода и розетката.Благодаря
    Ако разбирам правилно въпроса е как да се уплътни луфта между розетката и прехода.Приемам,че розетката само естетически оформя отвора в комина/димохода/ и извън стената нищо не стърчи от розетката.Т.е в отвора в комина трябва да влезе прехода с голямия диаметър и тази разлика между по малкия диаметър на тръбата на прехода и по-големия на отвора на розетката да се уплътни.
    Не виждам как този луфт може да се уплътни точно с каквато и да е лента

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    9
    #7

    Re:Уплътнение на розетка (аспиратор)

    Цитат Първоначално публикувано от fikata
    Ако разбирам правилно въпроса е как да се уплътни луфта между розетката и прехода.Приемам,че розетката само естетически оформя отвора в комина/димохода/ и извън стената нищо не стърчи от розетката.Т.е в отвора в комина трябва да влезе прехода с голямия диаметър и тази разлика между по малкия диаметър на тръбата на прехода и по-големия на отвора на розетката да се уплътни.
    Не виждам как този луфт може да се уплътни точно с каквато и да е лента
    Точно така целта е да се уплътни луфта между розетката и прехода

  10. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #8

    Re:Уплътнение на розетка (аспиратор)

    Благодаря за разяснението.Явно някои не внимават в час..Държа на мнението си по горе.Аз бих уплътнил този луфт със силикон, т.к има необходимата здравина след втвърдяване да поема и някакви вибрации при сглобката, когато аспиратора работи..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Закъсано уплътнение - ремонт?
    От emos във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 27-06-14, 21:36
  2. Уплътнение за ръчна помпа
    От Rutsmata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 10-04-13, 22:44
  3. Уплътнение и врата на фурна Bosch HBN311E1,подмяна или ремонт ?
    От tikettiket във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 30-09-12, 02:33
  4. миялна Bosch SKT 20 -уплътнение
    От iceto във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 20-01-12, 22:40
  5. Тръба на аспиратор
    От mooncow във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 22-08-08, 23:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе