Резултати от 1 до 8 от общо 8

Задължително ли е вградената фурна да е точно под абсорбатора?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    24
    #1

    Задължително ли е вградената фурна да е точно под абсорбатора?

    Здравейте, чета форума от много време Ето, че най-накрая реших да се регистрирам, защото не открих отговор на въпроса си, а и мисля, че мога да помогна с опита си на другите потребители.

    Имам следната ситуация - фурна за вграждане под плот, вградени котлони и абсорбатор, който трябва да е разположен последен до стената. За котлоните такова разположение ме устройва, но ми се струва, че ще бъде крайно неудобно фурната да е до стената (а и мисля, че стената много ще се цапа при работа на фурната и отварянето й). За това ми се иска печката да не е точно под абсорбатора и котлоните, а на следващото възможно място (т.е. на 60-ина см от стената). Абсорбатора е мощен 800-1000 m3, помещението е 35 квадрата.

    Чудя се дали ще се прецакам с подобно разпложение и ще има ли кой знае каква разлика по отношение на конденз и миризма, ако фурната не е точно под абсорбатора?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:Задължително ли е вградената фурна да е точно под абсорбатора?

    Най-добре е котолоните да са точно под абсорбатора. Някои може и друго да ти кажат, но това е най-доброто. Това, че абсорбатора е много мощен нощо незнамчи. Ако няма от къде да се засмуче въздух все едно, че абсорбатора е маломощен. При новите сгради всичко е уплътнено много добре, така че си прави сметка как ще работи този мощен абсорбатор. Веднага ти дсавам и едни пример от практиката. На един пич камината му неможеше да гори зарадо херметичността на апартамента. Камината гори докато свърши въздуха и изгасва. Това е съвсем реален случай. По принцип ако има от къде да влиза въздух няма проблем един абсорбарот да засмуче изпаренията от фурмата и котлоните. Я си представи как прези зимата ще отвориш прозорец да влзиа въздух за абсорбатора. Май няма да стане.

  4. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #3

    Re:Задължително ли е вградената фурна да е точно под абсорбатора?

    Ами не знам дали имаш вентилатор във фурната но предполагам ,че да. И в този случай това което той ще изкарва отвътре къде ще отиде ако не директно в абсорбатора?Виж първо модела на фурната.

  5. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    509
    #4

    Re:Задължително ли е вградената фурна да е точно под абсорбатора?

    Фурната и без това си има собствен вентилатор (за охлаждане) който "издухва" изпаренията от фурната. Където и да сложиш "аспиратора" (щото предполагам си го вързал към комина, и той не работи като абсорбатор) ефективността е малка. Аспиратора е да тегли парата от готвенето на котлоните.

    Само за сведение: моята печка е точно до стената, стената е бял латекс, за година и половина няма нито едно петно (ма може да е от жената, а не от фурната, не знам). Та ако питаш мен, слагай я до стената и под аспиратора (фурната, не жената).

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    112
    #5

    Re:Задължително ли е вградената фурна да е точно под абсорбатора?

    Дори е препоръчително фураната да ти е в колона, ако разгледате молко кухни на утвърдени производители ще видите, че изключително рядко се слага фурната под плот така, че няма нищо фатално да не ти е точно под аспиратора. Хубавото на фурната в колона е, че ако недай си боже ти се прецака вратата на фураната(често срещано явление) и не се затваря добре, няма да ти се наложи да сменяш и обкръжаващите я вратички.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    24
    #6

    Re:Задължително ли е вградената фурна да е то

    Цитат Първоначално публикувано от Tougi
    Фурната и без това си има собствен вентилатор (за охлаждане) който "издухва" изпаренията от фурната. Където и да сложиш "аспиратора" (щото предполагам си го вързал към комина, и той не работи като абсорбатор) ефективността е малка. Аспиратора е да тегли парата от готвенето на котлоните.

    Само за сведение: моята печка е точно до стената, стената е бял латекс, за година и половина няма нито едно петно (ма може да е от жената, а не от фурната, не знам). Та ако питаш мен, слагай я до стената и под аспиратора (фурната, не жената).
    Чакай, обясни ми как да го монтирам - нещата все още са на примерна постановка, така, че мога да избегна някакви проблеми. Каква е разликата аспиратор/абсорбатор? Само от монтажа ли зависи?

    Цитат Първоначално публикувано от mitiu
    Дори е препоръчително фураната да ти е в колона, ако разгледате молко кухни на утвърдени производители ще видите, че изключително рядко се слага фурната под плот така, че няма нищо фатално да не ти е точно под аспиратора. Хубавото на фурната в колона е, че ако недай си боже ти се прецака вратата на фураната(често срещано явление) и не се затваря добре, няма да ти се наложи да сменяш и обкръжаващите я вратички.
    Монтаж в колона при мен е изключен, няма удобно място където това да стане. Какво и се прецаква на вратата на фурната и не са ли стандартни по принцип фурните? Какво зависят околните вратички от вратата на фурната?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Най-добре е котолоните да са точно под абсорбатора. Някои може и друго да ти кажат, но това е най-доброто. Това, че абсорбатора е много мощен нощо незнамчи. Ако няма от къде да се засмуче въздух все едно, че абсорбатора е маломощен. При новите сгради всичко е уплътнено много добре, така че си прави сметка как ще работи този мощен абсорбатор. Веднага ти дсавам и едни пример от практиката. На един пич камината му неможеше да гори зарадо херметичността на апартамента. Камината гори докато свърши въздуха и изгасва. Това е съвсем реален случай. По принцип ако има от къде да влиза въздух няма проблем един абсорбарот да засмуче изпаренията от фурмата и котлоните. Я си представи как прези зимата ще отвориш прозорец да влзиа въздух за абсорбатора. Май няма да стане.
    Да, знам за тоя феномен, но няма начин - ще отварям. Иначе без абсорбатор не вярвам да е по-добре? Иначе котлоните ще са ми 100% под абсорбатора. Мен за фурната ми е драмата.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    509
    #7

    Re:Задължително ли е вградената фурна да е точно под абсорбатора?

    Цитат Първоначално публикувано от thunderl
    Чакай, обясни ми как да го монтирам - нещата все още са на примерна постановка, така, че мога да избегна някакви проблеми. Каква е разликата аспиратор/абсорбатор? Само от монтажа ли зависи?
    нЕма да се пУaшиш.

    "Абсорбатор" се ползва когато нямаш комин. Тогава в устройството има едни филтри с активен въглен, който поглъща миризмите, а въздуха си циНкулира в стаята. Филтрите се сменят на един-два месеца. Такива не съм виждал от доста време, макар в магазините на всичко да казват "абсорбатор".

    Щом имаш комин, ти слагаш "аспиратор" - не ти трябва активен въглен - той улавя миризмите и през комина ги праща на съседите да завиждат колко вкусно готви жена ти.

    Едно от тези двете ти трябва за да не ти се подуят шкафовете над котлона от влагата и за да не ти мирише в гардероба на свинско със зеле.

    Що се отнася до монтажа на фурната - питай жената къде и е най-удобно. Това е най-важното. Ако каже "ми не знам", монтирай я там където на теб ти е удобно (ама да не се наложи после да я местиш).

    Кухнята е преди всичко ергономика, а чак след това естетика.

    absorbere (lat) - поглъщам
    aspirare (lat) - вдишам, всмуквам

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    112
    #8

    Re:Задължително ли е вградената фурна да е точно под абсорбатора?

    На вратичките на фурните им става най често че започват да не се затварят добре и от топлината и парите които излизат кантовете на вратичките наоколо се сговняват а след това и самите вратички. Иначе абсорбатори има много http://elica.it/prodotto.asp?ca_id=7...Star#A_Gallery друг е въпроса тази филтрация доколко е достатъчна за да ви оттърве от миризмата на свинско със зеле От друга страна ако не се изживявате като главен готвач в Гюрлата си е ОК.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Задължително ли е обезвъздушаването на климатика?
    От stojnov_61 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 438
    Последно: 07-12-17, 12:34
  2. Отговори: 6
    Последно: 15-09-14, 10:06
  3. Фурна Бош - нов заден панел или нова фурна?!
    От tikettiket във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 21-07-13, 09:34
  4. Отговори: 63
    Последно: 18-06-07, 16:16
  5. Търся HDD 4.7GB задължително Quantium FireBall
    От cd-key във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 17-01-03, 20:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе