Резултати от 1 до 5 от общо 5

съдомиялна Аристон

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #1

    съдомиялна Аристон

    Да попитам нещо по-знаещите, понеже съм абориген в областта на техниката Купихме съдомиялна Аристон която има защита против преливане.Тръгнах да я монтирам и нещо не се получава.На маркуча който трябва да се свърже с водата има нещо като цедка ама много гъста и според мен от това машината неможе да си вземе вода и ми дава грешка .Някой има ли представа дали това е цедка за предпазване от влизането на буклуци в машината от водопровода или е сложено за да предпазва маркуча от замърсяване преди да се стигне до монтаж и когато вече трябва да се монтира това нещо да се махне

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:съдомиялна Аристон

    Виднаги си има цедка на маркуча. Ако трябва да се маха нещо щеше да си пише в инструкцията. Ако искаш куши си друг маркуч за два три лева. Аз мисля, че миялната ти е дефектна и не е трявбвало да се бавиш, а да я върнеш вендага за да ти я сменят. В противен случай трябва да чакаш на сервиза. Аз като си купи миялната машина веднага я пуснах да я пробвам на празно.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #3

    Re:съдомиялна Аристон

    Някои модели на Аристон при монтажа трябва леко да се наклонят назад,щото като се вдигне леко нивото на водата и датчикът дава грешки.
    Отдолу нали има едни крачета - нека лицевите са отпуснати малко повече от задните, така че да се появи лек након назад.Пробвай така да видим, дали ще разрешим проблема. Само че преди да правиш нещо, изключи машината от тока.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    67
    #4

    Re:съдомиялна Аристон

    Благодаря за отговорите, "проблема" се разреши слава богу безболезнено.Всъщност цедката е много гъста и трябва по-голямо налягане на водата.Ходих в Технополис и момчетата ми казаха да развъртя добре крана за водата, така и направих и машината тръгна.В интерес на истината мие доста добре, но се появи друг кусур, за който се колебая дали да се жалвам в магазина.След 2-3 ползвания по необясними за мен причини /мисля,че е от загряването при сушене,но не съм сигурен/, там където е дръжката за да отвориш машината, гланца се наду и все едно има залепено тиксо, за сега не се е пукнало и стои като надуто и подпухнало.

    Искам и да попитам още нещо за този модел съдомиялна LFF 8214 на Аристон. В характеристиките на модела пишеше 8 програми 4-ри температури.Така пише и на интернет страницата на Технополис.http://www.technopolis.bg/b2c/app/displayApp/(xcm=bulgarian&cpgsize=10&layout=7.0-1_1_70_81_83_73_6_9_82_91_80&uiarea=3&carea=DEBA6B1275F0C5F1A90A002481B479E9&cpgnum=4&citem=DEBA6B1275F0C5F1A90A002481B479E98AC4D2C029AACF48A02AEA9D8D 71A338)/.do?rf=y Когато ми я донесоха в къщи и започнах да чета подробно упътването, така и не срещнах някъде да пише,а и няма такъв бутон,от който да се избират температурите.Програмите наистина са 8.Да разбирам ли,че миялната е оборудвана със система,която според програмата сама да избира температурата?

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #5

    Re:съдомиялна Аристон

    Всяка програма е с фиксирана температура. За този модел са: 40о, 50о, 60о и 70о.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с фурна за вграждане Аристон
    От tedydora във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 31-01-13, 21:00
  2. Капачка за Аристон?
    От Georgit във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 08-02-11, 22:27
  3. ПРОБЛЕМ С ПЕРАЛНЯ АРИСТОН AVD 109
    От vincho във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 24-01-09, 21:27
  4. боилер аристон ti shape plus
    От DUNDURMA във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 11-06-08, 18:28
  5. RQ: Сушилня Аристон АСЛ70
    От strasho във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 23-09-07, 10:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе