Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

Сушилня в гардероб

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #16

    Re:Сушилня в гардероб

    Ако имаш отделно помещение за това, става, но в гардероб няма да се получи без последствия за него.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #17

    Re:Сушилня в гардероб

    Ще мухляса всичко.Дори гардероба да не мухляса стените около него, ако е вграден ще хванат мухъл на първия месец, най-много на месец и половина.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #18

    Re:Сушилня в гардероб

    Всъщност направо се чудя как на някой му хрумва в гардероб да слага перални и сушилни?!?!

    На много места съм виждал да са в ниша в коридора, която е скрита с врата, като да прилича на шкаф или гардероб, но това е друго.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    45
    #19

    Re:Сушилня в гардероб

    Имам сушилня кондензационна в килера. Ако е затворено се бунтува електрониката и, но пък като е отворено всичката топлина е навън - кофти. Гардероба ми е насреща в коридора - няма да ви казвам само за 1 месец какво се получи - целия гръб на гардероба мухляса в едно с дрехите вътре и стената зад него. Просто ужас. Дори и жентилатора не смогвада издърпа топлия въздух. А и без друго няма как да вкарам там свеж въздух от вън например. Решението ми е сда смея кондензационната с такава от другия тип, кото духа в отдушника. А и съм ловец - касата ми за оръжие също е до гардероба - ръждясаха ми всички пушки вътре. Отвратително.....

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #20

    Re:Сушилня в гардероб

    Словосъчeтaниeто мeжду жeнa и вeнтилaтор/жeнтилaтор/ ми хaрeсa-и двeтe духaт и бръмчaт понякогa бeзсмислeно.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #21

    Re:Сушилня в гардероб

    Цитат Първоначално публикувано от |CL|NIKI
    Имам сушилня кондензационна в килера. Ако е затворено се бунтува електрониката и, но пък като е отворено всичката топлина е навън - кофти. Гардероба ми е насреща в коридора - няма да ви казвам само за 1 месец какво се получи - целия гръб на гардероба мухляса в едно с дрехите вътре и стената зад него. Просто ужас. Дори и жентилатора не смогвада издърпа топлия въздух. А и без друго няма как да вкарам там свеж въздух от вън например. Решението ми е сда смея кондензационната с такава от другия тип, кото духа в отдушника. А и съм ловец - касата ми за оръжие също е до гардероба - ръждясаха ми всички пушки вътре. Отвратително.....
    Нещо не ми се връзва това което пишеш, кондензационната сушилня не влияе на влажността на помещението в което работи. Да не би някое уплътнение около кондензера да не ти е наред и да смесва двата двата потока въздух и да се отделя влага в помещението.

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #22

    Re:Сушилня в гардероб

    тук някои хора се изказват без да са виждали през живота си влагоуловител да не говорим, че все още властва мнението, че за да се борим с влагата трябва да проветряваме т.е. ва вкарваме влажен въздух от вън, който допълнително да дава конденз и съответно мухъл по стените вътре, които са с по-ниска температура...

    да не говорим за кондензация и изпарение - ясно е, че сушиляна не е от кондензационен тип и че цалата влага отива за Fe2O3 по пушките...

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #23

    Re:Сушилня в гардероб

    Ми колегата я е обявил за кондензационна и освен за повреда поради която се отделя влага в помещението, друга причина не виждам.
    Все пак самия кондензер и уплътненията му са доста сложни и крехки. Там е напълно възможно да възникне теч, който ще се отвява от горещия въздух към помещението.
    Пък ако не е кондензационна, тогава се употребява изцяло по грешен начин.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #24

    Re:Сушилня в гардероб

    другари и другарки, без да сме виждали през живота си влагоуловител (пък може и да сме виждали, знае ли човек , искаме да изясним 1-2 факта от живота, включително засягащи и сушилните от кондензационен тип

    кондензът настъпва, когато топъл и влажен въздух влезе в контакт с по-студена повърхност. всяко едно жилищно и не дотам жилищно помещение си има някаква влажност. сушилните, с техните около 3 киловата и съответно топлината, която генерират и отдават, повишават температурата на околния въздух, дори и да не изпускат влага самите те. това е достатъчно да създаде съществена разлика между температурата на въздуха и температурата на стените, което води до? кондееенз

    сушилнята от кондензационен тип на моя милост е на северен остъклен балкон, като зиме при ползване се налага широко отваряне на 1-2 прозореца, за да влиза студен въздух, който да не позволява на влагата в загретия от сушилнята въздух да води до гореспоменатия конденз. не защото влажността се е увеличила, а защото въздухът се е нагрял

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #25

    Re:Сушилня в гардероб

    Да, конденза става при температурна разлика. Нашата примерно, не работи ефективно на програмите с ниски температури когато е топло времето. То лятото не я и ползваме.
    Обаче такъв груб ефект, да ми се натрупа заради нея конденз защото тя повишавала температурата на въздуха, няма. То същия ефект тогава ще се получава и с обикновеното отопление на жилището - няма да е виновна сушилнята. Всичко си ми е сухо. За ефекта на остъклената тераса също го разбирам защото там топлоизолацията е много по слаба и като загрее въздуха и най малката влага ще запоти стъклата.
    Кондензната сушилня не влияе директно на влажността на въздуха на жилището. Индиректно обаче, понеже не се доизсушават дрехите по разни сушилници, се постига много добър ефект за жилището. Лично съм го изпитал на гъба си, една зима след като смених изцяло дограмата карах без нея и конденза беше навсякъде, защото във Варна рядко можеш да си прибереш прането от простира изцяло изсъхнало.
    Всеки трябва сам да си огледа жилището откъде му е източника на влага и кои повърхности са зле топлоизолирани за да се получи конденз.
    Четох, че едно средно статистическо семейство отделя на денонощие около 12 л. вода под формата на пара. Това количество трябва да се отдели и изхвърли навън от жилището, иначе се стича по студените стени и прозорците. Примерно имам следния проблем, след къпане в банята ако някой остави вратата отворена, голяма част от влагата вместо да се изхвърли от вентилатора (а той ми е с датчик за влажност) попада в другите помещения и се запотяват прозорците.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    531
    #26

    Re:Сушилня в гардероб

    Имам си влагоуловител, но все пак предпочитам да отварям, когато мога, да си се проветрява.

    До колко правилно е това?!?!?!

  14.  
     
  15. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #27

    Re:Сушилня в гардероб


    отварянето носи главно три неща:
    -влиза кислород и по-леко се диша;
    -ако вън влажността е по-ниска намалява и влажността в помещението;
    -изчиства се аромата на най-различни битови източници като се почне от тенджери и тигани и се свърши до някои телесни аромати...;
    -като странични ефекти са прах, изгорели газове, полени и какво ли не;

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #28

    Re:Сушилня в гардероб

    Цитат Първоначално публикувано от zz_stefanov
    Нещо не ми се връзва това което пишеш, кондензационната сушилня не влияе на влажността на помещението в което работи. Да не би някое уплътнение около кондензера да не ти е наред и да смесва двата двата потока въздух и да се отделя влага в помещението.
    Защо ли дърпам дявола за опашката ,
    след като коментирах горното, същото се случи и на мен. Усетих, че ми лъха на влага пред машината. Беше се замърсило с влакна уплътнението на капака и понеже от там е издишало се беше образувал конденз и беше протекла струйка от капака.
    Отделно, имах съмнение че леко смесва двата потока въздух заради лоши уплътнения около кондензера и открих, че поляка като е сглобявал електролукса не е загладил три шева на пластмасова заварка отвътре на тялото, върху които пък лягат уплътненията. Имаше следи, че е от там.
    Не бих се учудил на колегата проблема да е сроден.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. сушилня Миеле
    От petarnankov във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 05-01-15, 08:59
  2. Сушилня - проблем
    От nobreak във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 03-02-14, 11:26
  3. Проблем със сушилня AEG
    От briooon във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 26-01-14, 12:26
  4. Проблем със сушилня
    От delchev във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 10-11-12, 21:32
  5. Препоръка за сушилня
    От dani_k във форум Бяла техника
    Отговори: 8
    Последно: 19-10-10, 11:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе