Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

С кои ел.уреди може да се направи компромис (закупуване на евтини марки)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #16

    Re:С кои ел.уреди може да се направи компромис (закупуване на евтини марки)

    Цитат Първоначално публикувано от dkolov
    Еха ти направо ме разсмя от сърце със своята наивност. Как една Мидея е по-висок клас от LG и SAMSUNG? Можеш да направиш малък експеримент и да поставиш един климатик Мидея в едната стая, а в другата някое LG и SAMSUNG и когато пролет пукне може да ни съобщиш в какви разходи те е вкарал всеки един климатик.
    Колега, не бих искал да споря с теб, най-малкото защото тук не е мястото. Изразеното по-горе от мен мнение е лично и не бива да се счита за меродавно. Относно това кой климатик колко харчи, спор няма, че Мидеа харчи повече, най-малкото защото работи, докато в същото време Самсунг-а е на воаяж в сервиза (за пореден път).

  2.  
     
  3. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #17

    Re:С кои ел.уреди може да се направи компромис (закупуване на евтини марки)

    Цитат Първоначално публикувано от avast3

    Със същата молба се обръщам и към останалите колеги, които се включват по темата. Човека пита нещо конкретно, а не иска мнение за марки, модели и т.н. Щом си е направил тема, то вероятно се е разровил във форума, а има и други места, откъдето да почерпи информация и вероятно е прочел това-онова. А и не споменава колко пари би отделил за всеки уред, та да знаем какво "аджеба" значи за него компромис
    Точно така- не ме интересуват конкретни марки и модели, а кой No name уред би вършел подобна работа като евтино Зануси, Горене и други подобни. Иначе имам свое мнение по въпроса, знам че Бош, АЕГ и Миеле са по-добри, ама все пак работя в България и не ми се дават 3 заплати за една фурна.

    Пример- тостер за 15 лв. и марков тостер за 200 лв. Вероятно марковия ще е по-добър, ама едва ли ще ми направи впечатление; евтиния дори да се развали след изтичане на гаранцията- ремонта ще е евтин (не повече от 15 лв.)

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #18

    Re:С кои ел.уреди може да се направи компромис (закупуване на евтини марки)

    ами като няма марки и модели : да вършат работа.

    проблема е само че не знаеш кое колко ще работи - с марковите неща също не се знае ,но поне имаш сервизи, аз като съм дал 150 300 лева за нещо ако ще го смъквквам и качам за ремонт да чакам 1 месец без печка/хладилник и след ремонта като знам какво ги поправят/преправят няма смисъл да се качва вкъщи отново - по добре ново, пак за 150-300 лева и пак колкото изтика.
    не е правилно да сме чак такива консуматори но безпаричието ни го причинява.

    и с марковите нища е така - само че само ти си знаеш колко парички имаш и кое е марково за теб. и няма да го хвърлиш след 1 2 години ами след 3

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #19

    Re:С кои ел.уреди може да се направи компромис (закупуване на евтини марки)

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    абсорбатора ми е горене за вграждане с 2 мотора - не прави такава грешка много бръмчи. всмисъл два мотора - за горене иначе може да се мисли.
    Ами тези абсорбатори за вграждане освен че са красиви за друго нестават. Много ясно, че две два мотора с осеви вентилатори ще бръмчат повече от един с центробежен вентилатор. Освен това вградените слабо смучат.

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #20

    Re:С кои ел.уреди може да се направи компромис (закупуване на евтини марки)

    а бе аз го тествах в магазина да го чуя но в къщи си е друго. за смучене смучи ама много шум вдига - и си мисля дори да отрежа единия хем да стои в резерв хем по тихо ще стане
    те пишат разни децибели по етикетите но ... кой да им вярва.
    а и не пишат кой е с центробежен, кой с обикновен. честно центробежен двигател дори не знам какво е но предполагам е точно по темата - дали има йофтини модели с по-добри мотори от споменатите?

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #21

    Re:С кои ел.уреди може да се направи компромис (закупуване на евтини марки)

    Първо кажи дали са вградени или не(готварската печка и съдомиялната.С керамичен плот или комбинаран ток-газ).
    след това премери какво разстояние ти остава за всеки един уред в кухнята и едва тогава тръгваш да избираш.

    По мое мнение, за готварска печка мога да ти препоръчам БЕКО.Търсих около 10 месеца комбинирана стъклокерамичен плот+газ, но навсякъде дори и в 2-те технота ми казаха, че не произвеждали такива, а когато ги репликирах, че съм виждал казаха:"Много са скъпи печките стълкокерамичен плот ток+газ и затова не ги внасят в БГ.
    Беко Беше единствента с три години гаранция когато я купувах, всичко останало AEG, ала -бала и всякакви други бяха с 2 години гаранция, имаше и с по една.
    Досега съм много доволен-има програматор на фурната с който се наглася кога да се включи фурната в какъв режим, колко да готви като продължителност и кога да се изключи.
    Претърпяла е поне 18-20 токови удара и досега няма проблем.
    По-нататък като дойде време за готварска печка само Беко ще търся.
    Да знаеш, че печка с механичен таймер не е хубава-нашите си купиха малка фурна-грил допълнително за терасата с механичен таймер.След 16-18 месеца ключа клеяса вътре(механизма) от печенето(изпарения и от температурата) и започна самоволно да спира, а храната да изгаря.По-добрата е с електронен програматор.

    Досега с Беко-то никакъв проблем.Мои познати видяха печката и си купуха и за тях 2 печки същия модел.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #22

    Re:С кои ел.уреди може да се направи компромис (закупуване на евтини марки)

    имаш и този вариант : http://technohit.bg/?p=3836
    но трябва да видиш на живо и да прецениш.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #23

    Re:С кои ел.уреди може да се направи компромис (закупуване на евтини марки)

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    имаш и този вариант : http://technohit.bg/?p=3836
    но трябва да видиш на живо и да прецениш.
    Тук има много наточени,но всички запознати с тези неща горещо ме разубеждаваха(разубедиха) да не се занимавам с уреди с транспортни дефекти.
    Понеже и аз си падам по бюджетните пости взех миялка Беко(по препоръка на Касапа);печка и хладилник Амика;микровълнова и прахосмукачка ЛГ;за телевизор бих посочил Тошиба(никви турско-китайски хави),имат на сносни цени;климатик втора употреба Тошиба или Саньо(тука са много относителни и връзкарски за нещо ок,трябва ти или брат ти да рабори във фирмата или чичо в сервизното);пералня Канди,но мойта е ЮК(мисля ирландско производство),не че съм много доволен,но 4та година не се е разваляла;бойлер Аристон(от най-евтините) с 5 г. гаранция,значи на 6тата ще го хвърля;10 литрово Теси-пушка е.Аспиратор-идея си нямам,такова чудо не слагам(засега),че трябва да дупча дувара,че комина е далече.

  11. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #24

    Re:С кои ел.уреди може да се направи компромис (закупуване на евтини марки)

    Друже,провери в Техномаркета в Божурище с/у Метро,който е.Там единствено от 3 различни техни магазина ми предложиха преди време отстъпка от 18% ако закупя 5 кухненски уреда от една марка - фурна,котлони,абсорбатор,хладилник и миялна.Предполагам че и в другите я има тая промоция,ама не знам защо си траят?


  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #25

    Re:С кои ел.уреди може да се направи компроми&

    Цитат Първоначално публикувано от Bivola
    Там единствено от 3 различни техни магазина ми предложиха преди време отстъпка от 18% ако закупя 5 кухненски уреда от една марка.
    Това е трудна задача, освен ако не ти се повтарят В противен случай рискуваш да се обзаведеш с телевизор, хладилник и телефон + 2 боклука

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    2
    #26

    Re:С кои ел.уреди може да се направи компромис (закупуване на евтини марки)

    за аспираторите препоръчвам българските на ГЕРИ, аз имам такъв и съм много доволна , не ми мирише в къщи на манджи, нито пък както пишете да ми бръмчи или др. тем подобни , българина като се е вторачил в тези "вносни" (произведени под някой навес в Китай)боклуци, иди го убеждавай поне да си направи труда да проучи, какво произвеждат у нас , те хората имат магазин и в София, който иска да го посети , аз от там си купих моя, ако искате повече информация питайте

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #27

    Re:С кои ел.уреди може да се направи компромис (закупуване на евтини марки)

    На ГЕРИ са много добри машините, производствената база е в едно село около нашия град-Ямбол.Доста широка гама имат.

  16. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #28

    Re:С кои ел.уреди може да се направи компромис (закупуване на евтини марки)

    Касапе,

    Цитат Първоначално публикувано от Bivola
    5 кухненски уреда от една марка - фурна,котлони,абсорбатор,хладилник и миялна.
    1 2 3 4 5

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. какво може да се направи с това
    От tosi във форум Овърклок
    Отговори: 9
    Последно: 20-04-07, 08:26
  2. Може ли да се направи нещо???
    От Novia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 05-02-05, 20:59
  3. Някой може ли да ми направи кабел...
    От Cko във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 10
    Последно: 11-03-03, 18:07
  4. Kakво може да се направи?
    От gogo във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 26-04-02, 08:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе