Резултати от 1 до 11 от общо 11

Kakво може да се направи?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1
    #1

    Kakво може да се направи?

    Имах инсталирани две операционни системи ( на С:\win ME, на D:\WIN XP),kaто първо инсталирах WinMe ислед това Win XP.След извесно време ми се наложи да преинсталирам Win Me,и след това не можех да избирам коя операционна сис. да зарежда .Бот менаджера на ХР-то го нямаше .

    как може да се поправи това нещо(без да се използват помоштни програми ,като Power Quest Bootmagic например)

    Благодаря ви за отговорите предварително!!!




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    632
    #2

    Kakво може да се направи?

    Pusni si Me-to i slozhi CD-to na XP. Dai nova instalacija i ja zadai v/u starija XP. Sega XP si zapisva negovi files i se restartira. Sled restart na 2-ija ili 3-ija ekran ste ti dade da izbere6 m/u repair i nesto si. Izberi repair i tam napi6i bootrebuild, no ne sym siguren dali trjabva6e parametyr ili ne, no to si pi6e tam. No komandata, kojato ti trjabva e bootrebuild. Sega XP ste si detectne starija XP i ME-to i ste te pita kak da krusti6 novite OS. Dai si im novi imena i restartirai. Sega pak trjabva da ti dade da izbira6 m/u XP i ME.




  4. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    348
    #3

    Kakво може да се направи?

    Върни се на "първо инсталирах WinMe ислед това Win XP". Сигурно има и друг начин, ама на мен не ми се е случвало и незнам




  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    142
    #4

    Kakво може да се направи?

    I az bih iskal da spodelia neshto po temata. Imah 98 i XP, no s NC maham pod DOS 98 i go kachvam nanovo a ne format i kakvo be uchudvaneto mi, kogato me posreshtna pak boot managera s 98 i XP. Sravni tvoiata sutuacia s tazi, moje puk da stane neshto




  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    1,200
    #5

    Kakво може да се направи?

    Taka....ne si kazal v koi OS te puska.Nishto de vlizai si tam i tarsi file "boot.ini" otvori go i toi triabva da ima slednia vid:



    [boot loader]

    timeout=30

    default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS

    [operating systems]

    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

    C:\="Microsoft Windows"



    Tova e filosofiata.Po princip triabva da e na C-to ti




  7. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    434
    #6

    Kakво може да се направи?

    Nqma da stane taka. Tazi informaciq se sadyrja v MBR. Mojesh da probash komandata fdisk mbr tq bi trqbvalo da ti vurne predishnq zapis v MBR, probai na tvoq otgovornost da ne kajesh posle che az sym vinoven.




  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #7

    Kakво може да се направи?

    fdisk/mbr ще ти махне със сигурност boot loader-a от MBR и ще зарежда само WinMe.С repair на WinXP би трябвало да стане, обаче не съм пробвал!

    За да си нямате такива проблеми се прави един файл в инсталацията на winMe : msbatch.inf в който трябва да пише :



    [Setup]

    CleanBoot=0



    Този номер работи за win98SE. За Ме и само 98 не съм го пробвал.




  10. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    434
    #8

    Kakво може да се направи?

    Dokolkoto znam az FDISK MBR vrushta predishnoto sastoqnie na MBR primerno instalrash 98 posle xp, pri boot te pita kakvo da ti pusne 98 ili xp, posle instalirash linux s lilo, veche pyrvo te pita dos ili linux posle 98 ili xp. Pro tova polojenie FDISK MBR ste ti vurne predishniq zapis v MBR koito bootva 98 ili XP.




  11. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    301
    #9

    Kakво може да се направи?

    NTBOOTа изобщо не се пази в MBR. (Или поне fdisk /mbr не го маха). Ако наистина беше там fdisk /mbr щеше да го маха, не да го връща.



    BEWARE! INTEL INSIDE!

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #10

    Kakво може да се направи?

    exabyte май е прав.Аз се бърках с lilo и grub loader-ите,които се инсталират в MBR, а пък ntloader-a e в bootsector-a kато измества този на win9x и прави BOOTSECT.DOS откъдето се зарежда win9x.

    С командата SYS.COM се унищожава ntloader-a.




  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    1,200
    #11

    Kakво може да се направи?

    Sha sa setite ama malko kasno!




  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. какво може да се направи с това
    От tosi във форум Овърклок
    Отговори: 9
    Последно: 20-04-07, 08:26
  2. Дали може да се направи о/с на това нещо?
    От Az_sum_bre_ombre във форум Овърклок
    Отговори: 10
    Последно: 05-05-05, 04:04
  3. Може ли да се направи нещо???
    От Novia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 05-02-05, 20:59
  4. Някой може ли да ми направи кабел...
    От Cko във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 10
    Последно: 11-03-03, 18:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе