Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

С кои ел.уреди може да се направи компромис (закупуване на евтини марки)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #1

    С кои ел.уреди може да се направи компромис (закупуване на евтини марки)

    Ще купувам няколко ел.уреда, а бюджета ми си има граници. Кои от следните уреди биха излезнали сполучливи и при избор на евтини марки (Нео, Мидеа и др. подобни) и за кои задължително по-маркови:

    - съдомиялна (12 комплекта)
    - пералня със сушилня
    - ел.печка
    - абсорбер
    - хладилник
    - климатик
    - LCD TV

    Засега съм се спрял на вариант с евтина ел.печка Нео и се чудя за евтина съдомиялна, но при съдомиялните разликата в цените не е голяма. Климатика, пералнята и хладилника мисля да са маркови.


  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re:С кои ел.уреди може да се направи компромис (закупуване на евтини марки)

    За съдомиялна може, Пералнята ако е със сушилня поне да е Деу. Според мен са по-добри от НЕО, Мидеа и др подобни. За ел печка може евтинджос. Абсорбатора се избира по дебит. Примерно иам Таурус с гоялм дебит на ниска цена, но са шумни. Хладилник в никакъв случай НЕО или Мидеа. Минимума е Деу. Евтино и no frost. За климатик и LCD само нещо марклово. Там компромис неможе да има. Даже и Самсунг е компромис.

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3

    Re:С кои ел.уреди може да се направи компроми&

    Съдомиялка си вземи Беко. Ще ме търсиш после, да ме черпиш. От абсорбера, няма да спестиш много, та си вземи нещо марково /не е необходимо, да е скъпо/. С климатика - никакви компромиси! Пък и той е най-скъпия електроуред, макар в този форум да не гледаме на климите точно по този начин. LCD-тата паднаха доста, а и колегите от съответния раздел, винаги ще те ориентират относно някоя далаверска промоция. Успех в начинанието!

  5. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #4

    Re:С кои ел.уреди може да се направи компромис (закупуване на евтини марки)

    Сам прецени кое искаш да се повреди първо.
    Според мен по-правилно е да правиш покупките постепенно, но да вземеш по нещо що-годе качествено от всичко. Аз така действам - стисвам зъби и малко по малко си взимам това-онова...

  6. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #5

    Re:С кои ел.уреди може да се направи компромис (закупуване на евтини марки)

    Според мен не си толкова богат , за да взимаш евтино . Удари два шамара на жената и да продължава да мие чиниите на ръка . От там ще спестиш пари за по качествени ел уреди а да не се занимаваш с Нео , Аз от нео бих взел само тостер

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #6

    Re:С кои ел.уреди може да се направи компромис (закупуване на евтини марки)

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Даже и Самсунг е компромис.
    Даже?!?! Не повишавай акциите на "Самсуняк"-а, като го слагаш в категория "Евентуален компромис". Той си е за категория "Тотален компромис"

    zhelko, jonov дори и да се шегува, има право, поне според мен. По-добре се лиши за момента от някоя(някои) вещ(и) и вложи спестените пари в нещо по-качествено. Нека не е най-скъпото и супермарково, но поне да е с прилично качество над средното. С някои електоуреди в къщи и аз съм правил компромис. За дребните уреди не съжалявам, щото като изгори се подменя на момента с поредния боклук, но за едрата бяла и черна техника...имам покупки на евтинджос техника, направени къде от моментно безпаричие, къде от простотия, но дълбоко съжалявам за тях. Добре, че успях да се оттърва от някои "шедьоври" на домашната техника овреме, но други още си седят и ми напомнят, че има две неща, които са безкрайни: Вселената и човешката глупост
    П.П. Абе човек, защо ти е тая съдомиялна машина, наистина?! Аз, на моята маймуна в къщи, успях манипулативно да й втълпя, че тези уреди са безполезни, скъпи, енергоемки и неефективни. Но не съм го направил с користна цел. Не! Просто няма как да й обясня, че човекоподобните примати са еволюирали, щото с течение на времето са се научилида се трудят и да използват поне малка част от сивото вещество в главите им. А ти сега, що искаш да слагаш прът в колелото на еволюцията с тази съдомиялна??

  8.  
     
  9. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #7

    Re:С кои ел.уреди може да се направи компромис (закупуване на евтини марки)

    avast3, да ти кажа и аз бях на същото мнение за съдомиялната - голяма борба падна и накрая самодоволно казах, че аз пари за такова нещо не давам и който има желание нека да я купува. И така стана, но вече съм на съвсем различно мнение - невероятно улеснение и удобство е. Слагаш чинията, натискаш 2 копчета и си готов. През спестеното време, сивото вещество е на разположение за по-полезни дейности.

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #8

    Re:С кои ел.уреди може да се направи компромис (закупуване на евтини марки)

    да се вкюча - взех ел печка АМИКА - ами ок е - даже ме кефи стъклото на фурната пасна на черно-бялата идея за кухнята ми, а и не остават отпечатъци и мазнотии което е странно! бързо загряващите котлони наистина са бързи пека х2 пилета на грила. няма перка но не самолет все пак фурната е по-голяма от на неота бекота и подобни - мерил съм.

    съдомиялна няма! за 2 чинии няма смисъл за мен.
    на марки не робувам - хладилника само държах да е А+ - излезе зануси за малко пари и взех него.

  11. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #9

    Re:С кои ел.уреди може да се направи компромис (закупуване на евтини марки)

    ....Много добре го казаха по-горе!Не си давай парите за боклуци!След кто парите са малко,купувай на порции!Аз лично съм на мнение,че в една ухня всичко трябва да е една марка,а каква ще е марката-това зависи от паричките!Все пак човек трябва да е и малко естет!....Ама не купваш кило салам,че като не ти хареса да го хвърлиш,а даваш хиляди,дори и да купуваш най тънкото!!..Виж телевизорите май само ги изравниха,поне ако не си вманиачен!.Аз като гледам обикновена публицистика,все ми е тая дали ще е Шарп или Самсунг!.....В твоя случай бих заложил на Беко или Индезит.Бих огледал какво има по магазините,и започни непременно от пералня хладилник и фурна!...А аспиратор......Та нали тая кухня има и прозорци бе човек!...Малко по малко,стъпка по стъпка,но не си пълни дома с боклуци!....Успех!

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #10

    Re:С кои ел.уреди може да се направи компромис (закупуване на евтини марки)

    Не говорете глупости ве! Миялката е най-полезния кухненски уред! /след автомата за наливна бира/

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #11

    Re:С кои ел.уреди може да се направи компромис (закупуване на евтини марки)

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Съдомиялка си вземи Беко. Ще ме търсиш после, да ме черпиш.
    Аз пък си имам пералня Беко и тя си ме пере вече много години без никакви ядове. Повечето уреди на Беко са поростички и в тях няма прекалено много неща, което силно намалява вероятността от проблеми. Климатик Беко обаче е трудна работа, освен ако не възнемеряваш да го използваш само за охлаждане. Има инверторни климатици Беко, ама те май са китайски и там нещата могат да станат малко по-сложни.

    Иначе аз си имам и LCD Беко, но съм го купувал когато тази технология излезе на пазара. С него имах малко ядове, защото явно е произвеждан във фабрика за компютърни монитори и за по-лесно му бяха сложили адаптер или пък може и да са го произвеждали за различни страни в които електрозахранването е различно.

    Няма значение, ама ми изгоря този адаптер и трябваше да купувам нов, който е същия като адаптер за лаптоп и не ме питай за какви цени ставаше въпрос.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1310056451[/time]_________________________________________________

    а и забравих, че и хладилника ми е Беко и си бачка също много добре от много години, но това разбира се може и нищо да не означава, защото оттогава досега много вода изтече и нещата може да са се променили.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #12

    Re:С кои ел.уреди може да се направи компромис (закупуване на евтини марки)

    Моето мнение, е че там където си играят вода и ток по-добре откровени жълтури и фесове да няма.
    - съдомиялна (12 комплекта) - маркова, ако си убеден, че ти трябва въобще;
    - пералня със сушилня - такова животно няма, поне не и когато говорим за ценово ориентирани продукти. Купи си нормална пералня била тя и без щуротии и си я ползвай със здраве;
    - ел. печка - има доста евтини маркови, ако толкова държиш можеш да минеш и с измислица;
    - абсорбер - все тая, слагай нещо да бръмчи, гледай да има миещи се филтри поне;
    - хладилник - за бога, та там ще държиш храната си, нима искаш да посетиш болницата? Марков, задължително!
    - климатик - една Мидеа не е чак толкова лош избор, но под това не падай. LG и SAMSUNG за мен лично са под нивото на MIDEA. А и след като парите са проблем, смяташ ли, че климатика е крайно наложителен?
    - LCD TV - каква е разликата в цената, че не разбирам? Кой идиот би си купил куче при положение, че има маркови за 500 лв (32") - Panasonic, LG.
    За мен марка* са: Liebherr, Electrolux, AEG, Bosch, Gorenje, Amica, Zanussi, Whirlpool.
    (отдавна марката, не е това което беше някога, но все пак, сякаш са една идея по-добри, пък и действа успокояващо на психиката)

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #13

    Re:С кои ел.уреди може да се направи компромис (закупуване на евтини марки)

    абсорбатора ми е горене за вграждане с 2 мотора - не прави такава грешка много бръмчи. всмисъл два мотора - за горене иначе може да се мисли.
    гледах го в техното беше подреден с електролукс и някаква тека - продавача много се мъчеше да ме убеди за теката но съветника който бях взел натделя и взехме горенето.
    всичките споменати бяха правени на един и същт ъпкант, пластмасите бяха с еднакви клейма, предполагам и двигателите. единствената разлика между електролукса и горенето беше къде с черен ситопечат е отпечатано логото. другата разлика беше цената.
    та в имамбъелдата с марките имам и горене в къщи

    ако колегата словака дойде вкъщи - ще си лее куршум - само пералнята и прахосмукачката са една марка така и не знам как се обърка като купувах

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #14

    Re:С кои ел.уреди може да се направи компромис (закупуване на евтини марки)

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild
    - климатик - една Мидеа не е чак толкова лош избор, но под това не падай. LG и SAMSUNG за мен лично са под нивото на MIDEA. А и след като парите са проблем, смяташ ли, че климатика е крайно наложителен?
    - LCD TV - каква е разликата в цената, че не разбирам? Кой идиот би си купил куче при положение, че има маркови за 500 лв (32") - Panasonic, LG.
    За мен марка* са: Liebherr, Electrolux, AEG, Bosch, Gorenje, Amica, Zanussi, Whirlpool.
    Еха ти направо ме разсмя от сърце със своята наивност. Как една Мидея е по-висок клас от LG и SAMSUNG? Можеш да направиш малък експеримент и да поставиш един климатик Мидея в едната стая, а в другата някое LG и SAMSUNG и когато пролет пукне може да ни съобщиш в какви разходи те е вкарал всеки един климатик.

    Климатици Мидея имат слава, но тази слава е продиктувана от факта, че те се купуват от хора, които само включват своя климатик колкото да обърне въздуха. Тези които се осмелят да го използват дълго и продължително осъзнават колко са сгрешили.

    Купи си Мидея и ела да ни кажеш колко те е топлила и колко си платил за това- има голяма вероятност да е било много по-добре да си останал на старото си отопление или пък твоя по-разумен съсед да се е топлил много по-евтино и даже сумата от покупка и разходи за да работи да му е била по-ниска от твоята.

    Онзи ден срещнах едни хора, които смятаха че техния климатик ОСАКА е много добър след като през някакъв Октомври бил изхарчил само 80 лева . Какво ли щеше да се случи ако си бяха пуснали техния климатик през Декември или Януари?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #15

    Re:С кои ел.уреди може да се направи компромис (закупуване на евтини марки)

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Не говорете глупости ве! Миялката е най-полезния кухненски уред! /след автомата за наливна бира/
    В голяма заблуда си, ва! Жената е най-полезния кухненски уред, работник или там к'во да е. А и що ми е автомат за наливна бира, кат'си имамкой да ми налее?!

    dkolov, моите уважения, но във форума си има раздел за климатици и там човека може на дълго и широко да се информира или дезинформира за тези уреди. Няма нужда да се натоварва темата с тази тематика
    Със същата молба се обръщам и към останалите колеги, които се включват по темата. Човека пита нещо конкретно, а не иска мнение за марки, модели и т.н. Щом си е направил тема, то вероятно се е разровил във форума, а има и други места, откъдето да почерпи информация и вероятно е прочел това-онова. А и не споменава колко пари би отделил за всеки уред, та да знаем какво "аджеба" значи за него компромис

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. какво може да се направи с това
    От tosi във форум Овърклок
    Отговори: 9
    Последно: 20-04-07, 08:26
  2. Може ли да се направи нещо???
    От Novia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 05-02-05, 20:59
  3. Някой може ли да ми направи кабел...
    От Cko във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 10
    Последно: 11-03-03, 18:07
  4. Kakво може да се направи?
    От gogo във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 26-04-02, 08:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе