Резултати от 1 до 5 от общо 5

Ariston Velis 80/100 vs Stibel Eltron i AEG

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    20
    #1

    Ariston Velis 80/100 vs Stibel Eltron i AEG

    Здравейте, търсейки най доброто решение за бойлер, който ще бъде монтиран в нов апартамент попаднах на няколко бойлера, които ми хванаха окото ...

    AEG EWH UNIVERSAL EL

    Stibel Eltron PSH UNIVERSAL EL

    Ariston Velis 80

    предвид, че правя нов апартамент и гледам за абсолютно всичко от плочки до кухненско обзавеждане ... вече и аз незнам какво искам. Никога не съм ползвал бойлер ( бил съм на тец цял живот ) и незнам кой е най-добрия бойлер. Според мен трябва да отговаря на следните изисквания:
    - Да е компактен ( аристона печели в размерите си )
    - Да има таймер за програмиране в кои дни в кои часове да имам топла вода, от което ще мога да го настройвам през седмицата да ми подгрява водата нощем, а събота и неделя да имам вода и през деня.
    - Да могат да се сменят нагревателите лесно
    - Да имат добра защита

    Стибела и АеГ то са почти еднакви като габарити и функции, включително и двоен кръг на работа ( дневна и нощна тарифа )

    това, което не можах да разбера от информацията, която намерих в интернет е, дали Аристона има възможност за работа в двоен кръг ( дневна и нощна тарифа ) и какви са загубите при трите бойлера при еднакъв обем от 100 литра ?

    btw: четейки написаното и разглеждайки различните системи за отопление и вентилация се замислих:
    ще живея в апартамент с южно изложение на поселден етаж. нямам тец, но имам изградена система за газ вкл. отопление от газово котле. Котле няма да имам, но мога ли да монтирам на покрива 2 соларни колектора - 1 за радиаторите и втори само за бойлера ? ( може ли да бъде направена следната връзка - водопреносна мрежа, слънчев колектор - бойлер ) така в бойлера ще влиза предварително загрята вода и за нейното доподгряване ще се изисква по малко електроенергия. за вентилация ще слагам климатици - няма как ...

    Мнения и препоръки ?
    Този пост е редактиран от lordged; 04-11-12 в 21:28.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    20
    #2

    Отговор: Ariston Velis 80/100 vs Stibel Eltron i AEG

    Никой ли няма впечатление от бойлерите ?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #3

    Отговор: Ariston Velis 80/100 vs Stibel Eltron i AEG

    Аз имам от по-старите аристон, пак с дисплей. Впечатлението ми е че доста бързо изстива и падне ли температурата с 4 градуса от това, което си му задал се включва и вярвай ми това става за минути и се почва едно цък-цък (хубавото е, че е с контактор). Но и доста бързо загрява от 30 до 50 градуса за около 10 минути. Описанието му е доста дървено, има нощен режим (иконка с луна), но при него не може да настройваш часа на включване, а се включва от 23.00-7.00. Има и някакъв режим в който можеш да избереш две настройки за час на включване на бойлера (но не и за изключване). Тоест може да го настроиш да включи в 5 сутринта (и предполагам изключва като загрее) и в 5 следобед преди да се прибереш от работа.

    Може да дръпнеш от тука документации да видиш: Настенный накопительный суперкомпактный электрический водонагреватель. - ABS VELIS POWER и Водонагреватель Velis

    Цитат Първоначално публикувано от lordged Виж публикацията
    Никой ли няма впечатление от бойлерите ?
    Настенный накопительный суперкомпактный электрический водонагреватель. - ABS VELIS POWER

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    20
    #4

    Отговор: Ariston Velis 80/100 vs Stibel Eltron i AEG

    от този линк, който си ми дал намерих Аристон Велис Плюс Пауър. Настенный суперкомпактный накопительный электрический водонагреватель. - ABS VELIS PLUS INOX POWER

    дали го има на българския пазар ? не можах да го намеря по магазините
    кой е вносителя на бойлери аристон ?

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    20
    #5

    Отговор: Ariston Velis 80/100 vs Stibel Eltron i AEG

    много е тихо около тези бойлери ... или никой не ги купува поради някаква причина, или купилите ги не искат да споделят поради друга причина ... хайде помагайте де

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с проточен бойлер Stibel * Eltron DHC 6
    От mitko_dvd във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 09-08-13, 17:05
  2. Проблем с Ariston MBA3842c
    От Elesar във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 11-04-13, 21:57
  3. Ariston NMBL 1921 CVW/HA
    От jordan23bg във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 03-09-11, 12:28
  4. Ariston Aqualtis
    От sunshine0 във форум Друга битова техника
    Отговори: 8
    Последно: 27-01-10, 22:19
  5. ariston al88x
    От stel69 във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 26-05-09, 21:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе