Резултати от 1 до 4 от общо 4

Избрах тази пералня, но имам питане...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    60
    #1

    Smile Избрах тази пералня, но имам питане...

    Здравейте,

    избрах си това BEKO, но още там в магазина като я гледах ми се стори, че барабана е някак малък, въпреки че пералнята е за 6кг пране.Тя е на 45см дълбочина.
    Старата ми пералня е bosch waa-20160by е на 50см и барабана е някак по-широк, т.е. разстоянието от отвора на люка до стената му отсреща ми се струва по-голямо.
    Заблуждавам ли се според вас и въпреки, че BEKO е за 6кг, а BOSCHa e за 5, възможно ли е като обем първата да по-малка вътре??

    МЕРСИИ
    Този пост е редактиран от ontario1; 21-05-14 в 07:26.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    54
    #2

    Отговор: Избрах тази пералня, но имам питане...

    Декларирането на килограмите се дава обвързано с енергийния клас и класа на изпиране.
    Тоест една пералня е за 6кг пране, което би изпрала с А+ енергиен клас и А клас на изпиране.
    Ако човек е достатъчно як, може сигурно да набута и 8 Кг дрехи в пералнята, но тогава класа на изпиране вероятно би бил "Ц", а и енергийния клас не би бил "А+"

  4. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #3

    Отговор: Избрах тази пералня, но имам питане...

    Преди години сменихме вече старата автоматична пералня Филип-Уърпуул която беше вече на над 15 години с Беко. Пълно разочарование! Нивото на водата в казана при празна пералня беше 1 пръст и при късите програми беше толкоз недостатъчно, че оставаха сухи петна по дрехите. На дълга програма с пред пранета и не знам си какво, дето отива над 1 час, криво-ляво изпираше. Мислехме по вариант да манипулираме датчици и управление да вдигне нивото на водата, но в сервиза които ми бяха лични приятели ме разубедиха и жената хвана цаката с някакви магарии като пуска първо плакнене без ценрофугиране и после пране на вече мокрите дрехи.
    Това беше преди 6-7 години. През това време, може и да са се научили да правят перални.
    Сега съм с вграден Аристон със сушилня и разведен и преди да я купя се съветвах с жени домакини дали са доволни от прането на новите си перални, а не както обикновено с форумите и съм доволен. От както съм я взел вече към 6 години, освен дългата програма, друга не съм ползвал и пера без да деля бяло и цветно на нощна енергия веднъж седмично, защото живея сам.
    Моя съвет е за пералня да заложиш на марка с традиции в производството на перални, а не на цена и реклама.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    55
    #4

    Отговор: Избрах тази пералня, но имам питане...

    И аз подобно на backinback съм тотално против BEKO, ужасна некачествена марка скалъпена някак да издържи гаранционния срок, включително и с помощта на ужасен сервиз който протака и се опитва просто да те разкара и да не ги занимаваш. Нещастници, не си купувайте нищо на BEKO нито на марки които произвеждат при тях на ишлеме.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Правилно ли е ремонтирана тази пералня?
    От enurion във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 24-08-14, 00:09
  2. ИМАМ ПИТАНЕ
    От valentino76bs във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 15-01-12, 13:49
  3. Имам питане за дограма?
    От sestra06 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 5
    Последно: 15-10-10, 08:12
  4. вашето мнение за тази пералня.
    От gerka81 във форум Бяла техника
    Отговори: 12
    Последно: 02-08-08, 23:44
  5. Имам едно питане
    От CreatoR във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 4
    Последно: 16-05-05, 09:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе