Резултати от 1 до 15 от общо 15

ИМАМ ПИТАНЕ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    92
    #1

    ИМАМ ПИТАНЕ

    Искам да попитам следното: Имам климатик МИДЕЯ има програмиране на пускане и спиране но настройките важът само за 24 часа.Искам да го направя със външен програматор/часовник.,с цел настройките да му останат за постоянно ,а не само за определн период.Конкретното ми питане е дали на климатика ще му стане нещо ако този решим он офф се осъществява от този програматор/или той няма да тръгне след изключване/.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #2

    Re:ИМАМ ПИТАНЕ

    Няма да имаш проблем.Мидеите имат авторестарт поне тези които ги имам аз.Единствния недостатък ще е ,че при повторно пускане клапата ще застане на стандартното /заложено от прозиводителя/ положение.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    92
    #3

    Re:ИМАМ ПИТАНЕ

    иначе ме разбираш какво те питам нали да не те объркам.......се едно щепсел/не ползвам дистанционното въобще/ ....включвам изключвам само от щепсела /няма проблем за компресора и електрониката така ли/

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re:ИМАМ ПИТАНЕ

    Цитат Първоначално публикувано от valentino76bs
    иначе ме разбираш какво те питам нали да не те объркам.......се едно щепсел/не ползвам дистанционното въобще/ ....включвам изключвам само от щепсела /няма проблем за компресора и електрониката така ли/
    Ми то човека това искаше да ти каже де... Включваш и изключваш у щепсело и No problems!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    92
    #5

    Re:ИМАМ ПИТАНЕ

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Ми то човека това искаше да ти каже де... Включваш и изключваш у щепсело и No problems!
    Гледай ся как ще направя домашния ми компютър да го управлява,щи го... и климатика..:...Мерси на отговорилите .

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Re:ИМАМ ПИТАНЕ

    Цитат Първоначално публикувано от valentino76bs
    Гледай ся как ще направя домашния ми компютър да го управлява,щи го... и климатика..:...Мерси на отговорилите .
    Става и с компютъра, ако се изхитриш да го интегрираш с дистанционното....
    В края на краищата сърцето на всяка Smart Home е един компютър. Останалото е интерфейс...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    92
    #7

    Re:ИМАМ ПИТАНЕ

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Става и с компютъра, ако се изхитриш да го интегрираш с дистанционното....
    В края на краищата сърцето на всяка Smart Home е един компютър. Останалото е интерфейс...
    Drinks:

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #8

    Re:ИМАМ ПИТАНЕ

    И аз имам питане. ME GE 25 VA- Когато е на cool с авто вентилатор, при изключен компресор, понякога духа на low, понякога на med. Мисля си дали не зависи от темп. на вътрешната пита. Всъщност на всички климатици ли е така.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #9

    Re:ИМАМ ПИТАНЕ

    Никой ли не знае.

    Искам да питам и още нещо.
    Топлообменника на вътрешното тяло е над турбината. Съответно конденза в режим охлаждане би капал върху турбината. За да не се случи това, предполагам че от горната и страна е защитена с пластмасова преграда, която да отведе водата към ваната. Обаче как тогава засмуква въздух отгоре, от питата, като има преграда.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    213
    #10

    Re:ИМАМ ПИТАНЕ

    Цитат Първоначално публикувано от IVO-1977
    Никой ли не знае.

    Искам да питам и още нещо.
    Топлообменника на вътрешното тяло е над турбината. Съответно конденза в режим охлаждане би капал върху турбината. За да не се случи това, предполагам че от горната и страна е защитена с пластмасова преграда, която да отведе водата към ваната. Обаче как тогава засмуква въздух отгоре, от питата, като има преграда.
    Няма преграда. Ламелите са под наклон. А самите ламели са достатъчно близо една до друга и водата се "държи" за тях, но се "плъзга" следвайки наклона.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #11

    Re:ИМАМ ПИТАНЕ

    Това да се разчита само на ламелите не ми се вижда много надеждно. Ами ако някой някога ги изкриви протича надолу, така ли. Освен това ламелите не са ли набучени вертикално на тръбите.

  14.  
     
  15. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #12

    Re:ИМАМ ПИТАНЕ

    Въпроса ми е ще се скапят ли преждевременно моите климатици,заради факта че не са пускани вече година и половина,а и не се знае още колко време няма да се ползват ?

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #13

    Re:ИМАМ ПИТАНЕ

    Ако са били вакуумирани няма проблеми свързани с: влошаване качествата маслото на компресора, корозия на метала отвътре и корозия намотките на компресора. Корозия по лагерите на мотора на външният вентилатор или намотките му е възможна, ако влажността на въздуха е голяма или го вали дъжда, но зависи от изпълнението кутията на мотора.

    Има процедура при първоначално пускане след престой:
    - Всички електрически връзки на винт трябва да се притегнат;
    - Компресорите трябва да са топли от поне 4 часа за да може, ако е навлязъл течен фреон вътре в компресора и цилиндрите да го напусне;
    - При инверторите първоначалното пускане се прави на минимални обороти на компресора и работа на тази мощност към 10 минути. Натоварването трябва да е постепенно и бавно. При конвенционалните пускането на компресора се прави на три пъти. Пуска се компресора за 10 секунди спира се и се изчаква 1 минута, пак се пуска за 15 секунди и се изчаква минута, отново пускане за 20 секунди и изчакване минута.

  17. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #14

    Re:ИМАМ ПИТАНЕ

    Ах,тази информация ми е много ценна приятелю !!!Най-вече ми пука за един FD25VA...знаеш к'ви пари е.Но и принципно е добре всички да знаем.
    Пак ти благодаря за помоща!!!

  18. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #15

    Re:ИМАМ ПИТАНЕ


    Цитат Първоначално публикувано от valentino76bs
    Гледай ся как ще направя домашния ми компютър да го управлява,щи го... и климатика..:...Мерси на отговорилите .
    това е универсална платка, която дава възможност за пълен контрол и според мен е най-евтиното решение на въпроса за пълно управление на климатика

    http://www.climamarket.bg/wp-content...act-module.pdf

    иначе по 220В това не е най-добрия начин...пък и е по-скъпо...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избрах тази пералня, но имам питане...
    От ontario1 във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 08-08-14, 01:26
  2. Имам HAIER HSU-12HV03/R2D(SDB) = Имам проблем ПОМАГАЙТЕ!
    От DIDOTO във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 09-01-11, 17:29
  3. Имам питане за дограма?
    От sestra06 във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 5
    Последно: 15-10-10, 09:12
  4. Имам питане за Win 2000 Advanced Server
    От benjamin във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 14-06-05, 11:28
  5. Имам едно питане
    От CreatoR във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 4
    Последно: 16-05-05, 10:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе