Резултати от 1 до 15 от общо 15
Like Tree2Одобрявам
  • 2 Post By Shmi

Въпрос за консумация за пералня

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на steffan
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    110
    #1

    Въпрос за консумация за пералня

    Измерих консумацията на пералнята си за един цикъл пране (45мин-30градуса) с електронен ватметър и резултата беше 140w/h или 0,14kW/h.Според моите сметки излиза,че едно за едно пране пералнят ами консумира 2.8ст .Това ми се струва прекалено малко и ви питам възможно ли е или ватметъра ми не измерва точно? Пералнята ако има значение е старичък Ariston на 7г.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Отговор: Въпрос за консумация за пералня

    Цитат Първоначално публикувано от steffan Виж публикацията
    Измерих консумацията на пералнята си за един цикъл пране (45мин-30градуса) с електронен ватметър и резултата беше 140w/h или 0,14kW/h.Според моите сметки излиза,че едно за едно пране пералнят ами консумира 2.8ст .Това ми се струва прекалено малко и ви питам възможно ли е или ватметъра ми не измерва точно? Пералнята ако има значение е старичък Ariston на 7г.
    Определено нещо не си мерил както трябва или не знаеш какво мериш.
    Това 140W/h какво е - някаква моментна консумирана мощност или цялата консумирана енергия за прането? (междувпрочем такава мерна единица няма). Правиш ли разлика между мощност и енергия?

  4. Junior Member Аватара на steffan
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    110
    #3

    Отговор: Въпрос за консумация за пералня

    Това показа уреда след 45минутното пране на пералнята (цяла програма) - 0,14kW/h.Не е моментна консумация,а общото консумирано електричество.По образование съм ел.техник смятам че съм технически грамотен човек ,което не означава ,че съм безгрешен

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Отговор: Въпрос за консумация за пералня

    Цитат Първоначално публикувано от steffan Виж публикацията
    Това показа уреда след 45минутното пране на пералнята (цяла програма) - 0,14kW/h.Не е моментна консумация,а общото консумирано електричество.По образование съм ел.техник смятам че съм технически грамотен човек ,което не означава ,че съм безгрешен
    Добре е, че си електротехник, но тогава трябва да вземеш в предвид мощността на мотора, на помпата и нагревателя и времето за работа на всеки от тези три консуматора. Сам ще се убедиш, че не е възможно за 45 мин те да изхарчат само 140W. Уреда ти е бил на режим на мерене на някаква моментна мощност и това си видял като показание. Разбира се, може и да е дефектен, но вероятността е малка. Направи следния тест - вземи една крушка с нажежаема жичка 100W и я включи през този уред за 1 или 2 часа. Прочети внимателно как се задават режимите на работа на уреда! Изразходваната енергия трябва да е съоветно приблизително 100 или 200 Wh. После повтори теста с пералнята при същия режим.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #5

    Отговор: Въпрос за консумация за пералня

    Вълчо, не бъди толкова категоричен. Възможно е пералката да е захранена с топла вода.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Отговор: Въпрос за консумация за пералня

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Вълчо, не бъди толкова категоричен. Възможно е пералката да е захранена с топла вода.
    И така да е, пак не излиза аритметиката! През тия 45' двигателя почти не спира да работи. А помпата, а клапаните?

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на steffan
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    110
    #7

    Отговор: Въпрос за консумация за пералня

    Не е вярно,че двигателя не спира да работи.Има период от около 5мин за накисване на прането,в който консумаията е 7W.Моментната консумация когато върти барабана беше ~75W,oсвен когато не включваше нагревателя.Тогава се качваше до 1800W,но то беше за кратко тъй като е настроена на 30гр,което си е студена вода.Измерете си вашите перални да ги сравним.Повечето от вас имате въпросните измервателни уреди
    А за уреда смятам,че е точен .Измерих почти всички ел.уреди в домакинството и на всякъде нещата се връзват освен с тази пералня.
    за пример: маслен радиатор Теси 2.5кВ - показание на уреда - 2,56kW
    ЛЕД ТВ 19' - 19W- показание на уреда - 21W
    двата климатика от подписа,но там консумацията е много относителна за това няма да ги давам като пример
    Този пост е редактиран от steffan; 06-12-14 в 00:22.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Отговор: Въпрос за консумация за пералня

    Щом уреда дава тези показания значи мери вярно в рамките на неговия клас на точност. Ами повтори експеримента при приблизително същите условия - същата програма и същото количество пране и виж резултата.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #9

    Отговор: Въпрос за консумация за пералня

    е ти си прал със студена вода .. я опитай на 60-70°

  12. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #10

    Отговор: Въпрос за консумация за пералня

    Авторът,как реши,че тема за пералня,трябва да се пусне в раздел за хладилници,при положение,че има раздел,включващ и перални???
    Този пост е редактиран от avenger; 06-12-14 в 14:10.

  13. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #11

    Отговор: Въпрос за консумация за пералня

    Цитат Първоначално публикувано от steffan Виж публикацията
    Измерих консумацията на пералнята си за един цикъл пране (45мин-30градуса) с електронен ватметър и резултата беше 140w/h или 0,14kW/h.Според моите сметки излиза,че едно за едно пране пералнят ами консумира 2.8ст .Това ми се струва прекалено малко и ви питам възможно ли е или ватметъра ми не измерва точно? Пералнята ако има значение е старичък Ariston на 7г.
    Разходът е напълно постижим. В книжката с инструкциите на нашия BOSCH пише следното:


    Памучни дрехи, 30 градуса, 6 кг, 1000 оборота на центрофугата, 2 часа и 21 минути времетраене на програмата -> потребление 0,51 kWh.

    Вълна, 30 градуса, 2 кг, 40 минути -> 0,19 kWh

    Най-висок е разходът на памучните при 60 градуса, пак пълна на макс, центрофуга на 1000 оборота и времетраене 2 часа и 29 минути -> 1,26 kWh.

    Изводът: радвай се на ниския разход - този си е!
    steffan и kalcheff1 харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #12

    Отговор: Въпрос за консумация за пералня

    Посочената консумация е напълно нормална.Цикъла на мотора е повторно кратковременен.помпата е 15вт, а бобините на м.вентилите са със съпротивление към 2,5- 3ком.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #13

    Отговор: Въпрос за консумация за пералня

    Кой пере на 60-70 градуса, освен ако няма бебе?То от дрехите какво ще остане?

  17. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #14

    Отговор: Въпрос за консумация за пералня

    Гащите на каква температура си переш? Ние на 60 градуса.

  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #15

    Отговор: Въпрос за консумация за пералня

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi Виж публикацията
    Гащите на каква температура си переш? Ние на 60 градуса.
    ако е изтървала СЕМЕРИНГАТА И СА ОПУШЕНИ-60,иначе на 40

    Мнението ти какво общо има с темата?
    Този пост е редактиран от avenger; 07-12-14 в 15:30.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос относно консумация параметри и т.н. за климатиците
    От Gladiator6 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 21
    Последно: 30-06-10, 19:32
  2. Въпрос за нивомер на пералня...
    От stress във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 29-11-09, 21:47
  3. Въпрос за пералня с електронна везна
    От magik във форум Бяла техника
    Отговори: 8
    Последно: 19-09-09, 22:44
  4. пералня candy - въпрос
    От mi6ka във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 20-04-09, 14:24
  5. Въпрос: Пералня/Сушилня
    От blago във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 22-08-07, 20:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе